Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Klucí už bychom zde zase mohli začít řešit něco jiného než Babiše . Jak jsou na tom jeho voliči se ukázalo tak nějak na těch sázkách na jeho volební vítězství:-)

Je jasné, že část lidí odsud miluje koblihy a nebo minimálně nemá rádo ing. a generály. To je ale boj každého z nich. Na posledních deseti stránkách se tady snad jasně odkopali a když na jejich kydy nebude nikdo reagovat přestanou. ( asi nepřestanou a najdou si jiné téma 🙂 )

Volby hlavy státu jsou za námi a vyhrál ten koho chtěli lidé. Vyhrál ten lepší.

Nyní budou v táboře minimálně u jednoho kandidáta padat hlavy a měnit tváře.  Minimálně jeden z nich totiž dělal vše dobře a nedělá chyby a když ano tak ano, tak pouze zanedbatelné. A tomu se můžeme všichni smát, ale nemusíme se kvůli tomu hádat.

 

Můžeme tady třeba rozebírat, proč mám před barákem modré zony, které ale neplatí od 21:00 hod a o víkendech. Nebo třeba proč si mohou uživatelé sdílených aut s jedním druhem pohonu parkovat kde chtějí. To parkování a modré zony s vyjímkami, mě tedy neskutečně sejou. Platím si to v Karlíně už hodně let a je to stále stejné. Večer a o víkendech nemám kde zaparkovat. PEKLO! Plánuje se @kuncák7zrušení těch vyvímek z parkování?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@longObávám se že Martin jenom plní noty shora a tyhle věci ze své vůle neplánuje - protože jak už jsem psal v "jeho" vlákně, cílem toho pouličního malířství není estetika nebo dokonce blaho "rezidentů", ale chechtáky do kasičky, které akorát zkonzumují ti kdo se expanzí téhle buzerace živí :thumbsdown_anim:

A co se prezidentských voleb týče, jsem rád že se snad (sice na třetí pokus ale přece) ukáže výhoda "přímé" oproti "parlamentní" variantě, protože (i přes špínu v kampani i lenost kariérních politiků postavit v letošních i předchozích volbách zlodědkům někoho solidního z vlastních řad) se přinejmenším jejich výsledek zpochybnit nedá B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, long napsal:

Klucí už bychom zde zase mohli začít řešit něco jiného než Babiše . Jak jsou na tom jeho voliči se ukázalo tak nějak na těch sázkách na jeho volební vítězství:-)

Je jasné, že část lidí odsud miluje koblihy a nebo minimálně nemá rádo ing. a generály. To je ale boj každého z nich. Na posledních deseti stránkách se tady snad jasně odkopali a když na jejich kydy nebude nikdo reagovat přestanou. ( asi nepřestanou a najdou si jiné téma 🙂 )

Volby hlavy státu jsou za námi a vyhrál ten koho chtěli lidé. Vyhrál ten lepší.

Nyní budou v táboře minimálně u jednoho kandidáta padat hlavy a měnit tváře.  Minimálně jeden z nich totiž dělal vše dobře a nedělá chyby a když ano tak ano, tak pouze zanedbatelné. A tomu se můžeme všichni smát, ale nemusíme se kvůli tomu hádat.

 

Můžeme tady třeba rozebírat, proč mám před barákem modré zony, které ale neplatí od 21:00 hod a o víkendech. Nebo třeba proč si mohou uživatelé sdílených aut s jedním druhem pohonu parkovat kde chtějí. To parkování a modré zony s vyjímkami, mě tedy neskutečně sejou. Platím si to v Karlíně už hodně let a je to stále stejné. Večer a o víkendech nemám kde zaparkovat. PEKLO! Plánuje se @kuncák7zrušení těch vyvímek z parkování?

Změna v to hle ohledu ( o víkendech zdarma, od 21 do 06 zdarma ) se neplánují. Sdílená auta- ODS na tuto změnu tlačí ( zpoplatnit, je to kšeft), Piráti o tom nechtějí ani slyšet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek124 napsal:

... lenost kariérních politiků postavit v letošních i předchozích volbách zlodědkům někoho solidního z vlastních řad ...

Není koho. Kde nic neni, ani smrt nebere. A timhle dost podstatným nedostatkem dnešní politická reprezentace / scéna trpí už delší dobu. A nevypadá to, že to bude v dohledné době lepší.

Ať chceme nebo ne, tak Zeman byl evidentně posledním s panáků, kterej byl všeobecně vnímanou politickou osobností (politickým lídrem), byť navrátivší se z důchodu (chtěl jsem použít to ošklivé slovo recyklovaný). Asi se jeho ego nemohlo smířit s tím, že oba Václavové a především pak ten druhý, jeho dlouhodobý politický rival (a koneckonců i spiklenec), byli prezidenti a v prezidentské funkci dokonce dvě volební období. A znalý politického prostředí a voličstva téhle země toho dokázal využít. To bych mu za zlý neměl. Třeba mu ale křivdím a v důchodu se prostě nudil. A byť jsem nikdy nebyl jeho příznivcem, politickou osobností pro mě byl. Ovšem jen do doby, kdy se podle mého naprosto znemožnil právě v prezidentské funkci. Měl to vůbec zapotřebí? No... ego je ego. To jeho prezidentování jeho politickému obrazu (který podle mě nebyl před odchodem na Vysočinu obecně špatný) uškodilo nepochybně u mnoha lidí.

A náš nový pan prezident? Jsem rád, že to dopadlo takhle. A je dobře, že vzešel z nepolitického - nestranického prostředí. A dál ukáže čas... uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 1. 2023 v 22:17, Chilliluk napsal:

 

No samozřejmě jsem z jedné takové rodiny, kde tomu tak bylo. Mému pradědovi komunisti sebrali pole a lesy a chtěli ho vystěhovat. K tomu nakonec nedošlo, ale aspoň mu zabrali z jeho stavení ještě stodolu a přes jeho dvůr pod jeho okny jezdily od 5h ráno 40 let družstevní traktory. No a pak se takhle jednou od tchána, evidentně bývalýho komunisty, dozvíš, že lžeš, že se nic takovýho nedělo a vlastně kdo ví, kde ten můj praděda k tomu majetku přišel a komunismus že byl vlastně takový "vývoj". A to všechno ve stylu "já jsem starší, já to vím nejlííp a ty víš ho..., ty deb...." To pak dost zamrzí, minimálně.

 

1) Ukradli komunisti něco tchánovi, resp. jeho rodině?

To bylo po revoluci taky hodně znát. Do 1990 jsme si na vesnici byli tak nějak všichni rovni, bydleli v baráku se zahradou a to bylo vše. Všichni dělali v JZD nebo ve fabrice v blízkém městě. Jenže pak začali vracet pozemky a zapšklost a závist byla rázem na světě.

2) Mluvili o tom s vámi rodiče a prarodiče? Alespoň po revoluci? A ty o tom mluvíš s dětmi? To si myslím, že je velmi důležité.

Naši o tom moc nemluvili, ale jelikož mě hodně zajímala historie, tak jsem vyzvídal u babičky, která pocházela z velkého gruntu, kde později vzniklo JZD. Později až jsem byl dospělý, tak mi vykládala i o válce a jak šla fronta přes vesnici a tak. Ten jejich statek byl "zakletý", když šla fronta, tak si tam udělal Wehrmacht velitelský štáb, rusáci pak taky a sotva to dali po válce dokupy, tak jim to zabavili jako základ JZD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, montemar napsal:

tady přece nejde o chyby v kampani, ale o úplně jiný chyby. a jestli má jeden koblihy a druhej úderný, ale prázdný hesla, je jedno. a proto jsem do druhýho kola voleb nešel. 

Ty si ale krásně notuješ s @vraby co ? Ty prázdné heslo. 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=13121]montemar[/mention] https://bezfaulu.net/argumentacni-fauly/manipulativni-obsah/sikma-plocha/

Rozdílný názory jsou v pohodě, zejména teda u věcí, kde neexistuje důkaz či odborná shoda. Názor ale, aspoň pro mě, není náhodnej výblitek, kterej si člověk neumí ničím podložit nebo obhájit. Samostatná kategorie jsou pak vyloženě škodlivý věci - dezinformace, manipulace.


Lehká odbočka - celkem zajímavý je, že podle webstera je slovem roku (největší nárůst vyhledávání) gaslighting.

https://wave.rozhlas.cz/slovem-roku-je-podle-americkeho-slovniku-gaslighting-8880243

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas. mě baví o těchto věcech přemejšlet..  je to hodně zajímavý.. teď aktuálně byly tím hybatelem společnosti volby prezidenta.. a já jsěm byl opravdu překvapenej názorovými ‘kotrmelci’ různých lidí.. mudr. se super nadhledem, a volí ab..  prý menší zlo.. další zimu a v druhým ab.. před chvílí jsem potkal kámoše, roma, popeláře..  taky ab, ale nadával na svoje etnikum v chánově.. on sám překvapivě (sorry) relevantní a seriozní názory. a i kdybych potkal bejvalýho zástupce velitele, z vojny, kterej byl uvědomělá ‘guma’ a po revoluci byl na opravdu významným mezinárodním postu, pokud by se nechtěl stát prezidentem, bylo by mi to úplně fuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co furt řešíte, Bureš řekl že je rád že to nedopadlo :)

.... I já jsem nakonec vlastně rád, že jsme nevyhráli, protože kdybychom byli vyhráli, tak bychom se skutečně museli bát o život

Zdroj: https://www.idnes.cz/volby/andrej-babis-kandidatura-hrad-politika-budoucnost-detox.A230129_191435_domaci_lisv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Zmizík napsal:

Longu, uz je dobojovano, uz nemusis nikoho za jeho nazor honit po poli.... 😁

Nikoho nikam nehoním, to chlapci  se tady v tom jebou sami i po volbách. Viz prázdná hesla. Nehádám se s nimi, jen se tomu směji.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...