Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 17 minutami, Nick06 napsal:

A když to Jouda bude dělat dle Helmuta tak...

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk
 

Tak to bude celkove zapadat do konceptu alespoň EU. Netvrdím, že je to dobré,ale chce to držet nějakou koncepci a ne přeskakovat od rohu do druhého rohu. Vím, chci moc a když koukám na to, co se děje např se stavebním zákonem, tak si iluze nedělám vůbec žádné 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem seděl u vína v kuchyni u stolu s jednou ze svých schovanek. Pilo se, klábosilo a v řeči padaly tyhle věty.

"Romane, mně je čtyřicet, pro mě už to vlastně teďka skončilo.  Ukrajina je rozbitá, ta země se z toho bude dostávat hrozně dlouho, možná se dočkám normálního stavu někde před důchodem v lepším případě."

"Já nebudu vědět do konce života, jestli russákům nerupne v kouli a nenapadnou nás v budoucnu znova. Jak vedle nich můžu aspoň trochu v klidu žít"

"Nevím, jestli v českých novinách jdou všechny zprávy o těch znásilněných. ... Jak se s tím ty holky (a nejen holky) vyrovnají.  Mají totálně zničené zničené životy. Traumata, nechtěná těhotenství atd."

"Víš, co je smutné? Že tam na frontě umírají naši nejlepší chlapi. A v boji proti orkům třeba někde z Burjatska, kteří nechápou, že u nás máme na vesnici vyasfaltovanou cestu a chovají se jak zvířata. "

"Ve mně bude do konce života nenávist."

"Kdy se mám vrátit? Dcera chce jít v Kyjevě v září do školy." Rozhodnu se v srpnu. Ale russáci bombardují města nelogicky. Jednou Charkov, podruhé Kyjev, potřetí Lvov. Život mojí dcery není loterie."

"Anděl strážný stál nad námi. Když jsme utíkaly, rozmýšlely jsme se, jestli utéct ke kamarádce na chatu nebo pryč ze země. Ve vteřině jsme se impulzivně rozhodly, že ujedeme pryč. Druhý den okolo té chaty jezdily russké tanky."

 

XY, 38 let, Kyjev, manažerka, VŠ vzdělání, 2 světové jazyky, máma super milé talentované 11leté dcery

 

Radši jsem držel hubu, pil víno a sem tam si představil sebe v její kůži. Moc odpovědí jsem neměl.  A to se dá říct, že dopadly lépe než mnozí a mnohé.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 5. 2022 v 17:19, odjinud napsal:

Tak to zvazovane omezeni neomezene rychlosti v Nemecku chapu. Majitele e-vozidel stve, ze se kolem nich prohani rychle spalovaky 🙂 a to je politicky neunosne 🙂

To si nemyslim. Vetsina lidi, se kterymi se bavim na nabijeckach je v pohode a hodne nad veci. Zadnou zast ke spalovakum jsem u nich zatim nezjistil:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, petr_cha napsal:

Ja bych se o Ukrajinu nebal... cim vic ty lidi zmacknes, tim vic odolni a aktivni lidi z nich budou.. o jejich budoucnost se nebojim, az budou mit chvili klidu, ta zeme se neskutecne rychle zvedne...
 

Ja se teda bojim. Velka mesta znicena - infrastruktura, byznys, prumysl. Lidi, co jsou schopni generovat pridanou hodnotu a boostovat ekonomiku, odesli ve velkym pryc, snaz se uchyti v zahranici. Info z prvni ruky - "rad bych se vratil, ale neni kam. Dneska tam ani benzin nekoupis, firmu mam znicenou, z fabriky je hromada zeleznyho srotu. Nevime, co se bude dit dal, jestli tam nebude zamrzlej konflikt atd. To neni k zivotu." Je to clovek s profi anglictinou (podle akcentu na prvni dobrou nepoznas, ze je z UA), obchodnima zkusenostma a kontaktama v cely Evrope. Mozna zustane s rodinou tady, mozna pujde do Nemecka casem, urcite se neztrati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Roman I. napsal:

Včera jsem seděl u vína v kuchyni u stolu s jednou ze svých schovanek. Pilo se, klábosilo a v řeči padaly tyhle věty.

"Romane, mně je čtyřicet, pro mě už to vlastně teďka skončilo.  Ukrajina je rozbitá, ta země se z toho bude dostávat hrozně dlouho, možná se dočkám normálního stavu někde před důchodem v lepším případě."

"Já nebudu vědět do konce života, jestli russákům nerupne v kouli a nenapadnou nás v budoucnu znova. Jak vedle nich můžu aspoň trochu v klidu žít"

"Nevím, jestli v českých novinách jdou všechny zprávy o těch znásilněných. ... Jak se s tím ty holky (a nejen holky) vyrovnají.  Mají totálně zničené zničené životy. Traumata, nechtěná těhotenství atd."

"Víš, co je smutné? Že tam na frontě umírají naši nejlepší chlapi. A v boji proti orkům třeba někde z Burjatska, kteří nechápou, že u nás máme na vesnici vyasfaltovanou cestu a chovají se jak zvířata. "

"Ve mně bude do konce života nenávist."

"Kdy se mám vrátit? Dcera chce jít v Kyjevě v září do školy." Rozhodnu se v srpnu. Ale russáci bombardují města nelogicky. Jednou Charkov, podruhé Kyjev, potřetí Lvov. Život mojí dcery není loterie."

"Anděl strážný stál nad námi. Když jsme utíkaly, rozmýšlely jsme se, jestli utéct ke kamarádce na chatu nebo pryč ze země. Ve vteřině jsme se impulzivně rozhodly, že ujedeme pryč. Druhý den okolo té chaty jezdily russké tanky."

 

XY, 38 let, Kyjev, manažerka, VŠ vzdělání, 2 světové jazyky, máma super milé talentované 11leté dcery

 

Radši jsem držel hubu, pil víno a sem tam si představil sebe v její kůži. Moc odpovědí jsem neměl.  A to se dá říct, že dopadly lépe než mnozí a mnohé.

Strašný tvle

Upraveno uživatelem flay
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se teda bojim. Velka mesta znicena - infrastruktura, byznys, prumysl. Lidi, co jsou schopni generovat pridanou hodnotu a boostovat ekonomiku, odesli ve velkym pryc, snaz se uchyti v zahranici. Info z prvni ruky - "rad bych se vratil, ale neni kam. Dneska tam ani benzin nekoupis, firmu mam znicenou, z fabriky je hromada zeleznyho srotu. Nevime, co se bude dit dal, jestli tam nebude zamrzlej konflikt atd. To neni k zivotu." Je to clovek s profi anglictinou (podle akcentu na prvni dobrou nepoznas, ze je z UA), obchodnima zkusenostma a kontaktama v cely Evrope. Mozna zustane s rodinou tady, mozna pujde do Nemecka casem, urcite se neztrati.
Souhlasim, ze nejhorsi by byl zamrzly konflikt.. kdy spoustu let tam na sebe budou mirit pres zakopy a cas od casu budou litat rakety.. to by bylo hodne naprd..

Zkusím fakt optimistickou notu... Putin dlouho nebude, nastupce z toho nejak vybrusli a stahne se.. a Ukrajina naskoci na podobnou vlnu jako povalecne Nemecko.. do deseti let budou na koni.. soubeh obrovského zemedelstvi (jejich cernozem), tezby plynu z tech jejich novych nalezišť a boom modernich technologii.. investovat tam bude celej zapadni svet..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Roman I. děsivý, mrazivý.
máme teď doma přechodně na týden maminku se synem z Černihiva. Bohužel neumím rusky, takže probíhá jen základní komunikace... 
Kluk v 6 třídě, na první pohled velmi talentovaný, avšak teď uzavřený, rezignovaný, celý den zírá do mobilu. Jeho brácha, 18 let, tam samozřejmě zůstal, ukazovali nám video rozmláceného města, které udělal.

Zde odemčený článek o situaci a návratu tam: https://www.respekt.cz/tydenik/2022/20/domu-do-valky?gift=1a7gy0b4rs 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsou dobre.. rusu je hodne na jednom miste a pomalu postupuji... a k tomu termobaricke a termicke bomby... proste cesta peklem.. videa z Donbasu..

https://cloud.tapatalk.com/s/628fea5ae8cbd/twitter_20220526_225436.mp4

https://cloud.tapatalk.com/s/628fea5dad631/twitter_20220526_225510.mp4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...