Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Že nám zásobníky plynu pokryjí celou zimu je iluze. Jednak patří RWE a nevím kolik plynu náš stát do nich nakoupil. Na podzim bývaly naplněné na 95% a v podstatě vykrývaly zvýšenou potřebu plynu při normálních dodávkách z Ruska. Na jaře byly téměř vyčerpány (na technologickém minimu), květen, červen se prováděla údržba technologie včetně čerpacích a vtlačných sond. V červenci už začalo plnění zásobníků.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vojta1 napsal:

Hele za me jste moc negativni. Inflace prisla po dlouhe dobe deflacniho prostredi. Kdyby se rozdelila na poslednich 10 let, tak si rekneme, ze je nizka v zasade. A uz zpomaluje (vyjma energii) a znovu tady je to tazeno one off. Plynu i ropy je vic nez dostatek. Vlastne jde o tuhle zimu a diky Sikelovi, kterymi krom komunikace prijde vlastne dobry. Je ta ceska spotreba v podstate vyresena (zasobnik+cng v NL). 

Volby ty nase dopadly se stestim lepe nez bych cekal, ty dulezitejsi (nemecke) dopadly spatne. 

Ale diky tomu se protahne jadro a paradoxne to vnimam pozitivne. Volby jsou za dlouho. Ale i kdyby dopadly spatne, tak Babis fakt neni vyhra ale ani on nechce vystoupeni z EU, Nato a nikdy chtit nebude. Okamura je vlastne zlatej nacek, mu jsou ti jeho volici a jejich nazory uplne ukradeny. Zajimaji ho prachy jen a nikoho veset nebude (to Kotleba je jiny stramak) Ruska armada se vyradila z bojeschopnosti tak na 20 let. A i ta Ukrajina vypada cim dal tim pozitivneji. Ja myslel, ze o vse od Dnepru prijdou. 

Jo a taky Babiaovi je kolik 69? Volby za 3,5 roku. Muze se stat hodne veci. Vzpomente jak vypadaly polls ANO v covidu a jak Piratu a Spolu...

Clovek ma pocit vzdy cist nejake rychle zpravy. Treba jak rychle rostou ceny bytu v Praze napriklad. A od revoluce pritom tesne porazely inflaci. Proste to bylo stlaceno tou privatizaci za nizke ceny a pak to skocilo na trzni lvl.... 

Jo a ta inflace dost zpomaluje. A EU to vypada, ze se domluvi na zastropovani cen dle puvodu. Coz je velmi rozumne reseni, jakekoliv CR reseni by bylo k nicemu.

Hm,taky jsem byl pozitivní,ale před 14 dny mi přišlo navýšení záloh na elektro,z 8900 na 14 litrů,bohužel kvůli synovi na vozejku aby mohl obsluhovat topení mám elektrokotel a dodavatel Armex nemá žádný tarif pro ZTP, takže jsem permanentně nasrán a furt vymýšlím jak z toho ven a optimismus je v prdeli....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Tobi napsal:

Hm,taky jsem byl pozitivní,ale před 14 dny mi přišlo navýšení záloh na elektro,z 8900 na 14 litrů,bohužel kvůli synovi na vozejku aby mohl obsluhovat topení mám elektrokotel a dodavatel Armex nemá žádný tarif pro ZTP, takže jsem permanentně nasrán a furt vymýšlím jak z toho ven a optimismus je v prdeli....

Hm asi jsem nepochopil s tim kotlem. Ale jestli je to existencni ve , tak si rekni o pridavek, to asi neni zadna ostuda. Myslim, ze realne je aby se zastropovalo mekde kolem 200eur MWh, tak si muzes spocotat zhruba. Ted predpokladam ta spotreba neni tak velka. 

Ja mam elektrinu fixovanou. Plyn mi s PPAS sel od brezna z 1100-2500-3800-4900. Tak jsem zmenil dodavatele a zalohy 2560 a pokryje to  moji spotrebu a fix do 6.2024 (mnd).

Ja samozrejme nerikam, ze to pro spoustu lidi neni problem. Ale tak mame tu nejake i ekonomicke cykly. Ted uz jsou krom energii videt i celkem deflacni tlaky. 

A ja to vnimam tak, ze radeji spalim sve 150 let stare parkety nez abych ustupoval rusakovi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Kapo napsal:

Že nám zásobníky plynu pokryjí celou zimu je iluze. Jednak patří RWE a nevím kolik plynu náš stát do nich nakoupil. Na podzim bývaly naplněné na 95% a v podstatě vykrývaly zvýšenou potřebu plynu při normálních dodávkách z Ruska. Na jaře byly téměř vyčerpány (na technologickém minimu), květen, červen se prováděla údržba technologie včetně čerpacích a vtlačných sond. V červenci už začalo plnění zásobníků.

 

Z zásobníků pokryješ 37%, ten terminal je cca 33, neco tu tece. To i s predpokladanou snizenou spotrebou stacit bude. Mimochodem spotreba domacnosti je cca 25% + teplarny a neco elektrina. To vyjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M8me takovou "vrchnost" , jakou si "národ" zvolil. Slušného akademika. Obávám se, že na stávající krizi je potřeba trochu jiný lidský typ politika...

Nemyslím si. Fiala muže být v pohode.
Jenom by mel uznat i účastníky demonstrace za takyobcany. “Organizátoři jsou Rusové ale účastníky bereme vážně a nenecháme je padnout “. Na boj proti vrchnostenskemu přístupu je čas po válce


Napsáno mobilem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Chronař napsal:


Nemyslím si. Fiala muže být v pohode.
Jenom by mel uznat i účastníky demonstrace za takyobcany. “Organizátoři jsou Rusové ale účastníky bereme vážně a nenecháme je padnout “. Na boj proti vrchnostenskemu přístupu je čas po válce


Napsáno mobilem

Podle mě napsal přesně co říkáš

image.thumb.png.657ede4091b9593a1f7aca0d5e2fafd9.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, vojta1 napsal:

Hm asi jsem nepochopil s tim kotlem. Ale jestli je to existencni ve , tak si rekni o pridavek, to asi neni zadna ostuda. Myslim, ze realne je aby se zastropovalo mekde kolem 200eur MWh, tak si muzes spocotat zhruba. Ted predpokladam ta spotreba neni tak velka. 

Ja mam elektrinu fixovanou. Plyn mi s PPAS sel od brezna z 1100-2500-3800-4900. Tak jsem zmenil dodavatele a zalohy 2560 a pokryje to  moji spotrebu a fix do 6.2024 (mnd).

Ja samozrejme nerikam, ze to pro spoustu lidi neni problem. Ale tak mame tu nejake i ekonomicke cykly. Ted uz jsou krom energii videt i celkem deflacni tlaky. 

A ja to vnimam tak, ze radeji spalim sve 150 let stare parkety nez abych ustupoval rusakovi. 

Dříve jsem měl kotel na uhlí,ale po problému se synem a řešení , aby mohl sám topení obsluhovat ,a protože u nás není zaveden plyn,tak jsem pořídil elektrokotel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já popravdě nechápu, co se zde řeší. Slyšeli jste projevy, které tam zazněly? Přečetli jste si požadavky, které organizátoři kladou? Vždyť jsou to totální šílenosti, které jsou buď nenaplnitelné (ten Putinův levný plyn bychom asi dopravovali letadly?), nebo by republika do půl roku byla ekonomicky na kolenou, o politických svobodách nemluvě. Jak by tomu mohla vláda jít nějak naproti? 

Sešlo se prostě 70 tisíc dezolátů, které by neuspokojilo, ani kdyby jim někdo dával elektriku zadarmo a k tomu dostávali 30 tisíc zaručený příjem od státu, protože by jednak vše utratili za dva večery, jednak by na FCB plakali, že svině Franta odvedle si prací vydělá 40 litrů. V demokracii nelze vycházet vstříc všem a je třeba trochu sebevědomí - až někdo příště svolá "protidemonstraci", bude tam stát proti 100 tisícům nespokojenců v šiku půl milionu oponentů. Navíc si vzpomeňte, k čemu vedlo 300 tisíc lidí na Letné proti Babišovi - dopad na politický vývoj nula nula nic. 

Tím samozřejmě nechci říct, že by vláda neměla řešit sociální následky aktuální krize, ale pokud by měla uspokojit požadavky typu "mám dvě dcery, kdo mi je bude živit?" (výrok demonstrantky v TV), tak beztak nemůže nikdy uspět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...