Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Kdyz jste tady probirali co je pravda a co lez a uhly pohledu, atd., vzpomel jsem si na jednoho stareho pana.

Kdyz jsem byl jeste bunkracke ucho, hltal knihy Martina Rabone, Tomase Svobody, Lubose Arona, a dalsich, netuse, ze prijde doba, kdy se s mnoha autory budu znat velmi duverne, pomahal jsem taky na opevneni v Darkovickach. A pri jedne diskuzi s panem Polaskem jsme se dostali az na tema pravda vs. lez. Ja neco "obhajoval", ze je to tak a tak a on se na mne podival skrz bryle takovym jemnym pohledem a rika mi: "Synku! Co to je pravda? Pravda je enem to, co si zažiješ na vlastní kůži! Na všecko ostatní se mužeš vysrat!" 

No a ja se tou radou od te doby [nejakych 25 let] ridim. Vice nez 20 let nemam TV, noviny nectu, na internetu ctu v podstate jen nadpisy. Na vsecko, co se deje kolem v podstate kaslu. I na tyhle prezidentske volby bych kaslal, jako na vsecky predesle. Jenze u techto voleb je kandidat, ktereho jsem poznal osobne, kdyz k nam zavital na Delostreleckou tvrz Bouda. Jasne, ze jsme spolu nesedeli 3 hodiny u piva, ale vedla se takova kolektivni diskuze, hovorilo se, padaly otazky a odpovedi. Vim, ze mame s panem generalem na mnoho veci spolecny nahled. Takze spousta veci, ktere pan general rekne, je pro mne duvodem, proc jej budu volit a doufam, ze to vyhraje. 

I kdybych jej neznal a byli tam uplne jini kandidati a teoreticky sel k volbam, tak bych urcite volil nekoho, kdo v mych ocich bude reprezentovat nasi republiku slusnym zpusobem. Pro mne je prezident symbol republiky stejne jako vlajka, znak, hymna. Chapu, ze vetsina lidi se v tomhle state chova tak, ze si zaslouzi prezidenta jako je Zeman ci by byl Babis. Ale pro mne je to po letech svetylko v tunelu, ze snad se zase po letech nebudeme muset za naseho prezidenta stydet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, McStinger napsal:

Pozerám tu debatu na Nove. Ten Pavel je dosť suchár, trochu mi s tou jeho serióznosťou pripomína martara. Babiš je zábavnejší, ja by som volil jeho. A ten afročech je asi navyše, ten asi nekandiduje.

Jsem pro, na podzim máte mít parlamentní volby, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Xenomorfus napsal:

Kdyz jste tady probirali co je pravda a co lez a uhly pohledu, atd., vzpomel jsem si na jednoho stareho pana.

Kdyz jsem byl jeste bunkracke ucho, hltal knihy Martina Rabone, Tomase Svobody, Lubose Arona, a dalsich, netuse, ze prijde doba, kdy se s mnoha autory budu znat velmi duverne, pomahal jsem taky na opevneni v Darkovickach. A pri jedne diskuzi s panem Polaskem jsme se dostali az na tema pravda vs. lez. Ja neco "obhajoval", ze je to tak a tak a on se na mne podival skrz bryle takovym jemnym pohledem a rika mi: "Synku! Co to je pravda? Pravda je enem to, co si zažiješ na vlastní kůži! Na všecko ostatní se mužeš vysrat!" 

No a ja se tou radou od te doby [nejakych 25 let] ridim. Vice nez 20 let nemam TV, noviny nectu, na internetu ctu v podstate jen nadpisy. Na vsecko, co se deje kolem v podstate kaslu. I na tyhle prezidentske volby bych kaslal, jako na vsecky predesle. Jenze u techto voleb je kandidat, ktereho jsem poznal osobne, kdyz k nam zavital na Delostreleckou tvrz Bouda. Jasne, ze jsme spolu nesedeli 3 hodiny u piva, ale vedla se takova kolektivni diskuze, hovorilo se, padaly otazky a odpovedi. Vim, ze mame s panem generalem na mnoho veci spolecny nahled. Takze spousta veci, ktere pan general rekne, je pro mne duvodem, proc jej budu volit a doufam, ze to vyhraje. 

I kdybych jej neznal a byli tam uplne jini kandidati a teoreticky sel k volbam, tak bych urcite volil nekoho, kdo v mych ocich bude reprezentovat nasi republiku slusnym zpusobem. Pro mne je prezident symbol republiky stejne jako vlajka, znak, hymna. Chapu, ze vetsina lidi se v tomhle state chova tak, ze si zaslouzi prezidenta jako je Zeman ci by byl Babis. Ale pro mne je to po letech svetylko v tunelu, ze snad se zase po letech nebudeme muset za naseho prezidenta stydet.

Amen... 👍✌️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, McStinger napsal:

Chujovina to je, ale nič rasistického som nepísal. Ty by si videl rasizmus aj ak by som napísal muž tmavej pleti.

Jj u Tebe mi je jasné, že jde celkově o legraci. Ale já žít na Slovensku, tak mě legrace dávno přešla 😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk
před 12 hodinami, Kotlick napsal:

O tom, jak rodičům a prarodičům brali statky a pole komunisti, se ani po revoluci moc nemluvilo, což byla velká chyba. Vrátili jim/nám pole, nějaké statky v dezolátním stavu, někomu traktor atd. atp. Pár lidí začlo hospodařit znovu, někdo to dal do nájmu a někdo prodal.

Ten vztah k půdě/statkům na vesnici je hodně vykořeněný za těch 40 komunismu. Pár lidí z původních sedláckých rodin to drží, ale hodně lidí k tomu nemá vztah.

Moji rodiče a prarodiče mi vtloukali do hlavy, že pozemky se neprodávají za žádnou cenu, je to pro příští generace. Dneska nemusíš hospodařit sám, dáš to do nájmu a nestaráš se. Pacht za hektar okolo 3000 Kč. Není to na zbohatnutí, ale je to bez práce a nákladů. Prostě HODL.

 Ale je tu ale spousta lidí, kteří jakmile jim umřeli rodiče, tak hned prodali a většinou nevýhodně. Nejlíp celé pole, které šlo rozparcelovat na stavební místa apod. Pochopím to, když je někdo v totálních sračkách, nebo nemá děti, ale ne proto abych si koupil fungl nové auto, bo sousedi taky mají. Už vůbec to nechápu u lidí co mají děti. Prodali pozemky a dneska nadávají v hospodě, že jejich děcka nemají kde stavět atd. atp.

Mám několik případů i v širší rodině, tvl. to fakt nechceš poslouchat na rodinných oslavách. Nejlepší případ je z minulého týdne. Nedávno umřel majitel statku, který hospodařil až do smrti, 2 děti, nějak je podělil v závěti, bylo kolem toho trochu povyku, ale nakonec se domluvili. Syn svou část drží pro děti, dcera se nechala ukecat tetkama, že jim byly slíbeny nějaké pozemky pro jejich děti a že to chtějí na parcely ať děcka taky něco mají. Dcera jim ty parcely darovala a tetky je obratem prodaly. Celkem 5 stavebních parcel. Tvl. to nepochopíš.

 Ale abych jenom neplival, jsou tady i pozitivní případy, kdy lidé z vesnice podnikají mimo zemědělství, ale začali nakupovat staré statky, opravují je a hospodaří tam v malém, tzv. pro sebe, včelaří, vysazujou sady….

 

No samozřejmě jsem z jedné takové rodiny, kde tomu tak bylo. Mému pradědovi komunisti sebrali pole a lesy a chtěli ho vystěhovat. K tomu nakonec nedošlo, ale aspoň mu zabrali z jeho stavení ještě stodolu a přes jeho dvůr pod jeho okny jezdily od 5h ráno 40 let družstevní traktory. No a pak se takhle jednou od tchána, evidentně bývalýho komunisty, dozvíš, že lžeš, že se nic takovýho nedělo a vlastně kdo ví, kde ten můj praděda k tomu majetku přišel a komunismus že byl vlastně takový "vývoj". A to všechno ve stylu "já jsem starší, já to vím nejlííp a ty víš ho..., ty deb...." To pak dost zamrzí, minimálně.

 

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, McStinger napsal:

Pozerám tu debatu na Nove. Ten Pavel je dosť suchár, trochu mi s tou jeho serióznosťou pripomína martara. Babiš je zábavnejší, ja by som volil jeho. A ten afročech je asi navyše, ten asi nekandiduje.

Jak píšeš prd z toho je správné. Už chápu proč u Vás tajná služby unesla syna prezidenta a proč tam budete mít za chvíli pan "Gorilu" Fica zpět.

Asi je to zábavné 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, vojta1 napsal:

Jj u Tebe mi je jasné, že jde celkově o legraci. Ale já žít na Slovensku, tak mě legrace dávno přešla 😀 

Njn bude Tu ještě veselo, volby za 3/4 roku a si tak v duchu říkám, zlatej Babiš.

Vypadá to tady na koalici Fico 1+2+ fašouni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, guzmic napsal:

Njn bude Tu ještě veselo, volby za 3/4 roku a si tak v duchu říkám, zlatej Babiš.

Vypadá to tady na koalici Fico 1+2+ fašouni.

Tohle právě moc nechápu. Moderně si zvolí prezidentkou Caputovou, čímž mi přijde jejich vypořádávání se s minulostí pecka a pak mají na parlamentní volby za favorita tohle? Nejde mi to vůbec k sobě. Prd do toho teda vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, kuncák7 napsal:

Tohle právě moc nechápu. Moderně si zvolí prezidentkou Caputovou, čímž mi přijde jejich vypořádávání se s minulostí pecka a pak mají na parlamentní volby za favorita tohle? Nejde mi to vůbec k sobě. Prd do toho teda vidím.

Čaputová je stejná vozdoba lesa, jako bude generál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Zmizík napsal:

Čaputová je stejná vozdoba lesa, jako bude generál....

Jo, tohle asi tak nějak ještě chápu. Ale byla zvolená stejnejma lidma, který pak favorizujou politiku nebo směr, kterej je úplně mimo ( tak ještě Fica nikdo nezvolil, to předbíhám, ale ten průzkum je strašidelnej ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Zmizík napsal:

Čaputová je stejná vozdoba lesa, jako bude generál....

Pokud bude generál prezentovat ČR jako Čaputová Slovensko, tak může bejt velká část obyvatel spokojených.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...