Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jj, vím. Ten rozdíl ale - aplikován na Lvov - vychàzí do průmyslových areálů a logistických skladů na jeho západním okraji. Nicméně Rusové by asi fakt spíš mířili na obytné budovy někde v centru.

Když o tom tak přemýšlím, může to být opravdu jen náhoda, je to přiliš blízko hranic. Kdyby souřadnice "šejdrem" seděly na nějaké místo hluboko v polském vnitrozemí, tak už bych náhodě nevěřil, ale takhle - no, možné to je.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, martar napsal:

@geometr

@Geodet

Chlapi, pokud jsou souřadnice dopadu rakety v pidivesničce v Polsku přesnou kombinací severní šířky cíle v Kyjevě a východní délky cíle ve Lvově, jak ukazuje video o par postů výš a jak jsem si právě (snad správně) ověřil, proč tomu není věnována větší pozornost? Nejjednodušší vysvětlení bývá často správné, navíc by to byla náhoda jak prase. Což by mohlo znamenat buď ruskou neúmyslnou chybu, nebo ruskou provokaci tvářící se jako chybu testující reakci NATO, a pro úplnost je nutné zmínit i nějakou komplikovanou akci pod cizí vlajkou s motivem, který není tak zjevný (ale na to by se asi v dnešní době dŕív nebo později přišlo).

V případě ruské záměny souřadnic by ty tanečky kolem byly opravdu jen zametáním pod koberec, protože si NATO nepřeje eskalaci a přímé zapojení.

Těžká teorie, páč o tom jak se střílí raketama, nic nevím (proto jsem se myslím tady v tom vlákně před časem ptal, jak se střílí raketama a někdo tu celkem pěkně odpovídal a byly zajímavé odkazy - stačí najít):

Je otázka, jestli ty souřadnice někdo (na odpališti) někam zadává ručně nebo je bere z nějaké databáze (kam je třeba někdo taky zadal ručně, ale nemusel). Jestli jsou blbě v databázi a byla to ruská raketa, asi přiletí znovu, jestli to někdo neopraví 😞 Další věc je, že podle toho, co jsem se tu před nedavnem dozvěděl (viz závorka úvodní věty příspěvku), tak samozřejmě nestačí zadat jen nějaké prosté souřadnice, ale je potřeba zavést nějaké korekce (počasí, vítr apod.).... Na video jsem nekoukal a ani nebudu, stačí mi vidět ten úvodní obrázek s tím xichtem.

No a souřadnice o kterých asi teoretizuje video - takže by navíc přestřelili asi o 7,5 km. Jestli je to možný, nevim, fakt nejsem vojenskej raketovej expert:

604968609_Clipboard1.jpg.1b13738a6236ac51bdf96c129f14c1e9.jpg

No a obecně lidi a potažmo stroje chyby dělají, bohužel i smrtelné, s tím se v určitém procentu případů nedá prostě nic dělat 😞

Spíš pro kolegy: Jednou jsem taky nemohl najít, kde je chyba, až jsem přišel na to, že v geodetických údajích jsou u dvou sousedních bodů, na které jsem měřil, přehozené x-ové souřadnice. Tehdy bylo všechno jen papírové, dnes bych to našel rychleji 🙂 Taková podobná chyba, o které asi teoretizuje to video, v tehdy papírové databázi.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za upřesnění s těmi souřadnicemi.

-

Z jiného soudku: Maďaři podepsali smlouvu o spolupráci s Iránem...

Což samozřejmě v evropském kontextu neschvaluju (ono se to proti nim stejně dřív nebo později obrátí), nicméně mě rozčiluji i naše a evropská média, které v reakci na maďarský podpis vypočitávají iránské prohřešky (zbraně do Ruska, lidská práva atd.) Že podobné vazby mají jiné evropské státy či USA např. se Saudskou Arábií, Nigérii, Čínou či donedávna Ruskem, je přitom v pohodě... ani ten Egypt či Turecko nejsou z pohledu lidských práv úplně košer, že, a přitom s nimi čile obchodujeme nebo je podporujeme masovou pobytovou turistikou. Pokrytectví z toho čouhá na sto honů.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

Díky za upřesnění s těmi souřadnicemi.

-

Z jiného soudku: Maďaři podepsali smlouvu o spolupráci s Iránem...

Což samozřejmě v evropském kontextu neschvaluju (ono se to proti nim stejně dřív nebo později obrátí), nicméně mě rozčiluji i naše a evropská média, které v reakci na maďarský podpis vypočitávají iránské prohřešky (zbraně do Ruska, lidská práva atd.) Že podobné vazby mají jiné evropské státy či USA např. se Saudskou Arábií, Nigérii, Čínou či donedávna Ruskem, je přitom v pohodě... ani ten Egypt či Turecko nejsou z pohledu lidských práv úplně košer, že, a přitom s nimi čile obchodujeme nebo je podporujeme masovou pobytovou turistikou. Pokrytectví z toho čouhá na sto honů.

Quod licet Iovi, non licet bovi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdopak se tady zastával toho děvčete ze Skandinávie ? 

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nova-greta-se-hlasi-k-boji-s-kapitalismem-40414875?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Byl to @vojta1?

Že by sis rodinou a přáteli našla další terč ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, long napsal:

Kdopak se tady zastával toho děvčete ze Skandinávie ? 

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nova-greta-se-hlasi-k-boji-s-kapitalismem-40414875?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Byl to @vojta1?

Že by sis rodinou a přáteli našla další terč ?

Tvl Longu, kdyby sis precetl co jsem psal, misto toho abys po vecerech mlatil palici do steny 😄

Tak znovu, rikam je to aktivistka. Nesouhlasim s ni politicky vubec v nicem. Vymezoval jsem se proti tomu, ze dospely chlap napise, ze je to uboha holcicka. Ubohy je pak naopak ten chlap. Dokonce tu od nekolika individuii padlo, ze by tak leda potrebovala "osukat". To ji bylo 16, pisatelum neco pres 40.... to bylo vic nechutny nez ty asi 11 lete roztleskavacky vcera na basketu (jako wtf). Prvni liga a holky namalovane a v topu a sportovni podprsence tam kroutily zadky. Ze tohle nekoho napadne....

Pokud je Tvym hlavni medialnim zdrojem homepage seznamu, tak se ale nedivim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2022 v 7:50, vojta1 napsal:

Tvl Longu, kdyby sis precetl co jsem psal, misto toho abys po vecerech mlatil palici do steny 😄

Tak znovu, rikam je to aktivistka. Nesouhlasim s ni politicky vubec v nicem. Vymezoval jsem se proti tomu, ze dospely chlap napise, ze je to uboha holcicka. Ubohy je pak naopak ten chlap. Dokonce tu od nekolika individuii padlo, ze by tak leda potrebovala "osukat". To ji bylo 16, pisatelum neco pres 40.... to bylo vic nechutny nez ty asi 11 lete roztleskavacky vcera na basketu (jako wtf). Prvni liga a holky namalovane a v topu a sportovni podprsence tam kroutily zadky. Ze tohle nekoho napadne....

Pokud je Tvym hlavni medialnim zdrojem homepage seznamu, tak se ale nedivim.

Tvl jak to napsat:-)

Do stěny hlavou nemlátím a prvně mi tato zpráva vyskočila na Yahoo a tedy myslím CNN. Poté chodím takhle ráno na Seznam, jelikož si nekupuji noviny a chci vědět jako jeden z prvních, jestli se běhěm noci neudálo například něco pozitivního na Pražském hradě.

Roztleskávačky, jsou tak jako jako Greta problém rodičů a ty děti se chovají tak jak to přijde normální jejich rodičům a její rodině. Že je to hnus možná přijde jen (mě) nám, ale potom jsou tady děti které chodí například v USA v 6 letech na přehlídky královny krásy a nebo na taneční soutěže a imitují pohyby, nejen taneční. dospělých. Jak funguje výchova dítěte vím přesně na rozdíl od pár lidí zde.

Greta není můj tip a je na mne příliš, příliš mladá. Navíc mám sexuální život vyřešený a úchylkou tohoto druhu netrpím, stačí mi úchylka v podobě hodinek a nožů.

Že je chudák holčička, která je nemocná  a nemá fakticky žádné dětství si myslím také a navíc je jistě loutkou v rukou a světe div se, opět svých rodičů a případně rodičů a jejich přátel.

 

Nechci se v tom šťourat, ale ta holka je za mne pouze loutka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, long napsal:

Tvl jak to napsat:-)

Do stěny hlavou nemlátím a prvně mi tato zpráva vyskočila na Yahoo a tedy myslím CNN. Poté chodím takhle ráno na Seznam, jelikož si nekupuji noviny a chci vědět jako jeden z prvních, jestli se běhěm noci neudálo například něco pozitivního na Pražském hradě.

Roztleskávačky, jsou tak jako jako Greta problém rodičů a ty děti se chovají tak jak to přijde normální jejich rodičům a její rodině. Že je to hnus možná přijde jen (mě) nám, ale potom jsou tady děti které chodí například v USA v 6 letech na přehlídky královny krásy a nebo na taneční soutěže a imitují pohyby, nejen taneční. dospělých. Jak funguje výchova dítěte vím přesně na rozdíl od pár lidí zde.

Greta není můj tip a je na mne příliš, příliš mladá. Navíc mám sexuální život vyřešený a úchylkou tohoto druhu netrpím, stačí mi úchylka v podobě hodinek a nožů.

Že je chudák holčička, která je nemocná  a nemá fakticky žádné dětství si myslím také a navíc je jistě loutkou v rukou a světe div se, opět svých rodičů a případně rodičů a jejich přátel.

 

Nechci se v tom šťourat, ale ta holka je za mne pouze loutka.

Přát někomu smrt” jestli se nestalo něco pozitivního na hradě” to je asi, bez ohledu na politické preference, nejsobečtejsi příspěvek za dlouhou dobu…

mas to zapotřebí?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, vwtyp11 napsal:

Přát někomu smrt” jestli se nestalo něco pozitivního na hradě” to je asi, bez ohledu na politické preference, nejsobečtejsi příspěvek za dlouhou dobu…

mas to zapotřebí?!

Že ty mi vidíš do hlavy. Fantastické. Psal jsme ty vole něco takového co píšeš ty? Laskavě si mě neber do huby a nevkládej mi do úst slova a věty které jsem nenapsal a neřekl!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, long napsal:

Že ty mi vidíš do hlavy. Fantastické. Psal jsme ty vole něco takového co píšeš ty? Laskavě si mě neber do huby a nevkládej mi do úst slova a věty které jsem nenapsal a neřekl!!!

Ne tak zhurta chlapce! 
tesi mě, ze jsi pevný v názorech, nestyd se za to…

ovcacek se oženil, tak na “pozitivní zpravy z hradu” čekejme tiše a pokorně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, vwtyp11 napsal:

Ne tak zhurta chlapce! 
tesi mě, ze jsi pevný v názorech, nestyd se za to…

ovcacek se oženil, tak na “pozitivní zpravy z hradu” čekejme tiše a pokorně

Šéf obory byl s Mynářem na honu, odpoledne. Nic se nedělo. Ráno mu řekli že končí!

Paní hospodyně co je nyní šéfová obory byla den předtím v práci a ráno ji řekli, že bude mít na hrbu oboru.

 

Na hradě se zásadně řeší věci potajmu v noci. Ovčí Mluvčáček je mi u zadku, ten o ničem nerozhoduje.

Nejsem chlapec a takhle se se mnou prosím nebav. Na to máš asi své kamarády, kterým já nejsem!

A ano názory neměním a nevidím důvod čekat na nemilé zprávy z hradu tiše a pokorně. Když si okopeš nové boty, také se tomu nesměješ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, kamilb napsal:

Já se pokorně taky přiznám že čekám až hradní pán potáhne do pérdele. A je mi jedno jestli do nebe, do pekla nebo jestli ho Mynář pustí po vodě v nafukovacím člunu.

Mě jde spíše o to, že je to stát ve státě a řeší si věci vždy v noci a jestli je to šéf obory, nebo návštěva z Kataru je mi jedno. Vždy nad tím kroutím hlavou. Už to není k smíchu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, vwtyp11 napsal:

Přát někomu smrt” jestli se nestalo něco pozitivního na hradě” to je asi, bez ohledu na politické preference, nejsobečtejsi příspěvek za dlouhou dobu…

mas to zapotřebí?!

Kde (v jakém příspěvku) a komu přál Long smrt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...