Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nějak na mě všechno začíná dopadat. Na dovolené jsem měl konečně čas přemýšlet a zjistil jsem, že se vůbec netěším na návrat do reality. Protože 1) hodinkové sny splněny 2) všechno bude jen těžší a těžší a náročnější.. finančně i jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Skládání" necháme na snowflake generaci :)

Jde spíš o nepŕijemné očekávání toho tlaku, který přijde. Protože ne všichni naši pradědové, dědové a otcové to v krizích "dali", bohužel... a i teď to ekonomicky nepřežije každý.

Mě na tom nejvíc štve (kromě budoucnosti dětí samozřejmě), že mi zbývá už jen 10 - 30 let života, což je zoufale málo na všechny projekty, co mám v hlavě... a geopolitický, ekonomický i "ekologistický" vývoj zřejmě mým plánům ještě bude házet klacky pod nohy.

Njn, člověk plánuje a pánbu se směje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostým výpočtem dle předpovědi OSN pro průměrný věk dožití u mužů v ČR jsem zjistil že je Martarovi 54 let.

Výpočet je samozřejmě správný, ale to násobení hapruje 😁 takže 54 plus mínus deset let 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tésně vedle - 52, Tome :)

Věděl jsem, že to vzbudí veselí, ale tak... snad mi rozumíte, co jsem chtěl říct. 

Edit: A nebavěj mě kvůli tomu už ani hodinky, resp. si teď moc neumím zdůvodnit finanční a časové investice do chronohobby, když musím řešit vážné věci. Což mě taky štve.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, safi napsal:

Nějak na mě všechno začíná dopadat. Na dovolené jsem měl konečně čas přemýšlet a zjistil jsem, že se vůbec netěším na návrat do reality. Protože 1) hodinkové sny splněny 2) všechno bude jen těžší a těžší a náročnější.. finančně i jinak...

 

před 5 hodinami, martar napsal:

Mám to naprosto stejně. Obvykle jsem se na konci dovolené těšil domů, ale tentokrát jsem si tu "bezstarostnou mimorealitu" užíval do posledního momentu...

Tak to vám gratuluji. Já jsem člověk co se od reality všedních dnů nedokáže odpoutat vůbec. Dovolená, nedovolená. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On level "mámv(_*_)smu" bude u každého individuální, chlast nepomáhá, drogy nevím, ale zcela vážně mi pomohl mediální detox. Prostě jsem to všechno vypnul, kompletně zprávy, lidi co mluví o zprávách, rádio jen hudba, noviny nevím co jsou, telefon se moc vypnout nedá, ale dá se používat jen na pár věcí, tam jsem se musel přemoct, protože ta placka je prolezlá vším možným.

Nežiju jako na obláčku, to ne, ale nereju se jako ve sračkách. Trvalo to docela dlouho, pár měsíců určitě. Pracuju, cestuju, věnuju se rodině a koníčkům.

Já, kdo mě znátejsem si pořídil kopačky a chodíme hrát 2x týdně fotbálek. Třeba. 

A mám v prdeli dost věcí, co mě dřív stresovaly.

Jo a tak nějak v koutku duše začínám spřádat teda plány co budu dělat za deset let až budu mít depku jak Martar. 😁 :cheers:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Tom4 napsal:

On level "mámv(_*_)smu" bude u každého individuální, chlast nepomáhá, drogy nevím, ale zcela vážně mi pomohl mediální detox. Prostě jsem to všechno vypnul, kompletně zprávy, lidi co mluví o zprávách, rádio jen hudba, noviny nevím co jsou, telefon se moc vypnout nedá, ale dá se používat jen na pár věcí, tam jsem se musel přemoct, protože ta placka je prolezlá vším možným.

Nežiju jako na obláčku, to ne, ale nereju se jako ve sračkách. Trvalo to docela dlouho, pár měsíců určitě. Pracuju, cestuju, věnuju se rodině a koníčkům.

Já, kdo mě znátejsem si pořídil kopačky a chodíme hrát 2x týdně fotbálek. Třeba. 

A mám v prdeli dost věcí, co mě dřív stresovaly.

Jo a tak nějak v koutku duše začínám spřádat teda plány co budu dělat za deset let až budu mít depku jak Martar. 😁 :cheers:

 

Dobře jsi to shrnul. Asi začnu mediálním detoxem... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jeronimo napsal:

 

Tak to vám gratuluji. Já jsem člověk co se od reality všedních dnů nedokáže odpoutat vůbec. Dovolená, nedovolená. 

Tak jsem rád, že nejsem sám. Mediální detox je fajn a rozhodně pomůže, ale hlava se vypnout nedá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, martar napsal:

Tésně vedle - 52, Tome :)

Věděl jsem, že to vzbudí veselí, ale tak... snad mi rozumíte, co jsem chtěl říct. 

Edit: A nebavěj mě kvůli tomu už ani hodinky, resp. si teď moc neumím zdůvodnit finanční a časové investice do chronohobby, když musím řešit vážné věci. Což mě taky štve.

Pozri sa na to tak ze sa ti na tu chvilu uz neoplati ani stresovat sa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

On level "mámv(_*_)smu" bude u každého individuální, chlast nepomáhá, drogy nevím, ale zcela vážně mi pomohl mediální detox. Prostě jsem to všechno vypnul, kompletně zprávy, lidi co mluví o zprávách, rádio jen hudba, noviny nevím co jsou, telefon se moc vypnout nedá, ale dá se používat jen na pár věcí, tam jsem se musel přemoct, protože ta placka je prolezlá vším možným.

Nežiju jako na obláčku, to ne, ale nereju se jako ve sračkách. Trvalo to docela dlouho, pár měsíců určitě. Pracuju, cestuju, věnuju se rodině a koníčkům.

Já, kdo mě znátejsem si pořídil kopačky a chodíme hrát 2x týdně fotbálek. Třeba. 

A mám v prdeli dost věcí, co mě dřív stresovaly.

Jo a tak nějak v koutku duše začínám spřádat teda plány co budu dělat za deset let až budu mít depku jak Martar. 😁 :cheers:

 

Tak já se snažím to mít podobně, hodně času trávím venku a to prakticky denně, o víkendu chalupa, rodina, hudba, nějaký seriál, dobrý film... TV na zprávy nezapínám vůbec, ale stejně to člověk všechno kolem sebe vnímá a prostě tomu neuteče. Na druhou stranu hroutit se z toho nebudu, teď plánujeme dovolenou a pak zase nějak bude. Holt jsme si až moc zvykli na ten luxus pohodlného života bez válek, krizí a nedostatku něčeho nebo úplně všeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak :D

Kluci, já nemám depresi ani nějak extra stres, jenom mě jako každého prostě sere nadcházející težká doba a to, že se snažím na poslední chvíli a za zbytečně draho zařídit věci, které jsem měl mít dávno zařizené a připravené (byly v plánu, ale já blbec jsem to odkládal).

Detox praktikuju, samozřejmě ale ne stoprocentní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžší časy, tomu budu kontrovat třeba úrokovými sazbami. Aktuálně hypo bude okolo 6% považováno za standardní nabídku, 5% za skvělou.

Doporučuju dát si do překladače "úrok hypotéky" a následně zkopírujte do Google vyhledávání a jděte na západ, německy, francouzsky, španělsky . . . vyskočí reklamy hypotéky v dané zemi. K popukání. 

Ekonom nejsem, ale tohle mi hlava nebere. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Tom4 napsal:

Těžší časy, tomu budu kontrovat třeba úrokovými sazbami. Aktuálně hypo bude okolo 6% považováno za standardní nabídku, 5% za skvělou.

Doporučuju dát si do překladače "úrok hypotéky" a následně zkopírujte do Google vyhledávání a jděte na západ, německy, francouzsky, španělsky . . . vyskočí reklamy hypotéky v dané zemi. K popukání. 

Ekonom nejsem, ale tohle mi hlava nebere. 

Dám Ti příklad jak to funguje v realitě.

U nás ve fabrice je plno mladých kluků 25-30let chtějí barák mají manželku a dítě.

Kolega vzal dva měsíce zpět hypo 200 tis Eur

bere 1200-1300e čistého bez nadčasových hodin + 4 nadčasy každý měsíc má cca 1600-1700e

hypotéku má skoro 700e

počítám, že aktuálně na Slovensku dostal +-4%

doma manželku na mateřské tj. +200e

je to schopný platit, aktuálně asi ano, ale za mě je to totální úlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Jeronimo napsal:

 

Tak to vám gratuluji. Já jsem člověk co se od reality všedních dnů nedokáže odpoutat vůbec. Dovolená, nedovolená. 

Děláš chybu a časem se z toho zhroutis ( napsal bych jiný slovo, ale ani žumpa by ho nedala ). Prostě vypnout na chvilku musíš, neuteces tomu, ale musíš se snažit ( já teď řeším svatbu- Oser na entou, mámu v nemocnici- jo dobrý, neteře a jejich známosti - tomu taky neuteces a snažím se naplánovat dovolenou- Bože jak mě to se.e, skoro jako svatba, nerad cokoli zarizuju), ale je to něco jinýho než politika a tak. A vlastně odpočinek 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...