Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, dr.sphinx napsal:

Jsme jako lidi fakt nepoučitelný, stačí týden a půl výplachu a téma je na stole (tak, že se jím víceméně inteligentní lidi vážně zabývají). Ono to téma samozřejmě podstatný je - ale ne v kontextu aktuální volby prezidenta. 

 

 

 

Před desíti lety Sudety, před pěti uprchlíci, dneska válka.

 

Hypotetická ptákovina, ale stejně se najde nemalá masa lidí, co se toho bojí. 

 

Deset let kroutim hlavou a doufám, že v sobotu aspoň na chvíli vrtět přestanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, geometr napsal:

Když jsme u toho vrtění, v souvislosti s tou debatou tady jsem si zase vzpomněl na ten film "Vrtěti psem."

No přesně. 

Fabrikované téma, na které prezident nemá přímo vliv, ale používá se k dosažení politického cíle. 

A my jsme se jako národ rozhodli, že budeme do týhle funkce volit přímo. I když zjevně většina národa netuší, co ta funkce znamená, protože mají pocit, že jsme nejspíš prezidentská repulika (což taky neví, co znamená). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Leviathann napsal:

Nedá mi to a protože se diskuze svezla ke směru, ve kterém se trošičku pohybuju, tak musím.... 

Strašení válkou platí jen na ty, co nevidí za oponu. Pamatuju si moc dobře před lety, jak se mě jedna maminka ptala, zda její synáček, nastoupivší jako medik, může odjet do války. Lidi se toho oprávněně bojí a reagují hystericky. A Andrej to ví.

Nikdo na Ukrajinu nepůjde. Pěšák (základní funkce) je dneska někdo, koho musíte cvičit dva/tři roky, aby byl co platnej. A na jednoho bojovníka máte čtyři lidi v týlu jako podporu (velice zjednodušeně řečeno). Není snadný rozjet tuhle mašinérii a jak tady dobře zaznělo, ekonomický výpadek u aktivovaných mladých kluků je pro stát drtivý. Russáci právě páchají demografickou sebevraždu a ještě se u toho plácají po ramenou, jak jim to jde. 

Velení, to je stejný proces, jako řízení velký firmy. Teda ne v podání Bureše, to ne. Ale principiálně je to prostě  management, jen řešíte jiný problémy. A v tomhle ohledu bych z vojenského myšlení strach neměl. Ty nároky, které jsou dneska kladené na vojáky (všeobecně) jsou pořád vyšší a vyšší. Doba zelených gum, éra našich otců, je opravdu pryč. Jen to holt v té společnosti pořád rezonuje....

Pěkně shrnuto...jasně, stručně, srozumitelně 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, John_Lenon napsal:

No přesně. 

Fabrikované téma, na které prezident nemá přímo vliv, ale používá se k dosažení politického cíle. 

A my jsme se jako národ rozhodli, že budeme do týhle funkce volit přímo. I když zjevně většina národa netuší, co ta funkce znamená, protože mají pocit, že jsme nejspíš prezidentská repulika (což taky neví, co znamená). :)

No, to bohužel patří dnes k všeobecné nevzdělanosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, geometr napsal:

No, to bohužel patří dnes k všeobecné nevzdělanosti.

Hele long story short. 

 

Doufám, že o víkendu dostane Bába přes píču a bude strasně brečet. A že to bude začátek jeho politického konce.

I když vím, že lidi mají krátkou paměť a za půl roku si ani nevzpomenou, že to, čím tenhle kokot vyhrožoval, vůbec nenastalo... Jako ostatně nikdy předtím.

 

Omluva Bertovi za slovník, klidně jej vyměním za nějaké ty procenta, protože o tomhle člověku téhle kreatůře prostě jinak hovořit nemohu. 

Díky.

Upraveno uživatelem John_Lenon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Frantik napsal:

Jeste jsou 3 dny, takže jeste čekám od Andreje info, ze Pavel znásilňoval vojíny v prostoru Libavá anebo svoje vlastní děti, nebo nějakej podobnej kalibr, aby “šokoval” veřejnost! A dementi tomu zase budou věřit.

Dneska ve 14 h má mimořádnou tiskovku... třeba konečně skutečně prozřel a odstoupí (já vím, zbožné přání 😄 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Lynx12 napsal:

Dneska ve 14 h má mimořádnou tiskovku... třeba konečně skutečně prozřel a odstoupí (já vím, zbožné přání 😄 )

Kde to má?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, xbraj19 napsal:

Jako že člověk, co se v běžném životě chová jako xindl, v zákopu prozře a stane se z něho válečný hrdina? Tomu snad sám nevěříš.

Hele on @safi má trochu pravdu. Ondřej Neff napsal kdysi dávno knížku Tma. Vřele doporučuju. Jakmile dojde na lámaní chleba, vypukne valka v tom pravem slova smyslu, ten tenký nátěr civilizace hodně rychle opadá. A ak takové ty věci jako volebni pravo žen (máme ho jen sto let! a chytrým ženským fandím ), ekologie, menšiny... to jde v tu chvili do haje, protože potravinový žebřiček je jasný....

Sorry, pišu jak tatar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, M10 napsal:

Pánové, gentlemani, jak to tu čtu, tak se chci zeptat: vám nikomu nepřijde nepřijatelné, že 33 let po "revoluci" si na Hrad musíme vybírat  mezi dvěma komunistickými kádry? Rozvědčíkem a agentem? Opravdu to cítíte tak, že takhle je vše v nejlepším pořádku? Zlo je jen jedno, není žádné menší a větší. Princip se nemění, mění se  jen kulisy. 

Me to strasne vadi. Vcera jsem se koukal na film Balon a rikal si to same. Jak muzem dnes volit lidi z tech řad. Strasny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Micey napsal:

Tak zrovna Tmu, jakkoli je to velmi ctivy, bych uplne jako psychologicko-sociologickou studii nebral. Byt se mi tam teda asi promita moje antipatie k Neffovi:)

Mě se líbilo jak v týhle knížce napíchnuli Klause na dřevěný kůl. Nebo tak nějak to bylo myslím 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@M10 @ATOM Tak borci, jestli nejste schopni, nebo ochotni, rozlišit mezi "dvěma zly", kdy jedno je Babiš, a druhé Pavel, pak je mi Vás líto. Dovolím si púrezentovat jeden názor: Ideální kandidát neexistuje. Nechovej se jako ufňukaná slečinka, a hoď to tomu, kdo Ti míň vadí. Protože když k volbám nepůjdeš, tak jsi to hodil půl na půl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...