Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Než těch 300.000 soldátů seženou, vyzbrojí a přesunou (na výcvik se patrně klasicky po sovětsku vykašlou), přijde rasputica a celý konflikt se na dva měsíce zakonzervuje, ne? 

Podle vyjádření Ukrajinců byla částečná mobilizace předvídatelný krok. Nepůsobí dojmem, že by z nové situace byli překvapeni nebo zaskočeni.

Edit: a protože panuje všeobecná shoda, že Putin by měl být ve funkci ukončen zevnitř, je tahle mobilizace důležitým momentem. Nepřehlédnutelným signálem pro lidi v Rusku, i pro ty s hlavou vymytou propagandou.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, nickolas napsal:

Já tu mobilizaci chápu tak, že ten zmrd rozhodně nehodlá couvnout, naopak. A to není dobrá zpráva.

V Rusku nesmíš couvnout. Na frontě to znamená kulku do zad a v Moskvě pád z okna. Takže radši pošleš na smrt tisíce až miliony lidí, než bys couvnul. Je to už taková tradice. Něco jako u nás velikonoční pomlázka, mikulášká koleda atd. atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, nickolas napsal:

Já tu mobilizaci chápu tak, že ten zmrd rozhodně nehodlá couvnout, naopak. A to není dobrá zpráva.

Uprimne si nedokazu predstavit, jak by mohl za soucasne situace vycouvat. Jak by to okecal. Nema nic v ruce. Kdyby jednu oblast pevne drzel (za cenu umisteni obrovskeho mnozstvi vojaku s veskerou dostupnou technikou), tak muze krysi ksicht udelat prehlidku na rudym a prohlasit vitezstvi. Ted ale nic nema a verim, ze doma normalni lidi uz tusi, ze to je nejvetsi pruser od velky vlastenecky.

Nekde jsem cetl paralelu o valce ve Vietnamu - kolik lidi tenkrat zilo v USA a kolik lidi zarvalo ve Vietnamu. A manik z ty generace rekl jednoduchou vec - kazdej mel primou zkusenost s umrtim nebo zmrzacenim. Kazdej. Bud primo v rodine nebo soused nebo spoluzak. A lidi zacli byt proti. Dokud to normalni rodiny nepocitili, tak i podporovali valku „proti komunismu“ nekde na druhy strane sveta.

A kundam se tento pomer (pocet obyvatel vs mrtvi/zraneny) zacina neprijemne zvysovat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako on asi opravdu couvnout nemůže, ani kdyby chtěl. Ale co to vlastně znamená? Bude posílat a mobilizovat další a další, dokud Ukrajinu nezlomí? Bude je posílat jen na už obsazená území a tam se to snažit "zapouzdřit" a na zbytek Ukrajiny se vysere? A co bude dělat, když se mu to nepovede? Najebe tam ty atomovky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, martar napsal:

Bohužel možný je úplně všechno, protože ruská mentalita.

Nevím jestli ruská mentalita...tohle vnímám spíš jako jeho boj o holý život. Ale výsledek je asi stejný, tedy že je možný úplně všechno :(

Ale tohle dává jiskřičku naděje:

 

Bez názvu.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, John_Lenon napsal:

jo. až poletí po zádech z okna.

Vlastně jsem dost zvědavý na jeho konec. Snad tiše neskoná ve vysokém věku (a ve funkci) ve svém skromném domku v Gelendžiku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, martar napsal:

Vlastně jsem dost zvědavý na jeho konec. Snad tiše neskoná ve vysokém věku (a ve funkci) ve svém skromném domku v Gelendžiku...

Můj tajný sen je, že se dožije vysokého věku. A že toho vysokého věku se dožije za mřížemi, odukd bude sledovat rozpad toho jeho velkoruského snu. 

 

Arcizmrd. Ale hlavně nezabíjet, to by to měl moc jednoduchý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejhorší byl nějakej generálskej puč. kokot je sice kokot, ale přece jen (doufám) v nějaký realitě a při smyslech. ty starý generálové, který tam působí ještě z dob studený války možná nikdy ani neopustili zemi a nepoznali nic jinýho než sovětskou ideologii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš než atomovku by poslal něco na JE na Ukrajině...to by stačilo. 

Stejně si myslím, že už nemá moc co mobilizovat. Russaci zdrhaji pryč. No a musel by je vybavit klackama a hrabema asi. Podlé mě je to poslední zoufalej pokus a podřezal si tím pod sebou větev.

Zkouší to tak, že referendum (které už je asi dopředu výsledkově připravené), je jen záminka toho, aby mohl říct, že nato a Ukrajina napadla Russko a tím pádem vlítnout do války...

No uvidíme. Snad toho zmrda někdo sejme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, nickolas napsal:

Nevím jestli ruská mentalita...tohle vnímám spíš jako jeho boj o holý život. Ale výsledek je asi stejný, tedy že je možný úplně všechno :(

Ale tohle dává jiskřičku naděje:

 

Bez názvu.jpg

Bohužel úplně nerozumím tě jiskřicce naděje u posledního. Vždyť co je jednodušší než postavit na každé nádraží a letiště policajty a ty budou brance sbírat rovnou?

A jinak, možná trochu zapominate na jejich rozkazy- puška na 3 až 5 lidí a podobně. Jim je výcvik u zadele, zocelis se bojem a zahřejes taky. Úplně jiná mentalita.

A upřímně? Už mě serou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...