Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Kdopak jste na nového prezidenta vsadil ? Tedy myslím třeba jako  desítky tisíc, ne stovku:-)

Jste Tím případně nějako ovlivnění a nebo je to pro Vás pouze hra a volit budete jinak, než jste vsadili ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím jsem chtěl říci, že 1) ANO, je to žumpa 2) poučeni historií .. by nás to už bohužel nemělo překvapovat. 

EDIT: myslím, že z pohledu PR měla nadace zůstat u první reakce a nadále se nevyjadřovat...

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, long napsal:

Kdopak jste na nového prezidenta vsadil ? Tedy myslím třeba jako  desítky tisíc, ne stovku:-)

Jste Tím případně nějako ovlivnění a nebo je to pro Vás pouze hra a volit budete jinak, než jste vsadili ?

Vsadil jsem na výhru Babiše pár tisícovek, volit budu ale P. P. Kurs na Babiš je 9. Takže když Pavel prohraje, budu mit alespoň nějakou peněžní satisfakci. Nějak mi ta atmosféra s volbami připomíná minulou a predminulou  volbu. Samej sociolog se vyjádřuje k P. P.v superlativech, ale venkov to může změnit.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Já sice bydlím v menším městě, ale považuju se tak trochu za venkovana a Babiše bych rozhodně nevolil. Na venkově přece taky žijí lidé, kteří ještě pamatují, jak jim nebo jejich rodičům znárodnili komunisti statky. Pro takové by měl být Pavel menší zlo, přece jen pouze komunista a nebo navíc k tomu ještě STBák je rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, vraby napsal:

Bejvalej komouš oslovil kolegu 😂

 

Do Chomutova Ti to nevysvětlím, to je blbý region 🙂

Ale mám opravdu radost, že Babišovi a ostatním řekl, že krom Ano bude líp ho podporuje právě KSČM a také to, že mu řekl, že neustále lže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sice bydlím v menším městě, ale považuju se tak trochu za venkovana a Babiše bych rozhodně nevolil. Na venkově přece taky žijí lidé, kteří ještě pamatují, jak jim nebo jejich rodičům znárodnili komunisti statky. Pro takové by měl být Pavel menší zlo, přece jen pouze komunista a nebo navíc k tomu ještě STBák je rozdíl.
Přesně

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, long napsal:

Do Chomutova Ti to nevysvětlím, to je blbý region 🙂

Ale mám opravdu radost, že Babišovi a ostatním řekl, že krom Ano bude líp ho podporuje právě KSČM a také to, že mu řekl, že neustále lže

Jak jsem byl rozhodnutý volit Pavla tak po včerejší debatě bych hlas nedal ani jednomu. Pavel se také pěkně odkopal.  
A co myslíš jako blbý region?

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, vraby napsal:

Jak jsem byl rozhodnutý volit Pavla tak po včerejší debatě bych hlas nedal ani jednomu. Pavel se také pěkně odkopal.  
A co myslíš jako blbý region?

No že jsi daleko pod Prahy na to probrat to u piva.

V severních Čechách jsem byl včera a dlouho se tam zase nepodívám. Mám to tak vždy jednou za 3 měsíce Chtěl jsem ti něco ukázat:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, vraby napsal:

Jak jsem byl rozhodnutý volit Pavla tak po včerejší debatě bych hlas nedal ani jednomu. Pavel se také pěkně odkopal.  
A co myslíš jako blbý region?

Cim se odkopal? Videl jsem jen kousek tak mi asi neco uniklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Chilliluk napsal:

Já sice bydlím v menším městě, ale považuju se tak trochu za venkovana a Babiše bych rozhodně nevolil. Na venkově přece taky žijí lidé, kteří ještě pamatují, jak jim nebo jejich rodičům znárodnili komunisti statky. Pro takové by měl být Pavel menší zlo, přece jen pouze komunista a nebo navíc k tomu ještě STBák je rozdíl.

O tom, jak rodičům a prarodičům brali statky a pole komunisti, se ani po revoluci moc nemluvilo, což byla velká chyba. Vrátili jim/nám pole, nějaké statky v dezolátním stavu, někomu traktor atd. atp. Pár lidí začlo hospodařit znovu, někdo to dal do nájmu a někdo prodal.

Ten vztah k půdě/statkům na vesnici je hodně vykořeněný za těch 40 komunismu. Pár lidí z původních sedláckých rodin to drží, ale hodně lidí k tomu nemá vztah.

Moji rodiče a prarodiče mi vtloukali do hlavy, že pozemky se neprodávají za žádnou cenu, je to pro příští generace. Dneska nemusíš hospodařit sám, dáš to do nájmu a nestaráš se. Pacht za hektar okolo 3000 Kč. Není to na zbohatnutí, ale je to bez práce a nákladů. Prostě HODL.

 Ale je tu ale spousta lidí, kteří jakmile jim umřeli rodiče, tak hned prodali a většinou nevýhodně. Nejlíp celé pole, které šlo rozparcelovat na stavební místa apod. Pochopím to, když je někdo v totálních sračkách, nebo nemá děti, ale ne proto abych si koupil fungl nové auto, bo sousedi taky mají. Už vůbec to nechápu u lidí co mají děti. Prodali pozemky a dneska nadávají v hospodě, že jejich děcka nemají kde stavět atd. atp.

Mám několik případů i v širší rodině, tvl. to fakt nechceš poslouchat na rodinných oslavách. Nejlepší případ je z minulého týdne. Nedávno umřel majitel statku, který hospodařil až do smrti, 2 děti, nějak je podělil v závěti, bylo kolem toho trochu povyku, ale nakonec se domluvili. Syn svou část drží pro děti, dcera se nechala ukecat tetkama, že jim byly slíbeny nějaké pozemky pro jejich děti a že to chtějí na parcely ať děcka taky něco mají. Dcera jim ty parcely darovala a tetky je obratem prodaly. Celkem 5 stavebních parcel. Tvl. to nepochopíš.

 Ale abych jenom neplival, jsou tady i pozitivní případy, kdy lidé z vesnice podnikají mimo zemědělství, ale začali nakupovat staré statky, opravují je a hospodaří tam v malém, tzv. pro sebe, včelaří, vysazujou sady….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Prochy68 napsal:

Cim se odkopal? Videl jsem jen kousek tak mi asi neco uniklo.

Také jsem to neviděl raději jsem si pustil Endeavour ,co Pavel řekl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...