Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 5 minutami, Gustaf napsal:

Jako jo...ale zajímalo by mě, co ty lidi cekaj. Svrhnout vládu a dát tam koho? Okamuru s Babišem? A ty konkrétně udělají co? Půjdou žebrat k Putinovi? Ty umí akorát rozesirat společnost a štvát ji proto sobě. Dokud bude v Rusku naživu ten zmrd, nikdo nic nezmůže....

Ja to vim. Ale tihle lidi to nedokazou domyslet. Podle me z casti nic necekaj, trpeli by i za Babise a to ve finale mnohem vic, jen by meli dojem, ze je nekdo posloucha. Jo a ve chvili, kdy nebudou mit prachy na plyn, tak by rozhodne radeji sli za Putinem, nez podporovat Ukrajinu. At se nam to libi nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Casto se rve: demisi.. a dejte tam vladu skutecnych odborniku... to me vzdy fascinuje.. nekde jsou asi k mani odbornici s kristalovou kouli a ti presne spocitaji, co se ma kdy delat.. pro vsechny.. naprosto odborne..

Prekvapive uz kdysi davno se me zeptal u piva kamarad, vysokoskolsky vzdelany clovek.. proc se furt ti politici hadaj, proc tam nedaj nezavisle odborniky a je to.. jsem na nej koukal, jestli to mysli vazne.. a tak jsem se ho zeptal, tak jake maji byt dane...velke nebo male, jaky chces stat?.. a tak me setrel, pry tak akorat.. to pry urci ti odbornici..




Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, skalis napsal:

Ja to vim. Ale tihle lidi to nedokazou domyslet. Podle me z casti nic necekaj, trpeli by i za Babise a to ve finale mnohem vic, jen by meli dojem, ze je nekdo posloucha. Jo a ve chvili, kdy nebudou mit prachy na plyn, tak by rozhodne radeji sli za Putinem, nez podporovat Ukrajinu. At se nam to libi nebo ne.

Za Babiše by se měli dočasně, tj. 1-3 roky lépe, protože by si je Babiš kupoval (na úkor dluhu a inflaci). Pak by se celé sesypalo jako domek z karet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se vlastně v zásadě těm nespokojeným lidem taky nedivím, protože pochopit cenotvorbu prodeje elektřiny není snadné. Já jsem taky frustrovaný. Ale snažím se také porozumět tomu, proč to tak je ...

Ale spousta lidí ani nemá chuť to chápat. Chtějí jednoduchá, úderná řešení bez složitostí. Chtějí označení viníka ... A to je ale přesně ten impuls pro radikalizaci, prostor pro SPD apod., kteří to "rychlé" řešení mají. 

Proč máme drahou elektřinu ?

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdyt to je celosvetovy trend. Proste s nastupem novych "medii" a komunikace se pro to vytvoril prostor. Nakonec jsou to ti stejni lide co protestovali s chcipl pes nebo jak se to jmenovalo. Proste lide podporujici krajni strany. Samozrejme, ze to vzdy souvisi se socioekonomickou situaci. Stejne jako v Praze je nejvyssi delka doziti a nejlepsi vysledky skol a to se projevuje na zastoupeni extremistickych stran atd...

Tak to vzdy bylo a bude. A prijde mi, ze se tomu dava zas az extra dulezitost. Tech lidi byla 1/2 namesti dost podobne jak za toho covidu. Jsou to dost podobni lidi, co se na tom vezou.

Btw. to me mnohem vice desi ty prohlaseni Macrona z posledni doby. Trochu mi to pripomina dodatek Orwella k Farme zvirat. Jak mu to odmitali v Anglii vydat, protoze Sovetsky svaz se proste neurazi. To doporucuji precist kazdemu. Ta propaganda je proste dobra, jen chvili byla otresena a uz se chyta. Myslim, ze to souvisi. A nakonec je tu ten slavny vyrok Havla „Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatím co těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše "

Screenshot_20220904-171438_Twitter.thumb.jpg.1445732be1f80628fcb58acac4905f82.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, safi napsal:

Jaká jeho prohlášení máš na mysli? 

A k protestum. Vzdyt ti lidi tam byli obskurni. At jdou do prdele. Ja myslim, ze kdyz nekdo voli spd, tak se za to ma stydet. Takove to, ze tam bylo spousta slusnych lidi to trochu legitimizuje mi prijde. A ted nerikam, ze se ma utocit na ty lidi co tam prisli. Ale na ty co tam mluvili urcite. Kdyz to je banda totalnich picusu. Volny a spol, vzdyt to se neda. A pak treba Sevcikova chovani poslednich 20 let je totalne obskurni od jezdeni s falesnym majakem atd.

To je takovy to "rusactvi", si clovek rekne taky lidi, ale neni to pravda 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Gustaf napsal:

Jako jo...ale zajímalo by mě, co ty lidi cekaj. Svrhnout vládu a dát tam koho? Okamuru s Babišem? A ty konkrétně udělají co? Půjdou žebrat k Putinovi? Ty umí akorát rozesirat společnost a štvát ji proto sobě. Dokud bude v Rusku naživu ten zmrd, nikdo nic nezmůže....

Kdyby byla ODS rozumna, zbavi se Fialy, ktery je vniman jako slaboch a vlezdo(ukrajinco)prdelka, a pak by vyzili bez tech dalsich koalicnich 4 partaji. No a je fakt, ze Fiala je spis porad idealisticky politolog nez pragmaticky politik a to v situaci s inflaci a cenami energii neustoji.

Pokud bude Bures s Okamurou trochu chytri, tak prosadi na jare predcasne volby a vyhrajou je. A ano, samozrejme si nepomuzeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, odjinud napsal:

Kdyby byla ODS rozumna, zbavi se Fialy, ktery je vniman jako slaboch a vlezdo(ukrajinco)prdelka, a pak by vyzili bez tech dalsich koalicnich 4 partaji. No a je fakt, ze Fiala je spis porad idealisticky politolog nez pragmaticky politik a to v situaci s inflaci a cenami energii neustoji.

Pokud bude Bures s Okamurou trochu chytri, tak prosadi na jare predcasne volby a vyhrajou je. A ano, samozrejme si nepomuzeme.

Tohle je cele taky obskurni😀 

Jakoze Fiala co je vytahl z 7 na skoro 30% (jo v uskupeni) je obecne vniman 😄

Jak prosadi kdyz budou chytri proti vetsine? 

Tvl ukrajinska vlezdoprdelka 🙈 to je jak na facebooku Babisa tady casto 😀

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, vojta1 napsal:

Tohle je cele taky obskurni😀 

Jakoze Fiala co je vytahl z 7 na skoro 30% (jo v uskupeni) je obecne vniman 😄

Jak prosadi kdyz budou chytri proti vetsine? 

Tvl ukrajinska vlezdoprdelka 🙈 to je jak na facebooku Babisa tady casto 😀

 

Byl schopen dostat stranu z 7% na 15 za skoro 10 let. Maj 15% preference, jeho predchudci byli sami schopni vyhrat volby. Na zadnych 30 to on nikdy nevytahl a nevytahne. Je to politik akademik, jeho "vysilani signálů" uz zlidovelo a realnou politiku nedela moc dobre. Bohuzel ma dost svazane ruce strasne velkou koalici, kde nemuze sahat do 4/5 ktere mu nepatri.

A ano, volil jsem ho, ale jsem zklamanej z jeho vykonu, vykonu obecne cele kolalice (volil jsem ji hlavne proti Bábovi) a urcite 4 roky nevydrzi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Frantik napsal:

Byl schopen dostat stranu z 7% na 15 za skoro 10 let. Maj 15% preference, jeho predchudci byli sami schopni vyhrat volby. Na zadnych 30 to on nikdy nevytahl a nevytahne. Je to politik akademik, jeho "vysilani signálů" uz zlidovelo a realnou politiku nedela moc dobre. Bohuzel ma dost svazane ruce strasne velkou koalici, kde nemuze sahat do 4/5 ktere mu nepatri.

A ano, volil jsem ho, ale jsem zklamanej z jeho vykonu, vykonu obecne cele kolalice (volil jsem ji hlavne proti Bábovi) a urcite 4 roky nevydrzi. 

Tak ono to taky bylo za doby v podstate duopolu stran. 

Ja myslim, ze to ty 4 roky vydrzi. Respektive nevidim tam nikoho kdo by ho mohl nahradit a udrzet koalici. Koalice jsou vzdycky problemove. A ty procenta jsou proste smerodatne za cele to uskupeni.

Jo ja taky ze spousty veci nejsem nadseny, ale Fiala mi zrovna prijde dobrej. Bohuzel tam dlouhodobe chybi kvalitni lidi. Ono obecne ja nemyslim, ze kariera ucitele Te napriklad pripravi na to ridit ministerstvo. Je to bida.

Babis pak ma obrovskou vyhodu, ze ma takove az Putinovske postaveni v te "strane" a pak asi i nejake noviny.

Jo a ke koalici 😀

702308389_download(1).jpeg.d7685b410fb2d18b0aa053341fcac7c1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrchnost neumí komunikovat. V easy časech by to nevadilo, teď je to ale průser. Část naroda, která vždycky čeká až na to, co se jí řekne, to šeredně odskáče - přes všechny proklamace typu "Nenecháme nikoho padnout". Jedna věc jsou firmy bojující s  covidovým rozpadem logistiky a dnešní cenou energií, kde ale ve vedení jsou (nebo by měli být) svépravní lidé schopní situaci nějak řešit, a druhá věc je stádní typ občana, pro kterého mělo už dávno být jasně, srozumitelně a natvrdo po churchillovsku řečeno, co ho dočasně čeká a jak tomu nejlíp čelit. Jestli někdo namítá, že každý dospělý občan se o sebe má postarat sám, že ho stát nemůže vodit za ručičku, tak ignoruje tři věci: snížené kognitivní schopnosti u řady seniorů, existenci první třetiny Gaussovy křivky IQ v dospělé populaci a fakt, že obě zmíněné skupiny mají volební právo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, martar napsal:

Vrchnost neumí komunikovat.

 ..... Vrchnost znamená v hierarchicky organizovaných společnostech osobu nebo instituci, vykonávající právní i faktickou moc nad poddanými, kteří jsou povinni vrchnost poslouchat. Vrchnost měla právo soudit, vydávat zákony a nařízení, vybírat daně a jiné služebnosti a poddaní nemohli její rozhodování ovlivnit.....

 

Již chápu některé Tvé příspěvky, cítíš li se jako poddaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové v mé práci jsou fachmani, strojníci, mechanici a nechtějte slyšet jejich názory. To by jste nerozdychali. Jeden v naději popisoval jak doufá, co se stane. Obrovská demonstrace, padne vláda, sestaví se nová vláda, vystoupíme z EU a z burzy kvůli drahým energiim. Tím se to vyřeší. Další se rozčiloval nad tím, že na Ukrajině to není naše válka, tak proč jim posíláme "naše peníze". Okamura je dost často citovaný. Je to špatný, hodně špatný. Blbost zase zvítězí nad vším ostatním. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, gorlo napsal:

Kolegové v mé práci jsou fachmani, strojníci, mechanici a nechtějte slyšet jejich názory. To by jste nerozdychali. Jeden v naději popisoval jak doufá, co se stane. Obrovská demonstrace, padne vláda, sestaví se nová vláda, vystoupíme z EU a z burzy kvůli drahým energiim. Tím se to vyřeší. Další se rozčiloval nad tím, že na Ukrajině to není naše válka, tak proč jim posíláme "naše peníze". Okamura je dost často citovaný. Je to špatný, hodně špatný. Blbost zase zvítězí nad vším ostatním. 

K tomu mam dva pribehy:

1. Nasi pronajimali v Ostrave byt. Najemci pri zacatku migracni krize se ozvali, ze se potrebuji nutne rychle prestehovat do Anglie. Nasi jim vysli vstric a ukoncili smlouvu dohodou. Pri predavani klicu se ptali proc tam vlastne jdou. A ten kluk byl kamionak a cituji "ja tam chci rychle zpet nez mi ti zasrani ekonomicti migranti vezmou praci, co chci delat.😆

2. Kamarad delal na Ceske Poste projektaka. Nejaky starsi pan z jeho tymu, v podstate asistent. Volil KSCM a po invazi na Krym a sankcich. Furt vsude opakoval, ze to bude nejvetsi krize, ze si mysli, ze bez toho exportu a pomoci Ruska klidne 30% nezamestnanost a dalsi nesmysle. Kamos to jednou nevydrzel a zeptal se, jestli vi jaky je export do Ruska. A on, ze nevi presne ale urcite vic jak pulka. Tak mu to nasel na CSU. A borci se na asi 30s zbortil svet, ale pak si s blazenym vyrazem vzpomnel. Jo CSU nesmis verit, ty plati Soros 😆

Je to tezky.

Jeste pridam mou oblibenou grafiku, ktera to vse v sobe ma :) mozna si ji vytisknu a povesim vedle svych novin z pristani na Mesic.

Screenshot_20220905-132053_Facebook.thumb.jpg.b48e6f7ba52e707204d8711955232c7e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bert napsal:

 ..... Vrchnost znamená v hierarchicky organizovaných společnostech osobu nebo instituci, vykonávající právní i faktickou moc nad poddanými, kteří jsou povinni vrchnost poslouchat. Vrchnost měla právo soudit, vydávat zákony a nařízení, vybírat daně a jiné služebnosti a poddaní nemohli její rozhodování ovlivnit.....

 

Již chápu některé Tvé příspěvky, cítíš li se jako poddaný.

:) Berte, vláda má vládnout, což koalici tak uplně nejde, bohužel. Proto jsem to slovo nahradil raději historickým ekvivalentem, byť ne úplně přesným. Co nějaký věcný komentář k obsahu mého předchozího přispěvku, abychom se netočili na jediném slovíčku?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...