Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

No ony ty kandidátky někdy v reálu vypadají docela podobně. Moje aktuální zkušenost u nás. Měl jsem spolužáka, na základce, cigoš, ale v zásadě fajn kluk. Celkově rodina podnikavá a dělná - úklidovka, výkopy atd. Spolužák má další tři bráchy a co myslíte, má ho tam. Kandidují tři z nich. Každý za jinou stranu. Sichr je sichr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás jsem zas zaslechl, že u funkci starosty projevil takovej podnikavej týpek. A když s ním tu případnou kandidaturu probírali a ptali se, co by ho ohledně funkce zajímalo, tak povídal, že vlastně jen dvě věci:

Kolik má takovej starosta plat a jestli nebude vadit, když bude dál po zábavách prodávat párky. Jinak prej vše OK.  Myslím, že nevybrali 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 9. 2022 v 7:07, Jarett napsal:

Česko je na západě, Slovensko na východě .... výjímky existují, ale obecně to platí pořád :)

Aneb, jak říká Jiří Sádlo: Brno, brána orientu ;-).
ohledně té kozy, teda nevím. jsou mlsné a sůl mají rády všechny, haha.
není to asi přísloví, ale moc se mi líbilo slovenské "atramentová machuľa na plafóne"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, ismit napsal:

Aneb, jak říká Jiří Sádlo: Brno, brána orientu ;-).
ohledně té kozy, teda nevím. jsou mlsné a sůl mají rády všechny, haha.
není to asi přísloví, ale moc se mi líbilo slovenské "atramentová machuľa na plafóne"

Se v Brně nedivte, když vám v širším okolí řádí Jožin, co jí Pražáky... Moje děti se teď bojí jezdit přes Moravu 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, prischera napsal:

A tak to jen vtipek, nic moc, ale zas tak zumpozni mi to neprijde :)

Však ty se přestaneš pošklebovat, až otevřeš lístky ve tvém bydlišti a pak vem i magistrát a humor tě přejde úplně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, nickie napsal:

já už ty volební lístky otevřel. jsem ani netušil, kolik sousedů jsou podnikatelé anebo poradci.☹️ na sousedských setkáních to ruku k dílu nepřiloží, ale "kandydaturu " to jooo

 Podnikatel = třídní nepřítel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 hours ago, seikó said:

@instant Uvidime, jak bude ta reforma vypadat.

Nicmene obecne receno, pokud nejaky novodoby "planovaci urad" urci regulovanou velkoobchodni cenu, jak donuti privatniho producenta, aby za tuto cenu dodaval na trh? Jak zajisti, ze nepresmeruje svou produkci jinam, nebo neutlumi produkci? Jak bude producent motivovan k dalsim investicim a rozvoji podniku?

Regulaci vzdycky na konci dne zaplati zakaznik, napr. v podobe nedostupnosti zbozi, nebo jeho zhorsene kvalite.

Silne mi to neco pripomina a nedivam se na to s neduverou...

energia je zaklad nasej existencie. obchod s nou je sam osebe eticky kompromis, jednoducho potrebuje regulaciu. Energie nie su volne tazitelny alebo vyrobitelny tovar. vsetci ucastnici zajazdu maju od statov licencie, povolenia atd. na cokolvek vyznamne co chcu v tej oblasti robit (tazba, vyroba, preprava atd). Tak nebudme naivni a nehrajme sa na to, ze to je nejaky volny trh - nie je, ani nikdy nebude. 

Takze nieco ako zostatnenie, nutena sprava - trvale ci docasne v dobe ohrozenia, uberkrizy alebo abnormality ako je teraz - je uplne namieste, ak si to situacia vyzaduje. Zaujem jednej firmy nikdy nebude nad zivotnym zaujmom populacie alebo celeho statu, tomu sa bude branit kazdy fungujuci system ako organizmus. A kazdy velmi dobre vie, ze ked to neurobi vlada civilizovane, urobi to ulica a omnoho horsim sposobom. Takze bude regulacia alebo 18 storocie - vyber asi nie je uplne tazke uhadnut. Nakoniec, v Nemecku to uz ide tym smerom nejaku dobu. Rosneft je uz v sprave nemeckeho URSO

A ze to zaplatime vsetci je jasne, ale je to stale lepsie ako horiace barikady. Jedine spravne riesenie je zmena energetickej politiky, ako som pisal vyssie. Ale na to nikto nema gule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

 Podnikatel = třídní nepřítel?

ne Tome, pro mě ne. A že jsi se chytil na podnikatele a nezaujala Tě ta část o přiložení ruky k dílu. Prostě nějak nerozumím tomu, že lidé, kteří se neúčastní života na "vesnici" mají chuť zastupovat zájmy komunity, jejíhož života se neúčastní. Nebo jde o zastupování jiných zájmů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

The UN General Assembly has voted to allow Ukrainian President Volodymyr Zelensky to address the 77th session of the Assembly by video link.

The vote was 101 in favor and seven against, with 19 abstentions.

The countries voting against were Russia, Belarus, North Korea, Eritrea, Nicaragua, Syria and Cuba.

China abstained.

 

Naši dezolatkovia nadrzaju fajnovej partičke.  👍 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mne dnes jeden trulo zacal vykladat ako Putin vyhra vojnu. len tak na pumpe ma oslovil ujo, najprv udicka ze aka to je motorka co mam, a zrazu tretia veta bum: ukrajincov treba vybit do jedneho. out of blue sky. a ze tam pri tamtom stojane stary kokot (chlap v mojom veku) ma PORSCHE! UKRAJINEC! ze ako moze mat ukrajinec porsche... normalne som chvilu rozmyslal ci to nie je skryta kamera.. alebo niekto z miestnych si so mna robi ric, ale nie. tak som pankovi taktne naznacil, ze ma drzat picu a vypadnut do Ruska (povedal som to normalne, nie takto milo), tak vycuval a sa mi normalne pri tom vyhrazal slubom, ze on tam pojde LEBO RUBEL JE KRYTY ZLATOM!

a este som aj zmokol. ale hreje ma pocit, ze mozno to myslel vazne. taka fasa krajina

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2022_Russian_businessmen_mystery_deaths

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_journalists_killed_in_Russia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, instant napsal:

tak mne dnes jeden trulo zacal vykladat ako Putin vyhra vojnu. len tak na pumpe ma oslovil ujo, najprv udicka ze aka to je motorka co mam, a zrazu tretia veta bum: ukrajincov treba vybit do jedneho. out of blue sky. a ze tam pri tamtom stojane stary kokot (chlap v mojom veku) ma PORSCHE! UKRAJINEC! ze ako moze mat ukrajinec porsche... normalne som chvilu rozmyslal ci to nie je skryta kamera.. alebo niekto z miestnych si so mna robi ric, ale nie. tak som pankovi taktne naznacil, ze ma drzat picu a vypadnut do Ruska (povedal som to normalne, nie takto milo), tak vycuval a sa mi normalne pri tom vyhrazal slubom, ze on tam pojde LEBO RUBEL JE KRYTY ZLATOM!

a este som aj zmokol. ale hreje ma pocit, ze mozno to myslel vazne. taka fasa krajina

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2022_Russian_businessmen_mystery_deaths

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_journalists_killed_in_Russia

Mne v stredu tiez ujko (bohuzial dlhorocny klient aj s celou rodinou-cize som nemohol reagovat uplne "na primitiva") zacal radit, ze sa treba cim skor pobalit, dat veci doporiadku, pretoze onedlho tu bude Ukrajina. Ked som mu povedal ze ci nesedi naopak na koni, asi mal na mysli Rusku federaciu, zmrzol na 0 a nechapavo pozeral, pricom hlava mu cervenala tempom panica po prvej puse na lico. On to debil myslel neochvejne presvedcivo a smrtelne vazne. 

Uz som pocul rozne teorie a konspiracie, ale ze Ukrajina je imperialisticka hrozba..  no nic, clovek sa uci cely zivot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...