Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 7 hodinami, montemar napsal:

to si nemyslím. 

z čeho mám ale obavy, je možné pozvolné ušlapávání cestičky k znovuzavedení zvs. že já vzpomínám na vojnu v dobrém neznamená, že by se mi líbilo, kdyby se to mělo někdy týkat mého syna. 

Zazněly tu dvě obavy/výhrady. O obou jsme v poslední době přemýšlel, tak to napíšu i sem:

Strašení válkou

Jak tady už zaznělo, moderní armáda se neopírá o kvantitu - záklaďáky, brance, mobilizované atd. Válku vyhrávají profesionálove + manažeři (velení) + logistika. Strašení válkou je totální nesmysl. A pokud by došlo k tomu, že bude válka tak blízko, že by na reálné zapojení obyvatel došlo, tak by to byl takovej průser, kdy dnešní debaty by zcela pozbyly významu.

 

Komunistická minulost

Neexistuje ideální kandidát a průšvih je, že do politiky posledních 20 let vstupuje druhá liga (špička zůstává v průmyslu, byznysu a jinak mimo politiku). Taky komunistická minulost/neminulost není nutně chyba/zásluha jednotlivce, ale do velké míry rodiny a prosředí, které daného člověka formovalo. Srovnání s prezidentem Václavem Havlem je mimořádně složité. Vácslav Maria Havel, otec prezidenta Havla, patřil k úplné špičce společnosti, ke skutečné elitě (bez špetky pejorativního významu). Byl to vizionář, podnikatel a člověk, který toho pro republiku udělal hrozně moc. Spolu s tím v stejném duchu vychovával svoje syny - vzdělání, kultura, kontakt se zahraničím a kontakty s dalšími osobnostmi formujícími mladou republiku. Málokdo jiný dostal "do vínku" podobný základ. Pokud člověk vyrůstal v konformní rodině, která neměla problémy s režimem, muselo být mimořádně složité z této konformity vystoupit. Analogicky, pokud člověk vyrůstal v rodině utlačované perzekucí, tak bylo "snadné" se proti režimu vyhradit a mít v tom jasno bez vlastní zásluhy. Jsem osobně velmi rád, že jsem v té době byl dítě a nestál jsem před žádnými rozhodnutími, které by formovaly buď moji budoucnost nebo budoucnost mojí rodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu nevěřím. Tohle musí mít svůj důvod. Vždyť on si může zaplatit ty nejlepší marketingové odborníky, kteří podle mě jedu bomby. On teda je neřiditelné hovado, ale jejich strategie bude špičkově zpracovaná a bude mít hlavu a patu u. On v posledním týdnu naprosto ovládl mediální prostor. A je úplně jedno, co kdo o něm říká. A lidi veřejně nepřiznají, že takovýho kokota budou volit. Já budu trhnout a až do soboty do večera. To je jak s reklamou na toho zelenýho zmrda od Alzy.  Každýho sere, ale stejně tam spousta lidí nakupuje. Já budu trnout až do soboty večera

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím to tak, že zítra “proběhne” pokus o atentát, killer mine cíl a v křoví se najde nábojnice ze stejné snajperky, kterou sundali Mrázka. Pár debilů mu na to skočí, pár tisíc normálních lidí v klidu odjede na víkend, páč PP má přece náskok, no a v sobotu to prosereme o nějakých 666 hlasů ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, skalis napsal:

Zazněly tu dvě obavy/výhrady. O obou jsme v poslední době přemýšlel, tak to napíšu i sem:

Strašení válkou

Jak tady už zaznělo, moderní armáda se neopírá o kvantitu - záklaďáky, brance, mobilizované atd. Válku vyhrávají profesionálove + manažeři (velení) + logistika. Strašení válkou je totální nesmysl. A pokud by došlo k tomu, že bude válka tak blízko, že by na reálné zapojení obyvatel došlo, tak by to byl takovej průser, kdy dnešní debaty by zcela pozbyly významu.

 

Komunistická minulost

Neexistuje ideální kandidát a průšvih je, že do politiky posledních 20 let vstupuje druhá liga (špička zůstává v průmyslu, byznysu a jinak mimo politiku). Taky komunistická minulost/neminulost není nutně chyba/zásluha jednotlivce, ale do velké míry rodiny a prosředí, které daného člověka formovalo. Srovnání s prezidentem Václavem Havlem je mimořádně složité. Vácslav Maria Havel, otec prezidenta Havla, patřil k úplné špičce společnosti, ke skutečné elitě (bez špetky pejorativního významu). Byl to vizionář, podnikatel a člověk, který toho pro republiku udělal hrozně moc. Spolu s tím v stejném duchu vychovával svoje syny - vzdělání, kultura, kontakt se zahraničím a kontakty s dalšími osobnostmi formujícími mladou republiku. Málokdo jiný dostal "do vínku" podobný základ. Pokud člověk vyrůstal v konformní rodině, která neměla problémy s režimem, muselo být mimořádně složité z této konformity vystoupit. Analogicky, pokud člověk vyrůstal v rodině utlačované perzekucí, tak bylo "snadné" se proti režimu vyhradit a mít v tom jasno bez vlastní zásluhy. Jsem osobně velmi rád, že jsem v té době byl dítě a nestál jsem před žádnými rozhodnutími, které by formovaly buď moji budoucnost nebo budoucnost mojí rodiny.

moc dobře řečeno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ti supervojáci budou stejně sedět v tanku/bvp/štábním vozidle/nebo v řídícím středisku 5k km od fronty. bigoš, kterej bude kolem toho tanku pobíhat nebo se prodírat křovím bude potřeba vždy. a na to se nejlip hodí lehce vycvičenej záklaďák. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, montemar napsal:

ale ti supervojáci budou stejně sedět v tanku/bvp/štábním vozidle/nebo v řídícím středisku 5k km od fronty. bigoš, kterej bude kolem toho tanku pobíhat nebo se prodírat křovím bude potřeba vždy. a na to se nejlip hodí lehce vycvičenej záklaďák. 

von Clausewitz . Dobyté území je tam, kam vstoupila noha vojáka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Hasňa napsal:

Mám z toho stejnou schízu. Normálně se toho bojím. 

Neni ceho se bat. Lidi si ve velkem vyzvedavaji volicske prukazy. Buresovi sice patri medialni prostor v poslednich dnech, ale uz je to za hranou a lidi spise odrazuje. Benesov, Liberec, Jablonec i Decin byly propadaky, kam mu priselo minimum lidi. Navic z nich byla tak tretina jeho odpurcu. Bude to napinavy, ale PP vyhraje !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám něco optimistického, článek z Echo24.cz

https://echo24.cz/a/H3XBM/tydenik-echo-ediotrial-balsinek-pavel-miri-na-hrad-co-babis

Už rok sociologická data jednoznačně ukazují, že Andrej Babiš je pro většinu obyvatel jako prezident nepřijatelný.

Strach z výsledku by měl panovat v táboře Andreje Babiše, nikoli u jeho odpůrců, kteří půjdou volit proti němu, aby podruhé za sebou, po parlamentních volbách, zasadili ránu babišismu. Pokud Andrej Babiš prohraje drtivě, může to vyvolat jeho strmý pád a rozklad jeho impéria.

Andrej Babiš není silný svými politickými schopnostmi jako Miloš Zeman, je spíš autoritativní lídr, vládnoucí pevnou rukou svému politickému a byznysovému impériu. Jeho politický osud spíš připomíná Jiřího Paroubka, proti němuž se zvedl velký lidový odpor.

Panika, strach, hysterie by tedy měly být v ANO, nikoli na druhém břehu. V každém případě doufejme, že po těžké kocovině přijde vystřízlivění v celé společnosti, i když mnohde už to zašlo příliš daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Verim, ze Babis nevyhraje, ale neverim, ze to bude jeho konec. "Nikdy neodstupim, to si pamatajte!" Po volbach zustane, bude delat bordel a bude delat vsechno pro to, aby ANO vyhralo dalsi parlamentni volby, aby byl zase premierem. On neni z tech, co by nekam zalezl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, dr.sphinx napsal:

Jsme jako lidi fakt nepoučitelný, stačí týden a půl výplachu a téma je na stole (tak, že se jím víceméně inteligentní lidi vážně zabývají). Ono to téma samozřejmě podstatný je - ale ne v kontextu aktuální volby prezidenta. 

 

 

 

Mluvíš mi z duše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...