Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím. Chtěl bych SKX007J a rozhoduji se mezi Chrono24 (prodejce Singapur) / Skywatches / CreationWatches a vypadá to, že je to z bláta pod okap. Po přečtení několika vláken jsem pochopil, že je lepší volit Airmail, než DHL, kvůli poplatku...

Někdo nějaké tipy, kde je největší šance vyhnout se celnímu řízení? A pokud by mě to postihlo, jak se prosím aktuálně pohybují poplatky? DPH je jasné (21 %), ale co CLO? Někde jsem četl, že cca dalších 15 %. Sedí to? Předem díky za rady!

Omlouvám se za případné hloupé otázky. Hodinky jsem ze zahraničí ještě nekupoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem to tu řešil... stačí pročíst 3 strany zpět ;) clo minimum, DPH 21% z celkové částky (zboží a doprava), výpalné společnosti za vyřízení celního řízení. obyč postovnovnym to může jít hrozně dlouho, DHL to bylo hned doma...

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Podelim se o me aktualni zkusenosti. Shanel jsem SKX007J1. Na Chrono24 aktualne dva prodejci, ktere jsem oslovil, posilaji pouze pres DHL, jelikoz airmail je dle jejich slov skoro nefunkcni kvuli covidu. Tedy je prakticky nemozne dostat hodinky bez celniho rizeni. Jeden prodejce byl ochoten oznacit to jako gift, ale oba se zdrahali deklarovat nizsi cenu. Vzhledem k velkemu cenovemu rozdilu jsem nakonec zvolil CreationWatches. SKXsa me vysly na 8500 CZK vc. DHL dopravy a predplaceneho cla a dani. Konkurencni nabidka na Chrono24 byla za 8200 bez dani a cla (risk vetsiho doplatku, i kdyz ten prodejce by to oznacil jako darek). Doprava z CW extremne rychla (5 dni). Cena byla opravdu konecna, tim, ze vse bylo predplaceno. Zadne dalsi vypalne od DHL apod. Na CW lze navic vygooglit slevove kody. Ja nasel jeden funkcni na 7 %, coz potesi. Snad to nekomu pomuze. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, listerdave napsal:

Podelim se o me aktualni zkusenosti. Shanel jsem SKX007J1. Na Chrono24 aktualne dva prodejci, ktere jsem oslovil, posilaji pouze pres DHL, jelikoz airmail je dle jejich slov skoro nefunkcni kvuli covidu. Tedy je prakticky nemozne dostat hodinky bez celniho rizeni. Jeden prodejce byl ochoten oznacit to jako gift, ale oba se zdrahali deklarovat nizsi cenu. Vzhledem k velkemu cenovemu rozdilu jsem nakonec zvolil CreationWatches. SKXsa me vysly na 8500 CZK vc. DHL dopravy a predplaceneho cla a dani. Konkurencni nabidka na Chrono24 byla za 8200 bez dani a cla (risk vetsiho doplatku, i kdyz ten prodejce by to oznacil jako darek). Doprava z CW extremne rychla (5 dni). Cena byla opravdu konecna, tim, ze vse bylo predplaceno. Zadne dalsi vypalne od DHL apod. Na CW lze navic vygooglit slevove kody. Ja nasel jeden funkcni na 7 %, coz potesi. Snad to nekomu pomuze. 

A ten tvůj byl označený jako dárek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, mmattonni napsal:

A ten tvůj byl označený jako dárek?

 

Nebyl. Vše přiznané. Prodejce to označil jako ¨measuring instrument¨, takže v podstatě nekecal - měří to čas :) A jak píše Gustaf, ono by to bylo stejně asi jedno...

Zde detail mé platby z 26.08.2020, kdyby někdo chtěl porovnat aktuální nabídky (koukal jsem dnes, že už se tam zrovna SKXsa zdražily):

Order for:    1 x SKX007J1
Shipping method:    DHL Express Priority Shipping with Insurance and Duties / Taxes pre-paid (2-4 days)
Price:    USD 372.49 (287 zboží + zbytek clo a daně předplacené)
Shipping Cost:    USD 0
Package Cost:    USD 0
Discount Applied: USD 22 (MANONTIME)

 

Na účtu (AirBank) se mi odečetlo těch 8500 CZK...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před několika týdny jsem kupoval z Ashford. Balíček ležel 3 dny na UPS, až po telefonické urgenci začali celní řízení. Zvláštní bylo, že mi to pak přivezli zdarma (kurýr nic nechtěl, že prý to je bez doplatku) a až po cca dvou týdnech dorazila faktura na DPH a poplatek za celní řízení. Už jsem měl radost, že jsem ušetřil, ale asi teda nic 🤥

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Dotaz, dneska mi došel dopis ohledně celniho řízení hodinek z Běloruska. V podstatě chápu co po mě chtějí. Akorát jsem z toho nepochopil jak budu platit to clo a jiné. Přijde už pak ten balíček a bude na něm dobírka. Nebo se to platí předem na účet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...