Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Před hodinou, odjinud napsal:

No, Pavel rekl, ze se Mnichovska zrada byla ze strany Anglie a Francie pragmaticke chovani a ze je za to nemame kritizovat, tak nevim, ze zrovna jeho bere nejaka Ukrajina... implicitne jde o nepragmaticke chovani. A nebo jsou cile jinde.

A dost. Můžeš mi vyjmenovat jedinou dohodu mezi mocnostmi a námi, která by říkala, že nás mají chránit? Jaká zrada? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono v kontextu doby to trochu zrada byla. Neexistovali sice primo jasne smlouvy, ale byli jsme obetovani "ve jmenu míru". S tim take Chamberlain prijel zpet do Londyna. Ceskoslovensko bylo suverenni uznany stat a meli jsme misto v Evrope, nase diplomacie se rozjizdela, patrili jsme na mapu a vydobili jsme si vavriny v ramci 1. sv valky. Takze šmahem nás odepsat byla proste prasárna. Navic jsme meli armadu, ktera by do toho sla a vzala by si valku na bedra - ale ne bez pomoci samozrejme.

Ono to malicko pripomina "obetovani" Krymu s tim, ze to prece Ukrajinci prezijou, hlavne aby se Putin nenastval a nerozjel to ve velkem, protoze s jidlem roste chut. Coz se taky pak stalo - v pripade Mnichova z toho potom byla valka, do ktere se stejne museli zapojit vsichni a v soucasne situaci je to dost podobne.

Navic ani ted nemame vse uplne zichr podepsané dohody, protoze clanek 5 nemusi nutne znamenat, ze nam nekdo automaticky pomuze.

Cituji: Pomoc spojencům v NATO nemusí být nutně vojenská, každý členský stát může poskytnout jakoukoli formu pomoci, kterou považuje za nezbytnou. Článek 5 také nijak nespecifikuje její rozsah, ten vždy závisí na „materiálních zdrojích každé země“

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No presne tak. I pro ne to byla zrada.

A to nemluvim o tom, ze prave Britanie a Francie jako vitezne mocnosti 1. sv. valky mely delat svou praci od roku 1918 a hlidat Nemecko, aby jen a pouze dodrzovalo Versailskou smlouvu. Nebo mu naopak trochu povolit, aby korigovali nastup extremistu, apod. Vysrali se na to, zalezli do ulity a pak když už hořelo, obetovali pro ne nepodstatnou zemi a tim dokrmili Hitlera uplne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, je to prece zavedeny termin. O nejakych dohodach jako takovych nic nepisu.

Viz napr. Wiki: Mnichovská dohoda (neboli mnichovská zrada či mnichovský diktát) byla dohoda mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o postoupení pohraničních území Československa Německu.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Mnichovská_dohoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Duke650 napsal:

Nejlepsi je tento argument: Let si zarezervovali jako soukromé osoby, ne jako ochránci klimatu. Musí se to oddělovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drahá mi už před 20 lety líčila jak u nich tahle zlatá ekologistická mládež pořádala mezinárodní "teambuilding". Zarezervovali si na víkend celý hotel u brněnské přehrady včetně parkingu, desítkama opulentních vozidel (za které by se nemuseli stydět ani kolegové na na Rolex srazu) zablokovali příjezdovou cestu - a po uvítací chlastačce se hned druhý den po obědě vrhli na "školení". Převlíkli "do pracovního", půlka hrála demonstranty při blokádě a druhá policajty, kteří se je snažili odtáhnout... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že jim trochu křivdíte! Kdo jiný by měl tuhle práci dělat než právě tihle lidi. Vy byste snad měli sami čas na to zodpovědně protestovat a blokovat?? Já na to skrz práci, rodinu a koníčky čas rozhodně nemám, tak jsem rád že se za mě někdo jiný obětuje 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnichov je od Krymu odlišný tím, že Beneš o tom 100% dopředu věděl. A dle historických pramenů a dokumentů to s největší pravděpodobností s Nečasem i minimálně spoluinicioval.

Zevrubně popsáno třeba tady: https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/mnichovska-dohoda-edvard-benes-zrada_1909290856_zit

To neznamená, že to do určité míry nebyla zrada.

Mimochodem když jsme u anexí a naší historie, koukněte se na příběh těšínska.

Jo a k jinému soudku, odjinud je tady úplně běžně totálně mimo. A ta ignorance v těch příspěvcích mě dokáže fakt vytočit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to nechal na soudech a vychazel z toho, ze o tom vime hovno.. takovyto selektivni vnimani fungovani justice - libi se mi ten rozsudek (juuu, Babis pude do teplaku, dobra prace soudu), nelibi se mi (ty kurvy ho osvobodily, toe cinkly) - je blbost.. zvlast kdyz fakt vime uplny hovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Micey napsal:

Ja bych to nechal na soudech a vychazel z toho, ze o tom vime hovno.. takovyto selektivni vnimani fungovani justice - libi se mi ten rozsudek (juuu, Babis pude do teplaku, dobra prace soudu), nelibi se mi (ty kurvy ho osvobodily, toe cinkly) - je blbost.. zvlast kdyz fakt vime uplny hovno.

Nějak nechápu souvislosti s Babišem a použití střelné zbraně na veřejnosti s ublížením na zdraví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...