Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, instant napsal:

Slovaci su mali ludia bez nazoru a moralky. prave absencia nazoru a moralky je tazko kompatibilna s Ruskom viac nez si ktokolvek chce pripustit. Si vezmite 20 storocie - slovaci boli kazdych 15 rokov to co bolo prospesne penazenke. Monarchisti, demokrati, arizatori, nackovia, komanci, revolucionari, mafiani, eurohujeri a najnovsie su populisticki kokoti. Je to evolucna vec pritomna v celej kulture, napriklad take slovne spojenie "chudoba cti netrati" (ked si chudobny tak mozes byt necestny) je v niektorych kulturach podla mna nevysvetlitelne. Alebo ten milionar Siroky co ako STBak donasal na vlastnu matku (!). Nakoniec, jednu vzorku z tejto sorty si tam u vas vytrvalo volite a treba uznat ze ma tuhy koren, drzi sa toho jak hovno podrazky.

s nadsazkou, ale ak ste videli film Pacho hybsky zbojnik, tak tato scena je genialne zobrazenie toho stockholmskeho syndromu - udrite si pan velkomozny, aha tuto.. Pacho to chcel zmenit ale na konci filmu ostal na smiech: Ved ty si len hlava.

K

 

Když vidím ty Vaše herce, které jsem měl opravdu rád a vrátim se v čase v kontextu s tvým včerejším tvrzením, tak Ti musím přitakat a vzpomenout si na Oscarový film, Obchod na korze od K a K

Ten film tak trochu vyjadřoval to, o čem ty tady píšeš

Jinak Slováci a jejich současné komenty a adorace Putina a RuSSka na FCB  je mazec

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnoho z toho, jak které kultury, státy a jejich obyvatelé pojímají současnou krizi, lze pochopit v jejich vztahu k rodině a výchově. 

Tento rozdíl mezi východem a západem popsal ve své teorii John Hajnal, východ z většiny inklinuje k jinému rodinnému uspořádání, výchově i chápaní vztahů než západ. Hajnalova linie probíhá přibližně mezi Petrohradem a Terstem ... 

Česko je na západě, Slovensko na východě .... výjímky existují, ale obecně to platí pořád :)

hajnal.jpg.2bf2dc66b08e67468da5ce1843fab8e7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Prochy68 napsal:

Myslim, ze to prislovi si vykladas spatne. emoji846.png

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Taky bych řekl. Chudoba cti netratí = není nutno hrbit záda nebo se hanbit, když je člověk chudý. Majetek je fajn, ale nevypovídá ani o charakteru, ani o vzdělání, ani o společenské užitečnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, martar napsal:

Taky bych řekl. Chudoba cti netratí = není nutno hrbit záda nebo se hanbit, když je člověk chudý. Majetek je fajn, ale nevypovídá ani o charakteru, ani o vzdělání, ani o společenské užitečnosti.

Presne tak to chapu i ja 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, martar napsal:

Na druhou stranu ja zas neznám přesný význam třetiny slovenských přisloví...

https://sk.m.wikiquote.org/wiki/Slovenské_príslovia

To já asi nerozumím i více než jen třetině .... co znamená třeba tohle?

Aj stará koza rada líže soľ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, martar napsal:

Mně se líbí "Bez oldomáša ani kúpiť, ani predať". To bych dal normálně do pravidel zdejší prodejní sekce :D

co to je oldomáš? Osobně netuším a nechce se mi hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 hours ago, Prochy68 said:

Myslim, ze to prislovi si vykladas spatne. emoji846.png

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

to je pravda, vseobecne sa to prislovie vyklada ze za chudobu sa hanbit netreba. Mozno aby som to lepsie vyjadril, vacsina ludi ma medzi chudobou a cestnostou "=" a tak aj implikuje to prislovie (a im podobne, je ich v slovencine na tu temu vela). Ked si chudobny tak nie ze sa za to nemusis hanbit, ale si automaticky dobry clovek, mas pravdu, si cestny a ak nekonas dobre tak ta treba polutovat a nie trestat, lebo ved vsetci by to tak urobili keby boli v tej situacii. Ze to nema logiku je jasne, ale tu ziadnu logiku hladat netreba. V dnesnej dobe nizkym prijmom alebo nudzou ludia ospravedlnia az na vynimky cokolvek.

Este by som dodal druhu stranu mince: bohaty (uspesny, vzdelany atd) clovek nemoze byt cestny a pravdovravny, nema dobre umysly a teda ani nemoze mat pravdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, instant napsal:

to je pravda, vseobecne sa to prislovie vyklada ze za chudobu sa hanbit netreba. Mozno aby som to lepsie vyjadril, vacsina ludi ma medzi chudobou a cestnostou "=" a tak aj implikuje to prislovie (a im podobne, je ich v slovencine na tu temu vela). Ked si chudobny tak nie ze sa za to nemusis hanbit, ale si automaticky dobry clovek, mas pravdu, si cestny a ak nekonas dobre tak ta treba polutovat a nie trestat, lebo ved vsetci by to tak urobili keby boli v tej situacii. Ze to nema logiku je jasne, ale tu ziadnu logiku hladat netreba. V dnesnej dobe nizkym prijmom alebo nudzou ludia ospravedlnia az na vynimky cokolvek.

Este by som dodal druhu stranu mince: bohaty (uspesny, vzdelany atd) clovek nemoze byt cestny a pravdovravny, nema dobre umysly a teda ani nemoze mat pravdu. 

rozumim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, long said:

 

Když vidím ty Vaše herce, které jsem měl opravdu rád a vrátim se v čase v kontextu s tvým včerejším tvrzením, tak Ti musím přitakat a vzpomenout si na Oscarový film, Obchod na korze od K a K

Ten film tak trochu vyjadřoval to, o čem ty tady píšeš

Jinak Slováci a jejich současné komenty a adorace Putina a RuSSka na FCB  je mazec

Este k Obchodu na korze, vyrastal som v Humennom, kde sa ten pribeh v skutocnosti odohral a kde sa narodil a do vojny zil Ladislav Grossman autor knihy podla ktorej to bolo natocene. Ked po pade komunizmu chceli nechat postavit bustu slavnemu rodakovi, ktory bol okrem ineho obrovsky fanusik mesta - sam ho oznacoval za "hlavne mesto sveta" - nedokazali to presadit v zastupitelstve. Po siestich rokoch prace sa podarila aspon pamatna tabula. Perly a svine, co ti poviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, instant said:

to je pravda, vseobecne sa to prislovie vyklada ze za chudobu sa hanbit netreba. Mozno aby som to lepsie vyjadril, vacsina ludi ma medzi chudobou a cestnostou "=" a tak aj implikuje to prislovie (a im podobne, je ich v slovencine na tu temu vela). Ked si chudobny tak nie ze sa za to nemusis hanbit, ale si automaticky dobry clovek, mas pravdu, si cestny a ak nekonas dobre tak ta treba polutovat a nie trestat, lebo ved vsetci by to tak urobili keby boli v tej situacii. Ze to nema logiku je jasne, ale tu ziadnu logiku hladat netreba. V dnesnej dobe nizkym prijmom alebo nudzou ludia ospravedlnia az na vynimky cokolvek.

Este by som dodal druhu stranu mince: bohaty (uspesny, vzdelany atd) clovek nemoze byt cestny a pravdovravny, nema dobre umysly a teda ani nemoze mat pravdu. 

Ted uz jenom aby tem chudobnym nekdo pripomnel, ze existuje ideologie, ktera tvrdi, ze kdyz budou vest "tridni boj", tak si vybojuji raj na zemi. Mame zase 20. leta. Takze se muzeme "tesit" na komunismus 2.0. No, nektere kroky EU se k tomu pomalu priblizuji.

"Exekutiva Evropské unie v něm počítá i s odebráním 33 procent nadbytečných zdanitelných zisků producentům fosilních paliv."

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-zastropovani-cen-elektriny-neni-bez-rizika-hrozi-vypadky-213989

 

Upraveno uživatelem seikó
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...