Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Právě, že stačí vidět systém dotací a už vím, kam ta EU spěje. Problém je v jeho zneužitelnosti, jak je vidět u nás a pokřivení cen. Netušíme už ( a myslím, že to nezjistí ani odborníci), co co skutečně stojí a trh už přestává fungovat, mi přijde.

Myšlenka spojené Evropy se mi líbí, ale to levicové směřování nás zničí.

Nedivím se, že politickej systém EU nikdo nezná, prase aby se v tom vyznalo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, kuncák7 napsal:

Jak tady píšete k fungování EU - většina odporu je z nepochopení jak to funguje ( Frantíkův příklad doslazování vína je zářnej příklad, ten příspěvek málokdo dočte celej a to je to jen krásně shrnuto a řečeno srozumitelně a v kostce ). Sám nejsem zářným příkladem euroobčana a dost často bych je kritizoval, ale je to furt lepší tam bejt než tam nebejt a klepat se, kdy mi Ivan přijde soudružsky pomoct.

K úpravám energetické úspory při zateplení bych počkal na konečnej výstup, teď nemám všechny informace. Za mě myšlenka dobrá, dost se bojím provedení ( samá dotace ), ale bez toho to v týhle době už prostě nepůjde.

Jo taky ale mám pocit, že si za některé nesmysly přímo můžeme sami, tím že tam posílámé úplný idioty.

V každém případě jestli mi budou chtít zateplit náš krásný barák z roku 1872. Tak se přilepím k cestě aby neprojel kamion s lešením 😀😀🙂

@martar

Fun fact k tomu, že žijí ještě lidé a co pamatují.

Žije v US pán, jehož dědeček se narodil v roce 1773 a dokonce to byl US prezident. To mi příjde naprosto neuvěřitelné...

Screenshot_20230316_142256_Maps.thumb.jpg.f6d8672ccf51c22cc8bcb5419683ba73.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 let jsem v podobném vinohradském činžáku bydlel. Má masivní zdi. Většina úniků tepla je skrze okna, netěsnící dveře  na balkon, vstupní dveře + dveře na dvůr. Pokud se vymění dřevěná okna s jedním sklem za dřevěná okna se dvěma skly, utěsní se vchodové dveře a dveře na balkon, namontují se druhé vstupní dveře v domě (respektive se budou zavírat), tak by mělo být hotovo.  

+ izolace střechy pro podkrovní byty. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wolové :cheers:, přesně o tomhle je zmínka v tom prvotním článku - tyhle budovy mají být z tohoto vyjmuty ( cca do 30 tých let 20 století ) a bude to nějak upraveno dalšíma předpisama ( vyjádření památkářů,......... ). Jen jsem to prolítl a proto píšu, že bych počkal na konečné znění a nemudroval tady 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, kuncák7 napsal:

Wolové :cheers:, přesně o tomhle je zmínka v tom prvotním článku - tyhle budovy mají být z tohoto vyjmuty ( cca do 30 tých let 20 století ) a bude to nějak upraveno dalšíma předpisama ( vyjádření památkářů,......... ). Jen jsem to prolítl a proto píšu, že bych počkal na konečné znění a nemudroval tady 🤣

Já si dělal legraci :) nicméně teď ta novela ohledně toho, že všechny finanční produkty musí poskytovat klientům v rodném jazyce je čistá kravina. Stejně tak EURO7 a jeho doba na implementaci (to asi neprojde).

 

Úplně k jinému temátu. Teď mi ukazoval bývalý kolega asi už 10. firmu, která dodává zdr.materiál. třeba celou dobu své existence má EBIT (provozní výsledek hospodaření) 3-5 mil. A hle 2020 368mil a 2021 670mil. 

Tady za covidu některé potkalo fakt velké štěstí. Jak bylo v Lotrando a Zubejda, česká kotlina je malá a o náhody zde není nouze 😀 ještě to chápu, když měli vlastní testy, tohle ani ty předtím nejsou ten případ 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 let jsem v podobném vinohradském činžáku bydlel. Má masivní zdi. Většina úniků tepla je skrze okna, netěsnící dveře  na balkon, vstupní dveře + dveře na dvůr. Pokud se vymění dřevěná okna s jedním sklem za dřevěná okna se dvěma skly, utěsní se vchodové dveře a dveře na balkon, namontují se druhé vstupní dveře v domě (respektive se budou zavírat), tak by mělo být hotovo.  
+ izolace střechy pro podkrovní byty. 
Neutesnuj, budes tam mit plísně.. to musi luftovat.. stejne jako par set let predtim.. :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť já si taky dělám srandu. Musím ze sebe dostat ten stres. Teď už víme více o tom kontrolorovi- teoretik vyhozenej z min.financi, nikdy nepracující v praxi, s pečlivě nastudovanym postupem, striktně ho vyžadující ( rozumej- ze všeho udělej kopii, nejlépe o jednu více než káže zákon ). To je něco pro mě. Např. po kolegyni požadoval v papírové podobě všechny doručenky z datovky od všech obeslanych ( což je uloženo v našem interním programu )- odhadem 15 listů. To se to pak panečku šetří.

Proti tomu je EU slabej odvar 🤣.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, safi napsal:

20 let jsem v podobném vinohradském činžáku bydlel. Má masivní zdi. Většina úniků tepla je skrze okna, netěsnící dveře  na balkon, vstupní dveře + dveře na dvůr. Pokud se vymění dřevěná okna s jedním sklem za dřevěná okna se dvěma skly, utěsní se vchodové dveře a dveře na balkon, namontují se druhé vstupní dveře v domě (respektive se budou zavírat), tak by mělo být hotovo.  

+ izolace střechy pro podkrovní byty. 

To máš sice plnou pravdu, ale mám podobný dům na starost se správou (vlastní ho rodinnej známej, cizinec) a když jsem nechal nacenit výměnu těch velkejch, špaletovejch dvojoken.. to je peklo. Pohledem vlastníka nájemního domu se to nikdy nevrátí.

A to je nutno říct, že ty okna nejsou špatný, byly repasovaný, ale prostě rovný nejsou a skla jsou jednoduchý a navíc tenký... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlatá ČNB:-) dá se s nimi jakožto s regulátorem vcelku domluvit. Samozřejmě ne všichni z nich pracovali v komerčních bankách, ale jsou ochotni naslouchat a někdy své požadavky upravit dle bankovní praxe. Navíc je tam snaha nové právní předpisy EU implementovat způsobem, aby pro české banky představoval spíše menší zátěž než větší. Navíc tam máš velmi profesionální jednání 🙂 a panuje tam oboustranný respekt.

Sice i tady po měsíci diskusí musíš přijmout jejich stanovisko, ale v zásadě jim vždy objektivně musíš dát za pravdu.

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, H-B napsal:

To máš sice plnou pravdu, ale mám podobný dům na starost se správou (vlastní ho rodinnej známej, cizinec) a když jsem nechal nacenit výměnu těch velkejch, špaletovejch dvojoken.. to je peklo. Pohledem vlastníka nájemního domu se to nikdy nevrátí.

A to je nutno říct, že ty okna nejsou špatný, byly repasovaný, ale prostě rovný nejsou a skla jsou jednoduchý a navíc tenký... 

Ano, ty částky jsou pekelné. A pravdu má i @petr_cha 🙂 ve finále si vlastník spočítá, co pro něj bude v horizontu 10-20 let levnější. Zdali nějaké výpalné státu nebo stavební úpravy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, H-B napsal:

... když jsem nechal nacenit výměnu těch velkejch, špaletovejch dvojoken.. to je peklo. Pohledem vlastníka nájemního domu se to nikdy nevrátí...

To je vůbec zajímavej jev. Jen za posledních deset let vylezly ceny bytů o víc jak 100%, stavebnictví ještě o něco výš. A nájem přesto popolezl o sotva 15-20% 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, vojta1 napsal:

 

Fun fact k tomu, že žijí ještě lidé a co pamatují.

Žije v US pán, jehož dědeček se narodil v roce 1773 a dokonce to byl US prezident. To mi příjde naprosto neuvěřitelné...

 

Mně taky.

Biologicky to v mužské linii za 250 let možné je, ale prakticky... nějaká levobočná linie ze sklonku života prezidenta W. H. Harrisona? Ofiko děti měl jen s manželkou a tam to podle mě časově nevychází.

Hoď odkaz, Vojto, pls. Sám jsem z dlouhověkého rodu s velkými generačními intervaly, ale proti tebou postované familii jsme žabaři :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, martar napsal:

Mně taky.

Biologicky to v mužské linii za 250 let možné je, ale prakticky... nějaká levobočná linie ze sklonku života prezidenta W. H. Harrisona? Ofiko děti měl jen s manželkou a tam to podle mě časově nevychází.

Hoď odkaz, Vojto, pls. Sám jsem z dlouhověkého rodu s velkými generačními intervaly, ale proti tebou postované familii jsme žabaři :)

https://www.10news.com/news/fact-or-fiction/fact-or-fiction-president-john-tyler-has-a-living-grandson

Je toho spoustu. A je pořád naživu, akorát jsem teda domotal datum narození. Je to 1790. Jsem nerozkliknul odkaz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...