Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

To jo, nebejt to tak smutné, tak je to k smíchu. Zelená paruka, triko s hákovým křížem, tři simk/s/y, a nečitelný podpis. Výbava každého tajného agenta.

Mu to podle mě schválně někdo sabotuje.

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, odjinud napsal:

Tak Dukly se uz chtej katolici zbavit delsi dobu, jak bezni cesti, tak management spolecnosti v Rime. To je takovej Zeman kat. cirkve.

Pokud duchovní přestane rozlišovat mezi základními principy dobra a zla, tak by měl odejít....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, petr_cha napsal:

Tak zaciname zavirat kohoutky..

Rus zdechne, dodnes neumí vyrobit auto a drancuje přírodní bohatství (zdaleka ne jen ropa). Novinář, jakožto užitečný idiot (pro lidi co mají peníze z plynu) nejpozději zítra k teto clickbait zprávě připojí i B (něco jako budou to brát odjinud, nebo mají na zbytek sezóny dost v zásobnících apod.). 

 

Edit .tak to Bé se nám už rodí, v zásobnících dost i v Bulharsku a Poláci rusákům za plyn nezaplatili . . . 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, martar napsal:

To jo, ale vliv na cenu plynu a na něj navazující výroby to mít bude, ne že ne. Elektřina dtto. Vidím to u nás - kvůli nejistotě je cena za MWh 3,5x vyšší... 

To rozhodně. Docela zajímavé je teď koukat na všechny propočty spotřeby ať už to byly výpočty kolik protopím když budu mít podlahovku a elektrický kotel nebo ano, mám spotřebu 12 na sto ale zase tolik nenajezdím nebo můj vysavač na 4 kolech má spotřebu jen 15 kWh na sto . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Micey napsal:

A neni to jedno? Jestli zitra nebo za tyden.. nemuzu si pomoct, ale v dlouhodobym horizontu mi to prijde jako dobra zprava. Akorat nam bude mozna par let zima..:)

Jednou to přijít muselo. A pořád na tom budeme 100x lépe než část UA, kde jaksi nemají ani ty baráky a domy, kde si mohou zatopit, ani tu topnou a energo infrastrukturu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem pokud je důvod pro zastavení dodávek nezaplacení suroviny (hra o rubl, který navzdory sankcím stojí nejvíc za poslední  rok vůči euru), tak je to ze strany rusa bych řekl logický tah v této patrii. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zasobniky mame spise prazdne.. loni nechala cela evropa nepochopitelne dost nenatankovano... na topeni bude, ale co průmysl a cena na burze, ktera uz nyni zas roste jen kvuli tem zpravam...

Polaci jsou relativne sobestacni, ti sami chteli skoncit s ruským plynem uz letos.. dovazi kapalny lng a navic dokoncuji plynovod z norska.. spis to bulharsko se svou vysokou zavislosti je takova prvni testovaci vyhruzka z Ruska.. koukejte a bojte se, co s vami udelame.. a pro zacatek asi fakt staci dalsi sokovy narust cen na burzach..

Cesi se pry neobejdou bez ruskeho plynu nejmin 5 let..











Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O několik hodin později:

 

"7:28 - Dodávky ruského plynu prostřednictvím plynovodu Jamal do Polska se obnovily po předchozím poklesu na nulu. Informovala o tom agentura Reuters."

 

😂😂😂

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RF si je vedoma, ze nemusi zastavit kohoutky, ale staci jen znejistit trhy. Jasne vidime, ze plyn je nejen komodita, ale prostredek geopolitickyho boje. Bude to pruser, ale zadelano na nej mame uz par let. Jednou to prijit muselo a zadarmo to proste nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ATOM napsal:

Me to moc sranda neprijde vzhledem k tomu co to opet provedlo na burze, na ktere ten plyn nakupujem a za kolik, podle panu Noveskeho a Stepana.

Já předesílám že nejsem odborník, ale dokážu se podívat  na grafy na burze.

A tam vidím že plyn je dnes za velmi podobnou cenu jako byl před 2 měsíci (poté co rus zaútočil na Ukrajinu). Taky vidím že cena ropy je oproti uvedenému období o 20% nižší. Elektřina je o 10% výše.

Tak si nejsdm jistý tím co to provedlo? Ale opakuji, na rozdíl od většiny lidí nejsem v tomto kovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, skalis napsal:

RF si je vedoma, ze nemusi zastavit kohoutky, ale staci jen znejistit trhy. Jasne vidime, ze plyn je nejen komodita, ale prostredek geopolitickyho boje. Bude to pruser, ale zadelano na nej mame uz par let. Jednou to prijit muselo a zadarmo to proste nebude.

Tak pokud jsem to spravne v tom rozhovoru pochopil, tak nemuselo a nemusi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Micey napsal:

A neni to jedno? Jestli zitra nebo za tyden.. nemuzu si pomoct, ale v dlouhodobym horizontu mi to prijde jako dobra zprava. Akorat nam bude mozna par let zima..:)

Promiň, ale tomu nějak nerozumím. Mě to zas skvělá zpráva nepřijde.

Můžeš myšlenku nějak rozvinout? Možná mi něco uniká a rád se přiučím. Té poslední větě rozumím.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...