Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, martar napsal:

"Skládání" necháme na snowflake generaci :)

Jde spíš o nepŕijemné očekávání toho tlaku, který přijde. Protože ne všichni naši pradědové, dědové a otcové to v krizích "dali", bohužel... a i teď to ekonomicky nepřežije každý.

Mě na tom nejvíc štve (kromě budoucnosti dětí samozřejmě), že mi zbývá už jen 10 - 30 let života, což je zoufale málo na všechny projekty, co mám v hlavě... a geopolitický, ekonomický i "ekologistický" vývoj zřejmě mým plánům ještě bude házet klacky pod nohy.

Njn, člověk plánuje a pánbu se směje :)

Asi jsme na tom podobně, i věkem. Detox, jak píše Tom, zabírá taky. Nakonec i tohle vlákno jsem otevřel po dlouhé době 🙂 Mě se líbila hláška Z.Pohlraicha, že v nějakém věku už víš co nechceš. Jen se tím řídit....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, guzmic napsal:

Tipuju 30-35 skočím se zeptat. 😉

Na druhou stranu, za 5 let bude vydělávat třeba €2000, za 10 let €3500, ale platit bude pořád +/- €700. V tom je kouzlo dlouhodobých úvěrů s pevně sjednanou úrokovou sazbou a výši splátek.

Samozřejmě hypotéky jsou horší s tou fixací max. na 10 let, ale i tak vlivem rostoucího příjmu jsou úvěry uzavřené před několika lety stále výhodné. Horší jsou nerealisticky přemrštěné ceny nemovitostí a pravděpodobný pokles jejich hodnoty v blízké budoucnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, DavidLC napsal:

Mě někdy přijde, že tady jsme takové akvárko s morčaty a dělají se na nás cenové pokusy, co se dá unést.... 🤔

no, a to strašení “letos v zimě všichni zmrznem”… :) 

tak jsem taky lehce znervózněl a začal řešit alternativu k plynu. konzultace s topenářem. prý by se toho vůbec nebál. elektrokotel je instalovanej za den, nezabere žádnej prostor a jsou. nebo že prej plynový bomby na propanbutan. 2-4 dny utáhne. 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, runner napsal:

V tom případě, čistě hypoteticky, šlo by blížící se konec fixu refinancovat třeba u slovenské banky..? 😎

Slo, celkem jsem to zjistoval, nejake banky to umi i mimo svoje uzemi. Chce to prijem v EUR. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, runner napsal:

Účet v EUR s pravidelným přísunem odpovídající částky v EUR by nestačil? Za týden to posonduju pořádně.

Tazko povedat. Jednoznacne je to rozdiel, ale z mojej banky viem ze prijem na ucte ma vplyv len na automaticky schvalovane sluzby. tj. kontokorent, bezna kreditka, atd.

Ak je z toho cokolvek schvalene zvlast (napr. limit pre platinovu kreditku) tak sa na prijem prichadzajuci na ucet neberie ohlad, pretoze schvalovaniu predchadzalo nejake dokladovanie prijmov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, T1000 napsal:

Dlouho jsem odkládal shlédnutí projevu pana premiéra ... tvl takovou snůšku sraček jsem už dlouho neslyšel  🤮

Jenom pro upřesnění, jak dlouho jsi to shlédnutí odkládal? Já abych si alespoň přibližně tipnul, o kterém ministerském předsedovi píšeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K depkam které zde vidím mám 2 recepty snad skotské? úsloví Pane dej mi trpělivost abych snážel věci, které nemohu změnit, sílu, abych změnil věci které mohu změnit a moudrost, abych je od sebe odlišil. 

K  potížím které na nás pricházejí přistupuji stejně jako ke zdravotním problémům - záda kolena, pobyt na několika JIP, a když bych si chtěl stýskat, řeknu si jiní jsou už na Olšanech, buď rád že je to jen tohle 

Tedy hlavu vzhůru a Carpe diem 👍🥂

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oblíbený to citát Snowa  /kdo ví jak se má !?/  

Bože, dopřej mi vyrovnanost, abych přijal to, co nemohu změnit, houževnatost, abych změnil to, co změnit mohu, a hodně štěstí, abych to moc často nekurvil. (Prokletí Salemu)

 

Stephen King

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...