Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 33 minutami, safi napsal:

@skalis: To je jednoduché. V mém oboru jsem se dostal na nějaký široký vrchol odkud se už dále blbě roste. Odborně růst ještě jde - můžeš si dělat různé náročné certifikace, které ti mohou otevřít dveře na další zajímavější a náročnější projekty. Můžu se posunout více oblasti IT architektury.. ale už cítím, že někde je nějaká hranice, která se už hodně blbě překračuje. Dělat manažerské pozice v korporátu mě moc nenaplňuje.  A vlastní s.r.o. se mi moc zakládat nechce, protože více řešíš administrativu, zaměstnance (což je v IT peklo), než samotné zajímavé technické / analytické projekty.

A do toho člověk měl nějaká očekávání od vývoje státu a společnosti, ale jaksi se nenaplňují a díky nekompetentnosti státu se ti bude život více a více komplikovat. A to říkám jako člověk, který od státu nikdy nic moc nechtěl, nespoléhá se na něj krom toho, aby měna a ekonomika nešly do háje. 

 

 

Tohle je peknej pohled. Ale osobně se obávám, že lépe se mít jinde nebudeš (míněno pohledem na ten vývoj státu a společnosti). Na východ určitě ne a na západ - v rámci EU v podstatě taky ne, jak jsi říkal. A v US to za mě prohrává ta společnost a vlastně i stát. Byť ekonomicky se prosadit dá asi v nominálu lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, skalis napsal:

Vy jste obcas fakt placky. “Budeme v”, “je cas na exit” a porad dokola. Zijeme si jak prasata v zite a vy se rozcilujete, kdyz nekdo kritizuje ojebavani dani. Co takhle bejt trochu fair - stat at se do me prilis nesere, ale ja ho nebudu na oplatku ojebavat. A fakt neresim pujcovny aut, tam je to prece jina storry.

Moc hezky Honzo 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, když jsem viděl, kolik jsem zaplatil na daních, zdravotním a sociálním za březen a pak četl úvahy o progresivní dani a zrušení odpočtů...tak se do mě stát sere celkem dost ))) Ale jinak jako jo, žijem si dobře.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jiný soudek

Pět lidí z nejužšího vedení městské společnosti Pražské služby si v minulých dnech rozdalo bezmála osmnáct milionů korun. Mimořádné nenárokové odměny za hospodaření firmy v minulém roce schválila na dubnovém zasedání dozorčí rada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Conrad napsal:

Tak jiný soudek

Pět lidí z nejužšího vedení městské společnosti Pražské služby si v minulých dnech rozdalo bezmála osmnáct milionů korun. Mimořádné nenárokové odměny za hospodaření firmy v minulém roce schválila na dubnovém zasedání dozorčí rada.

A proč ne, lidi budou chvíli brblat a potom vznikne jiná kauza a jede se dál 😛.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Tobi napsal:

A proč ne, lidi budou chvíli brblat a potom vznikne jiná kauza a jede se dál 😛.

Ty už jsou- namátkou odměny představenstvu CP. A zrovna paní Komrsková by měla být ticho a šoupat nohama- Praha 10 si jejím povýšením na magistrát oddechla jen trochu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je prima, že máme vládu která úspěšně vyřešila všechny  domácí problémy a může se zabývat tímto.

Vláda dostane na stůl program na pomoc namibijským Čechům

V pražském Goethe-Institutu se ve čtvrtek uskutečnila akce s názvem Kde domov můj zaměřená na pomoc namibijským Čechům. Zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková na ní mimo jiné uvedla, že do konce roku chce české vládě předložit konkrétní program, který by měl přispět k obnovení jejich vazeb s Českem.

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ConradA tušíš Honzo vůbec o koho jde? Pokud si vzpomínám tak nejde o žádnou loď nechtěných nevzdělaných (ne)plaváčků, ale o pár desítek lidí s českým vzděláním a výchovou, které s vydatnou pomocí tuzemské vlády hned 2x semlel osud - nejdřív je komouši "internacionálně" odvlekli sem, de-facto z nich vychovali Čechy, aby je pak v 90. letech na základě reklamace z Namibie poslali šupem zpátky, kde tu svou "zašívárnu" dostali pěkně vyžrat. Spíš je otázka nakolik dotyčným (při nešťastných mediálních schopnostech této vlády, rozmázlýma prostřednictvím Hovinek.cz) jakákoliv třetí intervence pomůže a nebo ještě víc ublíží, závist je sviňa i v Africe... -_-

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Radek124 napsal:

@ConradA tušíš Honzo vůbec o koho jde? Pokud si vzpomínám tak nejde o žádnou loď nechtěných nevzdělaných (ne)plaváčků, ale o pár desítek lidí s českým vzděláním a výchovou, které s vydatnou pomocí tuzemské vlády hned 2x semlel osud - nejdřív je komouši "internacionálně" odvlekli sem, de-facto z nich vychovali Čechy, aby je pak v 90. letech na základě reklamace z Namibie poslali šupem zpátky, kde to pak dostali pěkně vyžrat. Spíš je otázka nakolik dotyčným (při nešťastných mediálních schopnostech této vlády a informováním ve stylu Hovinky.cz) jakákoliv třetí intervence pomůže a nebo ještě víc ublíží, závist je sviňa i v Africe... -_-

Radku, pokud vím z tisku tak jde dnes o dospělé lidi, kteří se narodili v Namibii, potom byli si 6 let tady a nyní  tam žijí vlastním životem již 32 let, tedy od roku 1991 jistě i s vlastními rodinami. Nemyslím si, že poslat je zpět bylo správné, ale domnívám se, že problémů, které by měla vláda nyní  řešit je až nad hlavu.

I když máme rozdílný názor pozvánka na pivo stále platí:cheers:

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nevidim nic spatnyho kdyz vyspelejsi ekonomika pomuze

Uz me tady ty levicacky kecy serou, mame se dobre a Fiala me nevadi

A jestli nekoho sere ze maj podnikatele drahy auta tak at podnika taky

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo!

Mě na současný vládě sere jedna věc - jedou jakoby na půl plynu a při snaze nenasrat část lidu naserou úplně všechny, hrozně neohrabaná komunikace a řešení.

Kdyby si Fiala přiznal, že už teď je z něj doživotně Kalousek vol.2 a při pravděpodobnosti hraničící s jistotou další volby drtivě vyhraje ANO (a budem se ještě modlit ať tam s nimi nejsou exoti typu SPD nebo někdo jako Rajchl), mohl by do toho s ostatníma pořádně šlapnout a jít vabank.

Něco jako tiskovka na ČT kde vystoupí a řekne: Tak, kundy. Minuly roky jste dostávali dárečky v podobě slev, dávek, dotací, snížení daní a podobně - a to od Babiše i od nás. Je to v píči, máme díru v rozpočtu jako kráva a jestli vy dementi nechcete skončit v úplný prdeli, musíme utáhnout opasky, omezit výdaje a najít příjmy. Takže tady rušíme funkce ve státním aparátu, mrdáme na poštu která je jenom rakev na peníze, tadyhle budem investovat, ale zároveň bude dražší chlast a cigarety a třeba se z toho poserte, v ústavě nikde nemáte napsanej nárok ožrat si hubu několikrát do tejdne a každej kebab zakončit třema válcema Spartek. Jo a daň z příjmu zvednem o procento všem, ne jen kádrům s vyšším příjmem, protože kdo není negramotnej kripl rychle pochopí, že procento z desítky a procento z dvěstě litrů jsou jiný částky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nedavno videl rozhovor s Benjamin Natanyahu kde se bavil o tom jak vzchopit vesmes levicovou ekonomiku. A vysvetluje to z ruznych pohledu, hodne zajimavej rozhovor. Ale ma to hodinu a pul no. Uz mam jeho knizku Bibi: My Story, https://www.amazon.com/Bibi-My-Story-Benjamin-Netanyahu/dp/1668008440 v kindle, jen se k ni dostat.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, ragu napsal:

Jo!

Mě na současný vládě sere jedna věc - jedou jakoby na půl plynu a při snaze nenasrat část lidu naserou úplně všechny, hrozně neohrabaná komunikace a řešení.

Kdyby si Fiala přiznal, že už teď je z něj doživotně Kalousek vol.2 a při pravděpodobnosti hraničící s jistotou další volby drtivě vyhraje ANO (a budem se ještě modlit ať tam s nimi nejsou exoti typu SPD nebo někdo jako Rajchl), mohl by do toho s ostatníma pořádně šlapnout a jít vabank.

Něco jako tiskovka na ČT kde vystoupí a řekne: Tak, kundy. Minuly roky jste dostávali dárečky v podobě slev, dávek, dotací, snížení daní a podobně - a to od Babiše i od nás. Je to v píči, máme díru v rozpočtu jako kráva a jestli vy dementi nechcete skončit v úplný prdeli, musíme utáhnout opasky, omezit výdaje a najít příjmy. Takže tady rušíme funkce ve státním aparátu, mrdáme na poštu která je jenom rakev na peníze, tadyhle budem investovat, ale zároveň bude dražší chlast a cigarety a třeba se z toho poserte, v ústavě nikde nemáte napsanej nárok ožrat si hubu několikrát do tejdne a každej kebab zakončit třema válcema Spartek. Jo a daň z příjmu zvednem o procento všem, ne jen kádrům s vyšším příjmem, protože kdo není negramotnej kripl rychle pochopí, že procento z desítky a procento z dvěstě litrů jsou jiný částky.

Myšlenka je to pěkná, ale neproveditelná, když to uděláš, státu to pomůže, ale nasereš 2/3 lidí a další volby jsi v pitchi.
Vyhraje Babiš, otevře kasu a tam najde prachy navíc a začne zase rozhazovat. Je to začarovaný kruh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, ragu napsal:

Jo!

Mě na současný vládě sere jedna věc - jedou jakoby na půl plynu a při snaze nenasrat část lidu naserou úplně všechny, hrozně neohrabaná komunikace a řešení.

Kdyby si Fiala přiznal, že už teď je z něj doživotně Kalousek vol.2 a při pravděpodobnosti hraničící s jistotou další volby drtivě vyhraje ANO (a budem se ještě modlit ať tam s nimi nejsou exoti typu SPD nebo někdo jako Rajchl), mohl by do toho s ostatníma pořádně šlapnout a jít vabank.

Něco jako tiskovka na ČT kde vystoupí a řekne: Tak, kundy. Minuly roky jste dostávali dárečky v podobě slev, dávek, dotací, snížení daní a podobně - a to od Babiše i od nás. Je to v píči, máme díru v rozpočtu jako kráva a jestli vy dementi nechcete skončit v úplný prdeli, musíme utáhnout opasky, omezit výdaje a najít příjmy. Takže tady rušíme funkce ve státním aparátu, mrdáme na poštu která je jenom rakev na peníze, tadyhle budem investovat, ale zároveň bude dražší chlast a cigarety a třeba se z toho poserte, v ústavě nikde nemáte napsanej nárok ožrat si hubu několikrát do tejdne a každej kebab zakončit třema válcema Spartek. Jo a daň z příjmu zvednem o procento všem, ne jen kádrům s vyšším příjmem, protože kdo není negramotnej kripl rychle pochopí, že procento z desítky a procento z dvěstě litrů jsou jiný částky.

Naprosto neproveditelný. Fiala není ani zdaleka Kalousek, je to jen kecálek. A mě osobně vadí a to hodně.

Mě hodně zase vadej ty rádoby pravičácky kecy, který jsou podpořený levicaciejma opatřeníma a o radikálních řezech se jen a jen kecá, už cca 25 let.

A pomoc v Africe? Vyhozené peníze. Už na to přišlo plno státu před námi, holt na to musíme prijít taky. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně kluci nemusíte psát, že je to utopie. Dyt jsem napsal, že mě to sere, stejně tak i debilní snahy někoho nenasrat.

Ad Fiala a Kalousek - Fiala je Kalousek v tom, že už teď je veřejný nepřítel číslo 1 a může za všechno. Ne že by byl střelec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myšlenka je to pěkná, ale neproveditelná, když to uděláš, státu to pomůže, ale nasereš 2/3 lidí a další volby jsi v pitchi.
Vyhraje Babiš, otevře kasu a tam najde prachy navíc a začne zase rozhazovat. Je to začarovaný kruh.
To prave vyhraje uz i ted.. 5koalice verze 2 uz tezko bude.. takze ta myslenka stala na tom, ze uz neni potreba se zalibit a ze se muzou ukazat aspon na chvili naplno..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, ragu napsal:

Mně kluci nemusíte psát, že je to utopie. Dyt jsem napsal, že mě to sere, stejně tak i debilní snahy někoho nenasrat.

Ad Fiala a Kalousek - Fiala je Kalousek v tom, že už teď je veřejný nepřítel číslo 1 a může za všechno. Ne že by byl střelec.

Veřejný nepřítel je stále Babiš, koukám na to i tady. Jinak, je to jen a jen jeho problem- šel do pěti slepence a má funkci, ktera stmeluje tu partu "odborníků a slonů v porcelánu", vědět o jejich obratnosti i odbornosti musel. Navíc se z věcného kritika všeho musel najednou přeorientovat na věcného budovatele a rozhodně mu to nejde ( i když to tady hodně lidem nevadí ). 

Už jednou jsem si zakázal tohle vlákno komentovat a zase to porušil, ach jo. Nesnáším nekritické fandění a neustále omluvy téhle amatérské partičky, která zkouší co vydržíme ( namatkou- tanečky kolem rušení poboček, zdravotnictvi- to se mě momentálně osobně týká ve dvou případech dost osobně, odchodu do důchodu, daně z nemovitostí a podobně) a snad čekají na potlesk ( jo a kdyby chtěl někdo reagovat- STBak není můj favorit, volil jsem stranu v pěti slepenci a šeredně šlápl vedle a volil kariérního komunistu jako pouze menší zlo než STBaka a nijak pysnej na to nejsem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...