Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Duke650 napsal:

Jen dvě věci

1) NATO chce být emisně neutrální do roku 2050. Jestli toto nepobaví Putina a Čínu, tak už nevím co by https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-summit-madrid-klimaticke-zmeny-stoltenberg-fosilni.A220628_203855_zpr_nato_inc

2) Podíl automobilové dopravy na emisích skleníkových plynů byl v roce 2018 cca 9,2%. Když od toho odečtu 5,2% co měla na triku nákladní a autobusová doprava, tak jsme na 4% za osobáky. Sorry jako, ale kvůli 4% rozjebat ekonomiku a střednědobě ztratit konkurenceschopnost vůči neevropským zemím - v tom nevidím žádný smysl

emise-cr-detail_6000.png

Tak predne to neni 9,2 ale 15,7 prave bez nakladni a autobusove a letecke je to 9,2...

A znovu Cina ma velmi prisne ekologicke normy a do elektromobility a dalsich veci slape. Rusko je mala ekonomika. A prave tohle jde proti jejim zajmum mimochodem. 

Nakladni a autobusova je jednodusi v prejiti na bezemisni nez osobni. V MHD se to uz velmi casto deje. Naopak dost tezke je to v letecke, ale to je fakt zlomek.

Jestli je neco problem, tak je to ztraceni v technologiich vlivem zbytecne byrokracie. Ale to je jine tema. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Micey napsal:

@Zlý JabkoToe pěkný, že se dokážeš těm profesionálům, který o tom přednášej, maj to podložený datama, výpočtama a tim, že se tim celej profesní život do hloubky zabejvaj, upřímně zasmát. Se vsadim že brát v potaz třeba tu sluneční aktivitu by takovýho profesora klimatologie, když dělá v nějakym klimatickym panelu predikci, ani ve snu nenapadlo.

Úplně jako naprosto vážně svůj obor beroucím astrologům, ti taky měli naprosto všechna data pečlivě zaznamenána, výpočty až na strop a zabývali se tím celý život. S naprostou přesností ti konsilium nejvzdělanějších lékařů-astrologů Francie poví, že Černou smrt způsobila synergie konjunkce Saturna a Jupitera s Marsem pod znamením Vodnáře a celá univerzitní obec to odkýve, protože pochopitelně, že to mohla způsobit jen taková událost, navíc postulovaná už Aristotelem a Albertem Velikým.

Rozhodně se berou vážně, to nemohu popřít. Neštěstí je, že je berou vážně i jiní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Zlý Jabko napsal:

Úplně jako naprosto vážně svůj obor beroucím astrologům, ti taky měli naprosto všechna data pečlivě zaznamenána, výpočty až na strop a zabývali se tím celý život. S naprostou přesností ti konsilium nejvzdělanějších lékařů-astrologů Francie poví, že Černou smrt způsobila synergie konjunkce Saturna a Jupitera s Marsem pod znamením Vodnáře a celá univerzitní obec to odkýve, protože pochopitelně, že to mohla způsobit jen taková událost, navíc postulovaná už Aristotelem a Albertem Velikým.

Rozhodně se berou vážně, to nemohu popřít. Neštěstí je, že je berou vážně i jiní.

 Astrologie neni veda. To je to stejne jako davat na stejnou uroven doktora a cinskou medicinu a homeopatii. Ekologie, klimatologie atd je proste normalne veda. 

Takze to nema zadne hodnoverne prirovnani. 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, geometr napsal:

Hele já nevim, já chodim do terénu každej tejden 30 let a tohohle jsem si teda moc nevšimnul. Ale jestli se Ti stýská po hmyzu, zajeď si někam k Třeboni, teď v létě, nejlíp pár dní kdy bude trochu pod mrakem :default_biggrin:

Ja neviem. Možno práve preto, že si tam každý deň, tak si si to nevšimol. Ako decká sme na lúkach na sídlisku! chytali koníky, motýle, len to tak z pod nôh vyletovalo. Teraz keď mám malé decko a idem s ním na lúku, tak aby som koníka hľadal lupou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, vojta1 napsal:

 Astrologie neni veda. To je to stejne jako davat na stejnou uroven doktora a cinskou medicinu a homeopatii. Ekologie, klimatologie atd je proste normalne veda. 

Takze to nema zadne hodnoverne prirovnani. 

Au contraire, věda to rozhodně byla a za vědu byla tisíce let považovaná. TČM byla považovaná tisíce let za legitimní medicínu (a dodnes leckde je).

Poznatky, kontext, odstup. To, že si pseudoobor agregující některá data a interpretující je jedním způsobem vymyslí i moderní společnost, není nic světobornýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, hinkle napsal:

Jinak co se týče vědy, tak např. V 16 stol. každý správný vědec věděl, že se Slunce točí kolem Země. A pokud někdo tvrdil opak, tak upálit. Takže se dá říct, že poměry se rozhodně zlepšily..zatím se neupaluje.

Zatím. Klimaskeptici budou zjevně brzy přivázáni ke kolektoru pod ikonou Grety Bohoprudičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, McStinger napsal:

Ja neviem. Možno práve preto, že si tam každý deň, tak si si to nevšimol. Ako decká sme na lúkach na sídlisku! chytali koníky, motýle, len to tak z pod nôh vyletovalo. Teraz keď mám malé decko a idem s ním na lúku, tak aby som koníka hľadal lupou.

Nevšimnul? Nedělej si ze mě srandu, zrovna včera jsem chodil po vesnický louce a koníků stovky možná tisíce, bez legrace. Zrovna tak poletujícího hmyzu. A takovej cvrkot...

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, vážně, já nevim, jestli je to s hmyzem v pořádku, nejsem odborník, to opravdu ne. Ale opravdu nemám pocit, že by ho ubylo znatelně, nebo, že by ta příroda nějak utichala, jak psal vojta1. Jenže já jezdím do přírody, často i tam, kam moc lidi nechoděj. Třeba se to složení mění. Nějací brouci už nejsou, některých je víc... Ale jako třeba lesopark ala Hostivař nebo Průhonice a trávník v parku fakt nejsou venkovskej les a venkovská louka.

Krom toho téměř celý prázdniny trávím na vesnici. Ne v nějakém příměstském satelitu, ale na vesnici. S vesnickou zahradou, ne golfovým trávníčkem.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme zparchantely a furt se nekam vozime. Jak uz tu nekdo psal, litani si po svete za zabavou a praci, jezdeni po meste autem kamkoliv... (bohzel to delam taky, jedu i do 400m vzdalenyho Lidlu. Aspin si ale uvedomuju, ze to je spatne #alibi). Tahle pohodlnost se prenese i do elektromobility a protoze  proste potrebujeme konzumovat a za konzumem se furt dopravovat, spotreba energie dal poroste a elektro to asi uplne resit nebude (jednak energie, ale druhak vyroba a tak).

Me by prislo nejlepsi reseni a la Thanos. Lusk a byl by na par stoleti klid :D

Upraveno uživatelem H-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, geometr napsal:

Ne, vážně, já nevim, jestli je to s hmyzem v pořádku, nejsem odborník, to opravdu ne. Ale opravdu nemám pocit, že by ho ubylo znatelně, nebo, že by ta příroda nějak utichala, jak psal vojta1. Jenže já jezdím do přírody, často i tam, kam moc lidi nechoděj. Třeba se to složení mění. Nějací brouci už nejsou, některých je víc... Ale jako třeba lesopark ala Hostivař nebo Průhonice a trávník v parku fakt nejsou venkovskej les a venkovská louka.

Neviem, opieram sa iba o to, čo vidím okolo seba na mne známych miestach, nie o oficiálne údaje. Plus napríklad jazda autom po diaľnici pred nejakými rokmi znamenala drhnutie predného skla po jazde. Teraz iba ošplechnem sklo a zotriem stieračmi prach a okno si umyjem raz za čas, lebo mi ho oserú holuby. Nehovorím, že sa tam niečo hmyzu nenalepí, ale nič dramatické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče, tak to mi taky nepřijde, že by bylo lepší než dřív (jako míň mrtvol na skle). Ale nedokážu posoudit, kolik mrtvol na skle je z dálnice a kolik z okrsek. A taky jak moc agresivní je ten sajrajt do ostřikovačů 🙂

Je pravděpodobný a možná logický, že ten hmyz (a i jiní živočichové) je tam, kde mu lidi tolik nepřekáží (přestěhoval se) a tady naopak nepochybuju o tom, že takových prostor viditelně ubývá. Když si vzpomenu na podobu např. středních Čech před dvaceti lety a dneska. Místa, kde už žádný louky a pole nejsou... Haly, satelity.. .A co je teda strašný, je poslední roky ten kůrovec, mizí hroznejch ploch lesů a než tohle se srovná, jestli vůbec..., to už nejspíš ani nezažijeme 😞 Tam, kde jsem jel před čtyřmi lety na kole několik kilometrů ve stínu jehličnatým lesem, jedu dneska po rozpálený prašný cestě 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...