Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, petr_cha napsal:

Mne je ten chlap nejak dlouhodobe nesympatickej (hlavne jeho prasacke hybani s cenami a ovlivnovani trhu, vc jeho nakupu/nenakupu twitteru).. a tohle je vec dokreslujici jeho obrazek..Screenshot_20221014_151201_Chrome.jpg.8acc7173d4f205e500df94d522e00afe.jpg


Nebo i tady .

https://m.zive.cz/clanky/elon-musk-a-jeho-spacex-uz-nechteji-ukrajine-platit-starlink-ten-je-pritom-pro-ukrajinskou-obranu-naprosto-zasadni/sc-3-a-218858


Komu vubec patri a kdo plati Space X ? .. muskovi patri snad uz jen 48%.. je tam velkej kontrakt s NASA, ale komu patri ten zbytek? Americke vlade, bankam?

Na druhou stranu pokud od někoho něco potřebuji, poslat ho do prdele asi není ta nejlepší cesta



 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ceskou postu poslal do prdele mnohokrat, kdyz si za ni platim.. a zejmena kdyz se mi snazi vysvetlovat, jak to mam ja delat... :-)

* bud nekoho podporuju, ze mu verim

* nebo nekoho podporuju, ze mi plati

* nebo ho chvili podporuju, dokud to vypada cool a dobra reklama, a pak rychle otocim, kdyz me to prestane bavit.. presne jak chci twitter, nechci twitter... a hraju s k tomu cenou...

... buhvi co si s Putinem rekli.. o signalu na anektovanych uzemich...konec koncu je novy sef ruskych vojaku na Ukrajine zaroven velitel kosmickych sil...










Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, petr_cha napsal:

.. a kdyz uz jsem se tak rozohnil, tak jeste jedno dedukcni moudro.. NS sabotovalo Rusko nebo USA? Podle poslednich zprav jedna vetev NS2 funguje a Putin nabizi Nemecku bezzistne jeji spusteni... takze myslim, ze je to jasne...

Na každou složitou otázku existuje rychlá a chybná odpověď, pokud vím, když by bylo jasné kdo za tím stojí už to bylo zveřejněno no flame

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Twitteru píše WarMonitor: How are you, Belgorod power plant? 

-

Jinak jsem teda v posledních dnech opakovaně zaznamenal Putinovo zpochybňování dohody s Tureckem ohledně humanitárních koridorů pro vývoz obilí - to nevěstí nic dobrého :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ty rakety.

Dlouhého doletu nepoužívají, to jsou rakety s dosahem 5k km a více.

Zaznamenal jsem někde že rusko použilo v Záporoží (viz. předchozí diskuze o přesnosti v souvislosti s útokem na prodejnu Škoda) rakety s300, což jsou primárně obranné rakety, dolet maximálně 200km dle verze, a nejedná se o balistické rakety, toto jsou řízené střely.

Naváděny nejsou že by někdo zadal gps, ale mají radar, který aktivně sleduje cíl, posílá data zpět, tam se vyhodnocují a posílá se údaj pro případnou korekci letu.

Tyhle rakety nejsou až tak "hloupé" jak by se zdálo, umí si poradit i s PVO, mají rušičku radarů, svůj radar vypínají a zase zapínají v sekvencích aby nešly zaměřit, umí tuším vysílat i klamný signál aby protirakety letěly jinam. Nicméně, pořád se jedná o raketu která např. letí proti nepřátelskému letadlu, které zničí tím, že vybouchne poblíž.

Tedy, při použití jako útočná proti pozemnímu cíli - předpokládám že zde chtěli zasáhnout civilní cíl v podobě parovodu - raketa udělala přesně to co měla, tedy vybuchla v těsné blízkosti. 

Dolet 200km max. jim stačí, dival jsem se na mapu a je to rozhodně blíž než je frontová linie.

Ale ani u takové rakety se nejedná o drobka, pořád je to tuším osmimetrová raketa s metrákem trhaviny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, petr_cha napsal:

Nekde jsem cetl, ze jim ty s300 uspesne rozpoznavaji a eliminují sotva je zapnou.. snad na to maji prostredky..

..co rikate na mozne zapojeni Beloruska.. zatim to vypadá nejpravdepodobneji od zacatku valky.. 😞

Lukašenko bude hrát vabank, když zaútočí, tak to může z velké pravděpodobnosti být jeho konec od jeho lidu a když nezaútočí, tak se bude odpovídat Putinovi. Jsem zvědavej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len tak mimochodom, zajtra v Číne hlasuje stranícky kongres o svojom predsedovi. To má tiež potenciál ovplyvniť chod dejín, pozitívne aj negatívne. Pravdepodobnosť je síce malá, ale snáď sa toho Siho aj jeho nacionalistickú líniu nejako podarí odstaviť alebo utlmiť. Dosť by to pomohlo aj Ukrajine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Střelba do dobrovolníků na ruském vojenském cvičišti, 11 mrtvých

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-strelba-do-dobrovolniku-na-ruskem-vojenskem-cvicisti-11-mrtvych-40411752#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Teda střílet do vlastních řad je chucpe, no ale vlastně když se střílí na ruské dobrovolníky jdoucí bojovat na Ukrajinu, tak mi to začíná připadat jako doooost dobrej nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...