Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Po vzoru Mitákovu v japonské sekci zkusím založit toto vlákno. 

Primárně by mělo sloužit pro nováčky, kteří se teprve začínají věnovat sbíráním Primek a na které číhá při nakupování nejedno nemilé překvapení.

Pokud máte chuť, tak sem dávejte rady jak formou psanou tak i obrazovou. Děkuji.  :cheers:

 

Příklad:

Q: Jak poznám neoriginální ciferník pro PS2?

A: Tyto ciferníky (vyrobené firmou Parexo) mají v nápisu "PRIM" nedotažený střed písmene "M" k spodní rovině celého slova. Viz obrázek

Další výrobce neoriginálního ciferníku pro PS2 (k březnu 2018) není znám.

 

post-39438-0-90957000-1521326034_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 88
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asi by se dalo přidat pár dalších případů - bráno prosím jako nástřel, chtělo by to obrázky a asi obsáhlejší doplnění, které nemám :)

 

Q: Jak poznám neoriginální lunetu - vložku na Igen nebo plastovou na PSII?

A: Originál má otevřenou verzi čísla 4 a na Igen výhradně lomenou trojku (horní oblouček čísla) u PSII je pořád otevřená 4, ale lomená 3 je pouze u prvních verzí tzv 2.1

 

Q: Jak poznat původní letecké od novodobé skládačky

A: Sražené hrany pouzdra a jiná fazeta na dýnku, někde k tomu zde je celkem obsáhlé vysvětlení

 

Q: Jak poznat originál Elton nerezové pouzdro

Na novodobých pouzdrech Elton jsou nápisy vypalované laserem nebo frézované, zámky jsou půlkulaté frézované. Aftermarket má nápisy gravírované a zámky hranaté, celkově má méně ostré hrany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super! I když chybí obrázky, tak má dotyčný možnost si svou akvizici prohlédnout s těmito vodítky.

Zkusím něco od podlahy. Asi to měl být první post. Takže to napravuji.

 

Q: Chci si koupit originál hodinky PRIM, ale je více firem, které se považují za ten "JEDINÝ ORIGINÁL". Jak to tedy je?

 

A: Na našem trhu jsou dvě firmy vydávající se za ten "JEDINÝ ORIGINÁL". Jsou to ELTONhttps://www.prim.cz/ a MPMhttps://prim-hodinky.cz/ .

Tyto firmy mají mezi sebou dlouholetý soudní spor o vlastnictví značky PRIM, který vznikl po pádu komunismu. Představitelé Eltonu svou těžkopádnou politikou dopustili, že firma MPM údajně zakoupila značku, z které nyní profituje. Ale o taškařici dvou firem nám, milovníkům Primek, nejde. K tomuto účelu slouží naše soudy.

Ze sběratelského a patriotického hlediska je tedy ELTON původním výrobcem hodinek značky PRIM !

Upraveno uživatelem Hardslimer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Q: Dobrý den (nazdar, zdar, čus,...) Jakou mají asi cenu?

 

A: Nejsme informační centrum a ani odhadci cen. Prolez si tady historii prodejního vlákna nebo je dej na aukro od koruny a uvidíš

B: Super první příspěvek!

C: Já bych hodinky po dědovi neprodával, ta jejich hodnota pro Tebe je nevyčíslitelná...

D: Možná stovku, maximálně dvě, ale já tomu moc nerozumím, uvidíš, co řeknou zkušenější...

E: Ááá, pán chce asi prodat, to je skrytá aukce, to se tady smí?

F: Zamkněte to tady někdo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Q: Jaký "kalibr" strojku mám v mých hodinkách?

 

A: Většinou ho najdeš pod setrvačkou.

Na obrázku je zrovna "kalibr" 50.1 .

 

post-39438-0-42651800-1521383392_thumb.jpg

 

Někdy je číslo schováno pod kompletkou.

V tomto případě se poraď se svým hodinářem. Je nutno sundat kompletku, kterou bys bez zkušeností a nářadí mohl poškodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud neco bude nesrozumitelne nebo nepresne, tak vas poprosim o vas nazor a Honza ma pravo to uvest na pravou miru.

Mne editace mych prispevku nevadi. Ba naopak. ;-)

A pokud se chcete pripojit k odpovedim na otazky, ktere se tady toci v pravidelnych intervalech, tak se pridejte. Vsem diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Q: Mám původní zachovalé hodinky PRIM SPORT 2 a chtěl bych je opět používat i při vodních sportech. Jaké díly vyměnit, abych u nich zachoval vodotěsnost?

 

A: Vodotěsnost PS2 zaručuje těsnění dýnka, vnitřní armovací kroužek, armovací sklo a vodotěsná korunka. Samozřejmostí je dobrý stav pouzdra a dýnka!

Nedoporučuje se kombinovat díly z druhovýroby s originálními. Nehledě na to, že jsou mírně odlišné.

Například "parexo" korunka: Její vnitřní průměr těsnění je širší a tudíž nemusí být vodotěsná. Pro její použití je nutné vyměnit i díl spojen s pouzdrem.

 

 

Q: A kde tyto díly sehnat?

 

A: Pokud ti nepomůže tvůj hodinář a ani nikde jinde je neseženeš, tak ti zbývá jedině možnost kontaktovat firmu Elton a jejich renovační oddělení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Jsou dvě možnosti:

1. Je uvolněný strojek v upínacím kroužku - to jsou dva šroubečky.

    Pokud jsou utažené a stroj se viklá, je upínací kroužek vymačkaný - třeba řešit opravu.

 

2. Není dotažené víko, resp. dotažené víko nedoléhá na upínací kroužek.

   Je třeba nadzvednout/napružit dosedací elementy upínaího kroužku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou dvě možnosti:

1. Je uvolněný strojek v upínacím kroužku - to jsou dva šroubečky.

    Pokud jsou utažené a stroj se viklá, je upínací kroužek vymačkaný - třeba řešit opravu.

 

2. Není dotažené víko, resp. dotažené víko nedoléhá na upínací kroužek.

   Je třeba nadzvednout/napružit dosedací elementy upínaího kroužku.

 

Díky moc za radu. Jdu se na to mrknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Nechci zakládat nové vlákno, a z jichž existujících mi možná toto přijde nejpřiléhavější. Měl bych dotaz na všechny místní znalce historie značky Prim. Můj dotaz se týká modelu Prim Orlík avšak nevztahuje se k původním Orlíkům (ze 60. let), ale k jejich novodobé reedici. Nepodařilo se mi dopátrat údaje od kdy je v nabídce Eltonu model Orlík 38 mm s kalibrem 95. Případně by mne zajímala informace k témuž modelu, ale s kalibrem ETA. Tuší někdo mi někdo, prosím?

Moc díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kal 95 je celkem horka novinka, inzeruji to do produkcnich orliku par tydnu az mesicu, takze rekl bych tedy "jaro 2018". lonske antrophoidy mely mutaci tohodle novyho stroje.

co se tyce starsich s etou 2824, tedy kal. 73 dle oznaceni Eltonu, ty se podle mne davaly do orliku odjakziva, ale nevim moc, kdy vysly prvni... tipnul bych si zacatek tisicileti ale mistni znalci budou mit urcite presnejsi info a lepsi pamet.

 

 

Nechci zakládat nové vlákno, a z jichž existujících mi možná toto přijde nejpřiléhavější. Měl bych dotaz na všechny místní znalce historie značky Prim. Můj dotaz se týká modelu Prim Orlík avšak nevztahuje se k původním Orlíkům (ze 60. let), ale k jejich novodobé reedici. Nepodařilo se mi dopátrat údaje od kdy je v nabídce Eltonu model Orlík 38 mm s kalibrem 95. Případně by mne zajímala informace k témuž modelu, ale s kalibrem ETA. Tuší někdo mi někdo, prosím?

Moc díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...