Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já bych řekl, že to sedí, je to přesně tak, jak jsme  psali dopoledne. V tom DPH je zřejme nejnom DPH z ceny hodinek, ale také + DPH z ceny dopravy, která byla i přesto zdarma.

Jestli to byly 3 kusy, tak to sedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že poštovné nebylo a nemohlo být zdarma. Někdo ho zaplatil. Zaplatil ho odesílatel a zaplatil DPH ve své zemi. Jelikož se někdo rozhodl, že si bude hrát na slovíčka a nebude uznávat "shipping free", ale jen "shipping included", tak příjemce zaplatí DPH ze služby, která nebyla v zemi příjemce vůbec poskytnuta. Takový legální, zákonem posvěcený daňový podvod. To kdyby si zkusil zdejší podnikatel, tak by ho za to stát nehezky "odměnil".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ale celkem jasný, že poštovným musel někdo zaplatit a neměl by být rozdíl v tom pokud je "0" nebo "Included". Zajímalo by mě, jestli je to zase nějaká právní nedotaženost nebo jestli to tak fakt udělali naschvál, aby z nás tahali nemalé DPH navíc....

Každopádně vždy při importu dodává adresát podklady k proclení a není nic jednoduššího než tu nulu přepsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ale celkem jasný, že poštovným musel někdo zaplatit a neměl by být rozdíl v tom pokud je "0" nebo "Included". Zajímalo by mě, jestli je to zase nějaká právní nedotaženost nebo jestli to tak fakt udělali naschvál, aby z nás tahali nemalé DPH navíc....

Každopádně vždy při importu dodává adresát podklady k proclení a není nic jednoduššího než tu nulu přepsat.

Když Tě to tedy zajímá, tak proč si nepřečteš pár stránek zpět diskusi i s vysvětlením, že to není výmysl našich celníků, ale soudruhů z EU? Jen tak mimochodem, přepsání těch dokladů z Tvé strany není nic jiného než celní delikt, zatímco když Ti doklad vyhotoví s tím "included" prodejce, tak je to OK.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že je to dle EU, ale nevidím v tom rozdíl. Nemyslím si, že by to byl celní delikt, je to uvedení věci na správnou míru. To poštovné přece v ceně je. Nevím, co na to právníci, ale podle selskýho rozumu to snad dává smysl. A věřím, že prodejce by s tím taky souhlasil, pouze není v jeho kapacitních možnostech, aby měnil faktury, jak si kdo řekne. Toť můj skromný názor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kupují z ashford hodinky jak a kam mám napsat to " shipping included " když to napíšu jim tak to tam nenapisou jak jsem tady vyčetl .

A druhý dotaz chtěl bych 3 kusy hodinek je lepší je koupit odděleně ? Jako po jednom kusu ? Nebo je to jedno .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupují z ashford hodinky jak a kam mám napsat to " shipping included " když to napíšu jim tak to tam nenapisou jak jsem tady vyčetl .

A druhý dotaz chtěl bych 3 kusy hodinek je lepší je koupit odděleně ? Jako po jednom kusu ? Nebo je to jedno .

To napises na fakturu, kterou po tobe bude chtit UPS pro vycleni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPS zadnou fakturu nechteji, pracuji s tou co je prilozena v zasilce, tzn. jedine pozadat ashford aby to na fakturu takto napsal.

Kupují z ashford hodinky jak a kam mám napsat to " shipping included " když to napíšu jim tak to tam nenapisou jak jsem tady vyčetl .
A druhý dotaz chtěl bych 3 kusy hodinek je lepší je koupit odděleně ? Jako po jednom kusu ? Nebo je to jedno .

 

 

To napises na fakturu, kterou po tobe bude chtit UPS pro vycleni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po mě chtěla počta120 fakturu z CW. Na ní samozřejmě shipping "0". Napsal jsem jim, že chci fakturu novou, kde bude nějaká částka (20usd) jako doprava + zbytek (125) do ceny hodinek (145usd), jinak je mi líto a posílám hodinky zpět.

To zafungovalo a upravenou fakturu jsem přiložil k požadovaným dokumentům. Ale na výpisu z PayPalu jsem měl ze 145usd částky taky dopravu nula.

už mě to unavovalo to řešit dál. Doplácel jsem 1019,-.

Napadlo mě, po domluvě s eshopem napříště platit ve dvou platbách a zpárovat tu menší.

Upraveno uživatelem JX3P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázkou je, jestli na to přistoupí.

Kdysi dávno jsem se snažil poprosit na Ebay amerického prodejce, aby mi něco jako "gift". Za dárek se clo a dph tenkrát neplatilo. No a poslal mě k šípku s tím, že pokud chci podvádět, mám to zkusit v Číně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se dnes dohadoval s UPS, proč mám platit DPH z dopravy, která je zdarma. Nakonec jsem to vyhádal, neplatím za dopravu nic, ale sdělili mi, že příště budu mít smůlu.

Nicméně, pán byl ochotný, konstruktivní. I když tedy ty požadavky a prohlášení celní správy moc logiku nedávají.

 

Pokud je doprava zdarma, tak mi ji dopočítají.

Pokud je zahrnuta v ceně zboží, tak nikoliv. Pakárna :)

post-1118-0-26803900-1481929166_thumb.png

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázkou je, jestli na to přistoupí.

Kdysi dávno jsem se snažil poprosit na Ebay amerického prodejce, aby mi něco jako "gift". Za dárek se clo a dph tenkrát neplatilo. No a poslal mě k šípku s tím, že pokud chci podvádět, mám to zkusit v Číně...

Aby mi něco POSLAL jako gift...

?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emerický prodejce byl asi trochu duchem hnutý, protože mu může být úplně jedno, jestli někdo v ČR zaplatí nebo nezaplatí DPH a clo. Svoje peníze dostal a po ostatním je mu houby. Aspoň pamatovák pro příště, že u něho již ne.

Myslíš to vážně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...