Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 26 minutami, kuncák7 napsal:

Jak kde. O víkendu mě čekaj dvě hnízda na chatě, moc se netěším.

Já jsem na ně zavolal hasiče. S tím, že jsem v ohrožení. Přijeli, vycucli takovým velkým vysavačem a byl pokoj. Ještě mi poděkovali, že jsem je zavolal, jinak by museli jet odklízet vysypané obilí na silnici. Takhle to vyfasovala jiná parta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Geodet napsal:

Já jsem na ně zavolal hasiče. S tím, že jsem v ohrožení. Přijeli, vycucli takovým velkým vysavačem a byl pokoj. Ještě mi poděkovali, že jsem je zavolal, jinak by museli jet odklízet vysypané obilí na silnici. Takhle to vyfasovala jiná parta.

to je dobrý :) foto hnízda nemáš? Mě minulej rok kousl/štípl do malíčku na ruce a celkem to bolelo :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Spongebob napsal:

to je dobrý :) foto hnízda nemáš? Mě minulej rok kousl/štípl do malíčku na ruce a celkem to bolelo :D 

Foto nemám. Jinak ale jako děti jsem se jich moc nebáli. Sršáni lítaly na něco u bříz co jim chutnalo. No a mi už byli připraveni. Mírně jsem ho klepli v letu nějakým prkýnkem. Pak jsem mu nůžkama z manikůry odstřihli konec žihadla. Pak ho přivázali na nit. On se pak za chvíli probral a vzlétl. No a mi ho měli na vodítku a machrovali, že máme cvičenýho sršána.

Doufám, že to tu nečte někdo ze zelených.

Upraveno uživatelem Geodet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, AndyAaron napsal:

S tim hmyzem jdete do haje, volove. Jsem dnes rano tradicne vybehl. Prselo, hezky to osvezovalo, bezim bezim a najednou uprostred deste kde se vzala tu se vzala vosa. Srazili jsme se a bodla me do leveho ocniho vicka. Bylo to, jak kdyz dostanes pecku do xichtu. Bylo samozrejme po behu. Dosel jsem domu a cekam, co z toho bude. Nastesti alergickej nejsem. Po lesich litam od roku 1990 a aktivne pravidelne beham od roku 2014 a nikdy se mi nic podobneho nestalo. Proto v tomhle svetle prohlasuju, ze otravneho hmyzu je cim dal tim vic! :D 

Karma....

Ze Ty jsi jako maly taky privazoval srsne na provazek :D 

jinak srsni mi prijdou uplne v klidu, vubec neprudi a naopak vas zbavi otravne haveti. Ale chapu, ze kdyz nekomu behaji deti blizko hnizda, tak ma trochu strach... 

1971151_3b2fe.jpg.7060a5ff218a12a90171d4730b1ca604.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi před lety,mi vlezla vosa do plechovky s pivem, na vodě, a jak jsem si přihnul, tak jsem dostal asi 3 do jazyka:  svině se mě držela těma hackama co má na nohách, a bodala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Geodet napsal:

Foto nemám. Jinak ale jako děti jsem se jich moc nebáli. Sršáni lítaly na něco u bříz co jim chutnalo. No a mi už byli připraveni. Mírně jsem ho klepli v letu nějakým prkýnkem. Pak jsem mu nůžkama z manikůry odstřihli konec žihadla. Pak ho přivázali na nit. On se pak za chvíli probral a vzlétl. No a mi ho měli na vodítku a machrovali, že máme cvičenýho sršána.

Doufám, že to tu nečte někdo ze zelených.

Tvl :lol2: :lol2: :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Geodet napsal:

...

Pak ho přivázali na nit. On se pak za chvíli probral a vzlétl. No a mi ho měli na vodítku a machrovali, že máme cvičenýho sršána.

Doufám, že to tu nečte někdo ze zelených.

O sršni na nitce jsem už párkrát slyšel, ale vždycky jsem si myslel, že je to jenom taková povídačka. Takže se to fakt dá? Já se velkejch hmyzáků odmalička bojím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Geodet napsal:

Foto nemám. Jinak ale jako děti jsem se jich moc nebáli. Sršáni lítaly na něco u bříz co jim chutnalo. No a mi už byli připraveni. Mírně jsem ho klepli v letu nějakým prkýnkem. Pak jsem mu nůžkama z manikůry odstřihli konec žihadla. Pak ho přivázali na nit. On se pak za chvíli probral a vzlétl. No a mi ho měli na vodítku a machrovali, že máme cvičenýho sršána.

Doufám, že to tu nečte někdo ze zelených.

Zabijim je rukama, neb ani po jejich bodnutí neotecu. Ale jako malej si pamatuju, že jsem myslel, že je zabiju klackem, stoural do hnizda- ou je, to byla pak bolest

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi pripomina:

Máme na chatě v kůlničce na dříví sršně. Teda, u sršňů v kůlničce máme dřevo. Ještě přesněji, sršni mají v kůlničce naše dřevo. Své dřevo tam mají, abych byl úplně přesný. Ve své kůlničce mají své dřevo.

https://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2767

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...