Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

@Roman I. @martarnojo kluci, naťukli jste to... Všechno, co se děje poslední dobou tak nějak důležitého, je hlavně parádní mediální cirkus. Novináři mají žně, politici taky. A relevantní informace abys pohledal. Jinými slovy, můžeš si v podstatě najít pohádku, jakou chceš a tu si přečíst nebo pustit slovem nebo obrazem. Přestával jsem to dění sledovat s protahující se dobou covidu a teď už jen občas mrknu na titulky, otvírat to ani nemá moc cenu. Že umřela anglická královna, jsem se dočetl tady, stejně jako o děravém NS 🙂  Rádio v autě už si neopustím. Nemám za potřebí se v době, která nepochybně nebude  snadná (záměrně neříkám špatná nebo těžká, protože vždycky všechno špatný pro něco dobrý) nervovat ještě nějakými mediálními rádoby úvahami a spekulacemi. A ad demonstranti: Je to právo, leč rozhoduje se u voleb, ne na Václaváku (už jsem to tu jednou psal). A to samozřejmě znamená, že části voličů vždy bude vládnoucí garnitura proti srsti, taková už je demokracie, nic divného. Chování lidí vůči sobě obecně je na další neveselou debatu, bohužel.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, geometr napsal:

@Roman I. @martarnojo kluci, naťukli jste to... Všechno, co se děje poslední dobou tak nějak důležitého, je hlavně parádní mediální cirkus. Novináři mají žně, politici taky. A relevantní informace abys pohledal. Jinými slovy, můžeš si v podstatě najít pohádku, jakou chceš a tu si přečíst nebo pustit slovem nebo obrazem. Přestával jsem to dění sledovat s protahující se dobou covidu a teď už jen občas mrknu na titulky, otvírat to ani nemá moc cenu. Že umřela anglická královna, jsem se dočetl tady, stejně jako o děravém NS 🙂  Rádio v autě už si neopustím. Nemám za potřebí se v době, která nepochybně nebude  snadná (záměrně neříkám špatná nebo těžká, protože vždycky všechno špatný pro něco dobrý) nervovat ještě nějakými mediálními rádoby úvahami a spekulacemi. A ad demonstranti: Je to právo, leč rozhoduje se u voleb, ne na Václaváku (už jsem to tu jednou psal). A to samozřejmě znamená, že části voličů vždy bude vládnoucí garnitura proti srsti, taková už je demokracie, nic divného. Chování lidí vůči sobě obecně je na další neveselou debatu, bohužel.

 

Jo tohle je presne cil propagandy 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Gustaf napsal:

No, aby se tu za chvíli neobjevila občanská válka. Dezolati už se opravdu začínající chovat jako neovladatelné rozzuřené stádo.

Nevím, ale tohodle bych se zatím určitě nebál. Pořád jde o mizivou část společnosti. Myslím si, že v západní Evropě a vlastně i v USA docházelo k daleko násilnějším excesům a systém to ustál. 
Takovéto řvaní je součástí demokracie. Lepší, než kdyby ty demonstrace byly nějak násilně omezovány. 
Jinak, abych nevzbudil sebemenší otázky o svém postoji, s těmi z Václaváku nesouhlasím ani co by se za nehet vlezlo. Včerejší pročítání Twitteru o reportáží z demonstrace bylo pro mě chvílemi až fyzicky bolestivé. Hnus. 
 

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono asi jde i o zamyšlení, že dokud budeme Romanem zmíněné "herce a diváky" (což je skutečně trefné, protože drtivá většina "účastníků" budou vždycky jenom čumilové - jedno jestli je v dané chvíli mediálním principálem koblihář, defraudant ve svetru a nebo sponzorovaný poskok cizího konzulátu) s despektem odepisovat jen jako "dezoláty", stavíme se do podobně ignorantské role jako svého času komouši a většina tehdejší populace - těm taky stačilo kohokoliv onálepkovat jako "máničku" nebo "živel" (v kacapstánu "zahraniční agent") a věřilo se že tím je vše vyřízeno. Každopádně dokud nebude mediálními hyenami (pro které je nestabilita doslova zlatý důl) vytvořena "společenská poptávka" po rozhánění podobných tyjátrů vodníma dělama, nebude ve vládě ani tady důvod propadat hysterii z toho že si někdo (v rámci svých ústavních práv) dovolil demonstrovat. Na tom by měla stát síla a stabilita systému, ne na pendrekách a tajné policii. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občanská válka zatím není ani v dohlednu. Zatím se jedná o poklidné demonstrace bez represí. Uvidíme co se bude dít až přijdou lidem nové smlouvy na energie, párkrát podraží základní suroviny a teplárny budou vytápět na 18°C. Současná vláda by měla podle mě daleko více času věnovat vysvětlováním svých kroků, aby držela stranou od nepokojů většinu přemýšlející společnosti a budeme v klidu. Sorta protestujících je podle mě přibližně stejná jako za covidu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, martar napsal:

Poškození Nord Streamu v současné situaci v podstatě vítám, jak kvůli Ukrajině, tak kvůli Green Dealu. V obou připadech to posouvá věci směrem, který mi (laicky) připadá fajn. Přesto se nemůžu ubránit pocitu manipulace, když se v médiích začínají objevovat nepřímé důkazy, že je to dílo Rusů. Může mi někdo vysvětlit, proč by něco takového rusáci dělali? Já jen že nemám rád, když se mi věšej bulíky na nos...

Už to tu několikrát padlo. Smlouvy, arbitráž, obestavěný majetek v zahraničí vs nemožnost dodat z technických důvodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Hasňa napsal:

Už to tu několikrát padlo. Smlouvy, arbitráž, obestavěný majetek v zahraničí vs nemožnost dodat z technických důvodů.

Diky, Hasňo, nečtu to tu úplně furt. Tohle mi uniklo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, 14titi napsal:

Občanská válka zatím není ani v dohlednu. Zatím se jedná o poklidné demonstrace bez represí. Uvidíme co se bude dít až přijdou lidem nové smlouvy na energie, párkrát podraží základní suroviny a teplárny budou vytápět na 18°C. Současná vláda by měla podle mě daleko více času věnovat vysvětlováním svých kroků, aby držela stranou od nepokojů většinu přemýšlející společnosti a budeme v klidu. Sorta protestujících je podle mě přibližně stejná jako za covidu...

Souhlas. To se ale neděje... A to je ten hlavní problém. A zrovna od vystudovaného politologa bych čekal,  že to riziko bude komunikaci minimalizovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem si to nepředstavoval. k nasrání je to rozhodně krok správným směrem

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-snemovna-zrusila-omezeni-poctu-namestku-40410222#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, kuncák7 napsal:

No nevim- změna na neomezený počet politických náměstků? A krok správným směrem? Asi na to každý budeme mít trochu jiný názor. Holt si tam každej nacpe ty své.

Mě to příjde logické, že tam nechtějí mít lidi, které jim tam nacpal Babiš. S tím "neomezeným počtem" bych to zas tak tragicky neviděl, většinou nahradi ouřadu, politickým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, xbraj19 napsal:

Mě to příjde logické, že tam nechtějí mít lidi, které jim tam nacpal Babiš. S tím "neomezeným počtem" bych to zas tak tragicky neviděl, většinou nahradi ouřadu, politickým.

Tedy místo odbornosti tam bude novodobých politruků, jejichž jedinou kvalifikací je správná stranická příslušnost 14 do tuctu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mně, co chce putin nabídnout za ukončení konfliktu. Myslel jsem si, že to bude hrát stylem nechte nám Krym, DLR, LLR, nějaké záruky neutrality apod. a my vám vrátíme zbytek zabraných území.

Takto úplně nevidím motivaci UA a Západu to s putinem ukončovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Conrad napsal:

Tedy místo odbornosti tam bude novodobých politruků, jejichž jedinou kvalifikací je správná stranická příslušnost 14 do tuctu

 "Odbornost" je zaklínadlo. Na úrovni náměstka potřebuješ být primárně dobrý manažer a až pak odobrník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...