Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 3 minutami, safi napsal:

Ačkoliv jsem příznivce el aut, tak mi tahle násilná eko diktatura nedává smysl, protože dost lidí zchudne a evropa jako celek si pak nebude moci dovolit tak štědrou sociální politiku a na konec ani tu ekologii. 

Hm, tak ted jsem si to pročetl znovu a z několika zdrojů a musím se ti omluvit. Paní za nás je píp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, ze současná energy krize, inflace a válka s tím plánem dost zatrepou. Takže zatím se nevzrusuju 🙂  To, ze to schvaluji v téhle době ukazuje, ze jsou úplně odstreleni od reality a skutecnejch problému.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Frantik napsal:

... jsou úplně odstreleni od reality a skutecnejch problému.

Přesně tak a to permanentně.

A hlavně pořád nechápu proč mají politici někomu zakazovat, co bude vyrábět a prodávat a znásilňovat trh. To je špatně. Všichni víme, jak končí politické centrální plánování.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, taky by mohli teda realisticky nedělat nic, plivnout do ksichtu všem klimatologům a pobavit se o tom znova po sto letech:) Chápu výhrady a technologický omezení, ale někdo to prostě silou tlačit musí - beru to jako motivaci a jakous takou záruku toho, že se budou hledat "zelenější" alternativy. Jen ať se o tom žvaní, ať se do toho rvou prachy a ať visí nějakej ten uměle nastavenej deadline, jinak se samo nestane nikdy nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Micey napsal:

Nojo, taky by mohli teda realisticky nedělat nic, plivnout do ksichtu všem klimatologům a pobavit se o tom znova po sto letech:) Chápu výhrady a technologický omezení, ale někdo to prostě silou tlačit musí - beru to jako motivaci a jakous takou záruku toho, že se budou hledat "zelenější" alternativy. Jen ať se o tom žvaní, ať se do toho rvou prachy a ať visí nějakej ten uměle nastavenej deadline, jinak se samo nestane nikdy nic.

Pro mě osobně je to jako červenej hadr na býka- nejenže tu jejich budovu mám přímo proti práci, ale ani profesně se s tímhle prosazováním zelené alternativy nemůžu nějak srovnat. Pravdu budeš mít v tom, že samo o sobě se nic nezmění a můj pohled na to bude krátkozrakej, ale fakt se mi to nelíbí ( do ksichtu nám dle mýho stejně plivne celá Asie a minimálně i Jižní Amerika , o Africe nemluvě :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evropa nemá ani 10 % světové populace, Brusel klima fakt nespasí (i kdyby skutečně chtěl). Mezitím se bude lithium, nikl, kobalt a další kovy na pochybných lokacích zcela jistě těžit maximálně šetrným a ekologickým způsobem a vůbec si na této debilitě nenamastí zbytek světa kapsy a nebude se u toho smát. Plus nespočet dalších problémů, jako recyklace baterií, kterých budou desítky milionů, aktuálně se recykluje ani ne 5 % a je to extrémně technologicky i energeticky náročný proces, tohle je tak maximálně slepá ulička, po které dost možná zbyde víc emisí, než kdy vyprodukovaly spalovací motory.

před 3 minutami, geometr napsal:

Hlavně tady nejde o žádnou ekologii a už vůbec ne globální, to už je snad dneska jasný.

asi tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak určo není řešení nic nedělat, ale stejně jako být papežštější než papež a zakazovat/omezovat něco, co funguje, funguje dobře a poměrně ekologicky. Proti těžbě lithia či likvidaci nových baterií zcela určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, redd napsal:

Řeší někdo současné emise na Ukrajině? Bouchá to tam, hoří, vojenská technika asi nemá normu euro 6. To je jak pláž, kde na jedný straně se koupou lidi a nesmí chcát do vody, ale na druhý vypouští odpad chemička.

Nepřímo, ale řeší.

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-summit-madrid-klimaticke-zmeny-stoltenberg-fosilni.A220628_203855_zpr_nato_inc

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kruhu to je, protože zase před sto lety žádnej klimatolog nikde nebyl ( tohle je další horda "odborníků" pracujících na základě prognoz různě překroucenejch ), vše se sledovalo "tak nějak od oka". Ona už prognoza - za sto let je pro mě minimálně úsměvná, ani já a ani ten věštec co tohle vypustí z úst tu nebudeme, takže je to čistě akademická debata. Max. až si za 20-30 let budu opět prdět do plen, mi některej řekne, že se spletl (a nebo taky ne ). Zatím mi prostě masové použití elektromobilů stále nedává smysl a celkovej přechod i v dalších dopravách- jako slušné sci-fi.

A ve finále? Proč mě to tak sere? Sám netuším co bude za rok, natož řešit vize za 13 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, hinkle napsal:

elektrické tanky .... 🤣

to si jako nejdřív vybuduje síť elektrických zásuvek a potom bude útočit 🤣

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Micey napsal:

Ale jo, ono to funguje dobře, akorát se prostě 99,9% klimatologů shodne na tom, že pokud to bude furt fungovat takhle dobře, za sto let budem skoro v prdeli a dlouhodobě končíme. Ale to už se motáme v kruhu no:)

Já jenom vidím trochu problém v tom, že se snaží nahrazovat spalovací motory něčím z pohledu celkových emisí (výroba, použití, likvidace) daleko horším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...