Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Osobně s tebou skalisi úplně nesouhlasim- myslím si, že ze začátku sociální systém využijí všichni bez rozdílu. Na "rozjezd", čemuž ovšem rozumím a musí s tím počítat každej rozumne myslící člověk. Poté nastane tebou zmiňovaná "návratnost investice", protože věřím, že vzdělanost příchozích bude přínosem. Bohužel toto je minimálně otázka půl roku a více, což populiste a podobní nechápou. A PR vyjádření vedení není bohužel silná stránka vládních stran a stejně nepřesvědčí všechny. A jak známo, nejvíc je slyšet vždy ten nejhlasitější, ne ten nejrozumnější. 
Jinak souhlasím s tím, že je mi zle ze zneužívání cizího neštěstí, zvlášť u dětí, žen a starých lidí. 

Myslim, ze se shodneme. Adaptacni faze nas system jiste zatizi a urcite to bude trvat. Nekdo si najde praci za tyden, nekdo za pul roku. Vracet se to zacne treba az za par let.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, skalis napsal:


Myslim, ze se shodneme. Adaptacni faze nas system jiste zatizi a urcite to bude trvat. Nekdo si najde praci za tyden, nekdo za pul roku. Vracet se to zacne treba az za par let.

Shodnem. Protože počáteční investice se nám vrátí. Všichni víme, že naše populace stárne. A sem nepřijde nekvalifikovaná síla, ale naopak profese, které potřebujeme k našemu fungování. To je z pragmatického hlediska.

Je tu pak i hledisko solidární a tam mám úplně jasno- jíst mám co, bydlet kde taky. Oni ne a ne svou vinou, tak pomůžu. Nemám co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, wawrik napsal:

Ak tým akcentovaním myslíš mňa, tak sa obávam, že si ten môj príspevok hrubo nepochopil :D

Podle smajlíku předpokládám, že to nebylo myšleno zcela vážně, jinak je to samozřejmě tak, jak píše @kuncák7pod tvým příspěvkem.

Jinak jsem tuhle v kontextu nějakýho článku na Seznamu nakoukl na Burešův FB, kde on sám (na svoje poměry) realativně rozumně komentoval ty masakry civilistů a tak. Ale, ty jeho koblihy, ty mu daly. To jsem teda čuměl. Za všechny:

Astrid Leontidis
Já osobně tomu nevěřím. Je to snad další film přímo z Hollywoodu? Natočený čtyři dny po odchodu ruských vojáků? Tamní Starosta města nic takového nehlásil.
 
Jarin Ubl
Škoda že tomu moc nevěřím zeljansky na sebe vztahuje pozornost je to taky dobytek v TV někteří dejchali pokud si nikdo nevšiml nevěřím už ani ťuk.
 
Pecka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, kuncák7 napsal:

 

Je tu pak i hledisko solidární a tam mám úplně jasno- jíst mám co, bydlet kde taky. Oni ne a ne svou vinou, tak pomůžu. Nemám co řešit.

Osobně nerad dávám nějaký to +1 a smajlíky s palcem, ale tady to tak nějak vychází. Prostě jasný shrnutí toho zřejmě vůbec nejpodstanějšího. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, skalis napsal:

Prichazi sem stovky tisic lidi, to nejsou vsichni na socialni davky. Urcite tam bude nejaky procento socialnich pripadu, ale to neni jednolita masa, ale ma to socialni strukturu. Casto je snazsi se sebrat a odejit pro lidi s kompetencnim a socialnim kapitalem, se vzdelanim a rozhledem. I ty deti za par let vyrostou. Kratkodobe jsou to naklady, dlouhodobe investice, ktera se nam muze vratit. Myslim, ze hodne tech lidi tady zustane de facto trvale. Nase homogenni spolecnost se snad nauci i diky tomu prijima jinakost, to by nam hodne prospelo. Retorika "a co nasi lidi" a "budou zit z naseho socialniho systemu" je totalni zumpa, do ktere bohuzel prisira i nase slavny ano.

Ale o to vice by mela vlada vysvetlovat a komunikovat smerem k plebsu. Pokud budes mit v mediich hromady rozhovoru na tema “pomahat je spravne” a “dlouhodobe to bude v pohode” tak to muze mit vliv na naladu ve spolecnosti v dalsich mesicich, protoze euforie pomalu upada…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, vraby napsal:

Nejvíce soci. dávek zneužívají cikáni u Ukrajinců bych se toho nebál. Tam by měla vláda zapracovat.

Jasně.... na tom se asi všichni shodneme, ale nemalá část společnosti to tak nevnímá. A proto by měla vláda lépe komunikovat směrem k veřejnosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, safi napsal:

Jasně.... na tom se asi všichni shodneme, ale nemalá část společnosti to tak nevnímá. A proto by měla vláda lépe komunikovat směrem k veřejnosti. 

Hele popravdě, si myslím, že ty negativní reakce na Seznamu a na FCB jsou nastrčené figurky, trollové bez historie, když jim rozklikneš profil.

První týden  jsem se s nimi jako debil snažil bojovat a argumentovat, ale  vzdal jsem to.  Je to takový boj s větrnými mlýny a nechci přijít o své kopí. 

Už to ani nerozklikávám. Sám stále komukoliv z Ukrajinských lidí, kteří utekli před vrahem PUTINEM rád pomohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tohle je celkem slozite. Metodika vyuky cestiny pro ne neni zatim konsolidovana a není to uplna prdel. Deti potrebuji cestinu v jinem modu nez dospeli. Ony naskakuji do trid s jinymi ne zcela identickymi ucebnimi plany a mely by se brzy zaradit k nasim deckam. Dospeli potrebuji rychle komunikacni cestinu.  Trochu o tom vim, protoze jako vyslouzily cestinar podomacku ucim cestinu tri maminy a pet decek od 9-12 let. A po mesici zakladu jako jr abeceda, vyslovnost, predstavit se a jine elementarni veci tak uz shanim po neziskovkach zvlast ucebni materialy pro deti a zvlast pro dospele. 

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Bert napsal:

@safi Pravidla pro RB OSN neznám, mrknu naně. Ale i bez znalosti pravidel RB beru tohle jako dobrý první krok.

Co jsem proletl- 5 stálých členů musí souhlasit ( tedy včetně Číny a Ruska)+ 4 z 10 nestálých členů. Celkem 9 hlasů z 15.

Nevím, jak by to bylo v případě, že se hlasuje o vyloučení stálého člena. Nicméně, Čína by musela souhlasit- což teď vidím jako vyloučené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...