Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Furt si myslím, že se tu probírá varianta - menší zlo. Chápu, že vadí STB minulost ( i mě a hodně ), ale že nevadí KSČ minulost, to ne. Vadí mi a hodně. No, holt si počkám další 4 roky a budu doufat, že už si mezi tímhle nebudu muset vybrat to menší zlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, geometr napsal:

Tak to se politologove v 90 sekli o parník (spíš tak o deset titaniků) nebo neodhadli tu degradaci voličstva :D Počkáš si? No, já už jsem se smířil s tím, že to nezažiju (a to jsem životní optimista), u dětí si nejsem jist, ale to už bude jejich boj.

Já jsem nějak doufal nebo i čekal, že třeba těch třicet let po revoluci už by mohl být zformovaný stabilnější demokratický model, třeba tří, čtyř velkých stran, klidně přímá volba prezidenta. Nějaká vyspělejší (těma třiceti lety trochu poučená) voličská základna. Ale ne, zatím ne. Politici, než by ty strany formovali, tak si radši pomalu každej kašpar založí stranu novou. A lidi? Maj bohužel strašně krátkou paměť. Mnohem kratší, než je doba potřebná k vytvoření nějakého stabilnějšího modelu. Kolikrát se to už opakovalo... A po kolika letech se teprve nedostali komáři ve volbách do parlamentu... A prezidentské volby? Ty dojížděj na to, že řekněme v celé té politické základně totálně vychcípali autority, ze kterých by mohli vzejít kandidáti. Autority, o kterých má voličstvo povědomí celá volební období, ne že se udělá pulroční šaráda v médiích s pár neznámými kašpárky.

To ale samozřejmě neznamená rezignovat a na všechno se vysr.... 

Naivně si věřím, že se toho dožiju ( komunistů mimo parlament jsem se taky dožil, ač jsem už nevěřil ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, kuncák7 napsal:

Furt si myslím, že se tu probírá varianta - menší zlo. Chápu, že vadí STB minulost ( i mě a hodně ), ale že nevadí KSČ minulost, to ne. Vadí mi a hodně. No, holt si počkám další 4 roky a budu doufat, že už si mezi tímhle nebudu muset vybrat to menší zlo. 

Ale jak nevadi. Samozrejme, ze vadi. Ale to má i Zdenek Sverak nebo Milon cepelka a presto na Cimrmany chodim. Holt se tenkrat namočilo hodne lidi.

V STB byla Vlasta Chramostova a 17. listopadu pravidelne hraje JAR a dalsi STB Ota Klempir a tam to zase tolik nevadi, takze vsechno je relativni 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Frantik napsal:

Ale jak nevadi. Samozrejme, ze vadi. Ale to má i Zdenek Sverak nebo Milon cepelka a presto na Cimrmany chodim. Holt se tenkrat namočilo hodne lidi.

V STB byla Vlasta Chramostova a 17. listopadu pravidelne hraje JAR a dalsi STB Ota Klempir a tam to zase tolik nevadi, takze vsechno je relativni 🙂 

 

Před hodinou, Ajaj napsal:

tak jedna vec je co clovek delal pred 30 lety (a tim neomlouvam StB, coz je jinej level nez „jen“ byt ve strane) a druha (podstatnejsi) co clovek udelal pro zemi v poslednich letech. A to u burese je pro me no-go

Asi ano, oboje na dlouhou debatu. Zatím se shodneme, že Bureš NEEE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me u Burese tedkonc bavi, jak jeho slovy jeho udajna nejvetsi vyhoda poslednich osm let byla ta, ze je ten obycejnej clovek a ne politik. A najednou se to otocilo a mame volit jeho, pac ma jedinej politicky zkusenosti a jednal v Bruselu. Bylo by to vtipny, kdyby nebylo smutny, kolik lidi mu to furt zere:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Micey napsal:

Me u Burese tedkonc bavi, jak jeho slovy jeho udajna nejvetsi vyhoda poslednich osm let byla ta, ze je ten obycejnej clovek a ne politik. A najednou se to otocilo a mame volit jeho, pac ma jedinej politicky zkusenosti a jednal v Bruselu. Bylo by to vtipny, kdyby nebylo smutny, kolik lidi mu to furt zere:)

Mas tam chybu, spravne je v Brusele

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kuncák7 napsal:

Na druhou stranu- je lepší mít někoho, koho zvolí ta naše politická smetánka na základě handlu? Já ti úplně nevím. Za mě osobně není. Proto zvednu dvakrát zadek a hodím tam ten lístek ( a pak si budu drbat čelo, co jsem zvolil - první volba Zemana a nebo nadávat, co je většina lidí za jelita - druhá volba Zemana ). 

Politicka smetanka je nase reprezentace, nejsou to oni, ale my kteri je volime. A na zaklade toho handlu funguje zcela bezne cely stat. Proste nedava smysl mit prezidenta se silnym mandatem, ale minimalnimi pravomocemi. To je proste kockopes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, phweb napsal:

Politicka smetanka je nase reprezentace, nejsou to oni, ale my kteri je volime. A na zaklade toho handlu funguje zcela bezne cely stat. Proste nedava smysl mit prezidenta se silnym mandatem, ale minimalnimi pravomocemi. To je proste kockopes.

Naštěstí nemusím souhlasit - většina nevolila tu slátaninu, co tam je, takže nemá a nebude mít mandát k tomu, aby nadále handlovala a dodávala svého favorita do prezidentských voleb. A ani mě celkem nezajímá, že takto funguje celý stát - což je mimochodem též špatně (vše je o konsensu, ale nikoli na úrovni toho, co je předváděno u nás a je jedno na jaké úrovni ). Kočkopes je max senát a možnost ho opakovaně přehlasovat parlamentem ( takže žádná pojistka demokracie se nekoná, ale je to tvz. trafika pro další politiky ). Takže jsem rozhodně rád za tuto možnost volby a rozhodně nebudu volat po zrušení přímé volby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, kuncák7 napsal:

Naštěstí nemusím souhlasit - většina nevolila tu slátaninu, co tam je, takže nemá a nebude mít mandát k tomu, aby nadále handlovala a dodávala svého favorita do prezidentských voleb. A ani mě celkem nezajímá, že takto funguje celý stát - což je mimochodem též špatně (vše je o konsensu, ale nikoli na úrovni toho, co je předváděno u nás a je jedno na jaké úrovni ). Kočkopes je max senát a možnost ho opakovaně přehlasovat parlamentem ( takže žádná pojistka demokracie se nekoná, ale je to tvz. trafika pro další politiky ). Takže jsem rozhodně rád za tuto možnost volby a rozhodně nebudu volat po zrušení přímé volby.

Reci o tom, ze soucasnou vladu nevolila vetsina, znaci nepochopeni volebniho systemu. At si kdo co chce, co chce vykrikuje, ale jsme nastesti celkem standardne fungujici demokracii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...