Přejít na obsah

Prim Sport - Záhadné pouzdro


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 592
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Pohledově celkem obstojný, hrany jsou pěkně kulaté tak nikde neškrábou a nedřou. Jsou ale kulaté


Vložka lunety pěkná,ale je 1,2 mm tlustá a tak přesahuje vložku. Vložka nic moc nedrží v lunetě.


Při sundavání lunety se pěkně pokroutila, naštěstí se nechala dát do původního stavu.


Korunka má blbě nalisovaný zajišťovací kroužek a pěkně šmajdá. To může být problém tohoto kusu.


No teď ty horší věci, vodotěsnost.


Všechny 3 body jsou slabé. Sklo nevím zda bylo součástí pouzdra, ale pouzdro je 32,14 a sklo 32,08 tak to nemůže těsnit.


Korunka celkem pěkná až na ten kroužek. Krček korunky je naprosto krátký a těsnění korunky má tendenci korunku vytahovat


Originál 2,6 mm tady 1,5 mm kouká ven. Krček nekouká dovnitř pouzdra,Takže při dotažení dýnka se bude natáčet stroj a šprajcovat natahovačka. Taky jsem to dlouho řešil na prvních kusech.


Dýnko má pěkné zářezy a to vše, závit má snad 1-1,5 závitu. Drážka na těsnění dýnka je široká a hodně mělká takže spíš na ploché těsnění. Taky asi není součástí pouzdra. Zářez má dost kulaté hrany a těsnění má tendenci vylézat při dotažení.


Neporovnával jsem mé pouzdro a toto, ale ORIGINÁL a toto pouzdro.


Pokud má někdo jiné poznatky ať je uvede. Je možné že kus od kusu bude jiný.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si doplnit, kedze sa jedna o moje puzdro. Sklo nebolo sucastou, kupoval som sternkreuz atc 322. Ten rozmer skla je podla mna vysledok predosleho hodinaraz co ho msl osadit. Myslim si, ze ho sbrusoval, lebo pod lupou vidiet, ako spodna hrana casti, co dosada do puzdra sa zvazuje dovnutra. To som po kupe skla (kedze hodinari na okoli nemali a neobjednavali sternkreuz, bral som ho z nemeckych stranok ja) nebadal. Korunku som poskodil ja. Zistoval som ci je tam tesnenie. Ale ako pise Vlada, je plytka a inej konstrukcie. Najvacsie minus mu davam za lunetu. Vlozku co k nej mam nepouzivam skrz dovodu co uvadza Vlada. Eltonovska ale sedi pekne. No cela luneta ma volu v osi z

Moj odhad, zly drotik v nej, alebo nepresne vyrobena a velmi lahko sa toci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny podvecer - dostal jsem se na tuto diskusi proto, ze jsem koupil na aukru Prim Igen a prisly mi prilis zachovale, tak jsem zacal pochybovat o jejich pravosti. Nejsem sberatel Primek, vlastně tyto jsou moje jediné co jsem si pořídil a to proto, že mi ze všech Primek přijdou nejvíce nadčasové a s pěkným designem.'
Predpokladam ze se nemylim, ze to neni originál: https://aukro.cz/prim-sport-cerne-68-6930791632 

 

Hodinky si necham, jak rikam nemam je kvuli sbirce, jen bych rad vedel na cem jsem. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jsi ve správném vlákně. :) A jak je v textu inzerátu psáno, hodinky mají ocelové pouzdro (neznámého původu), zatímco základním materiálem "originálního" pouzdra je mosaz s vnějším povrchem upraveným chromováním. Pro běžné nošení ti bude nerez vyhovovat o mnoho lépe, chromování z mosazného pouzdra se totiž časem odírá. A nejsi-li, jak píšeš, sběratelem Primek, nebude ti neoriginální provedení pouzdra vadit podobně jako v tomto případě i (přinejmenším) nepůvodní ciferník. Tož ať ti hodinky slouží a jsi spokojený! :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jsi ve správném vlákně. :) A jak je v textu inzerátu psáno, hodinky mají ocelové pouzdro (neznámého původu), zatímco základním materiálem "originálního" pouzdra je mosaz s vnějším povrchem upraveným chromováním. Pro běžné nošení ti bude nerez vyhovovat o mnoho lépe, chromování z mosazného pouzdra se totiž časem odírá. A nejsi-li, jak píšeš, sběratelem Primek, nebude ti neoriginální provedení pouzdra vadit podobně jako v tomto případě i (přinejmenším) nepůvodní ciferník. Tož ať ti hodinky slouží a jsi spokojený! :cheers:

 

Děkuju, pro to běžné nošení jsou určitě lepší v tomto provedení. snad nemají nějakou další mouchu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem řešil vodotěsnost na záhadném pouzdře a našel další zádrhel. Pokud je pouzdro dodávané bez skla tak to je pěkný. Ono to pouzdro není dělané na armovací sklo , ale na normální. Prostor pro sklo má být hladký, jenže tady je pouzdro mírně zavřené a má drážku na normální sklo. Takže správné armovací sklo 322 tam nejde nasadit a menší 321 netěsní. Mám v ruce první pouzdro nevím jak jsou na tom ostatní.

post-23268-0-37069300-1532505808_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Puzdro je spat a zatial kupania obstalo.

Dakujem Valjouxovi, ze sa podujal i napriek tomu, ze ide o zahadne puzdro a vyriesil mi na nich vodotesnost sklicka.

 

Tiez za sundanie lunety. Vdaka tomu som vymenil drotik v nej a konecne chodi bez plantania  ako ma.

Pre tych, ktory maju zahadne puzdro a vadi im, ze luneta sa volne otaca a ma volu v smere nahor, staci ak ju date dole a date do nej pruzny drotik 0,5mm hrubky.

post-39713-0-58427500-1533535613_thumb.jpg

Upraveno uživatelem CsabaC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...