Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

Ahoj jsem tu novy a chtel bych poprosit o radu ohledne nakupu hodinek na Jomashop.com vybral jsem si tam  panske hodinky v hodnote 349 eur od Ferragamo, jde mi o kolik se navysi cena hodinek za poslani do Ceske Republiky? Jomashop uvadi cenu dopravy lodi 35 USD, jsem ochotny zaplatit za hodinky i postovnym clem a dph  max 500 USD, dekuji za pripadne info a omlouvam se pokud pisu do spatne kolonky. Zdenek

Cena hodinek + cena dopravy + DPH + poplatek za zprostredkovani celniho rizeni (cca 400Kc pokud si to neudelas sam) = vysledna cena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Ahoj jsem tu novy a chtel bych poprosit o radu ohledne nakupu hodinek na Jomashop.com vybral jsem si tam  panske hodinky v hodnote 349 eur od Ferragamo, jde mi o kolik se navysi cena hodinek za poslani do Ceske Republiky? Jomashop uvadi cenu dopravy lodi 35 USD, jsem ochotny zaplatit za hodinky i postovnym clem a dph max 500 USD, dekuji za pripadne info a omlouvam se pokud pisu do spatne kolonky. Zdenek

Bacha na jednu věc, Jomashop někdy neuvádí parametry úplně korektně, například u těch Ferragamo FI0990014 píše safírový sklo a on je tam obyčejný minerál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za rady, Amazon com je taky ma v nabidce, ale vyjdou tam draz, ale na druhou stranu uvadi konecnou cenu cca 530 USD a pise ze maji mineralni sklo,  mne tento model zaujal vzhledove. Jeste uvazuji o tomto modelu Ferragamo Automatic FFT01 0016, ale jde o automaty, hodinky nebudu nosit  porad, tak proto bych si radsi koupil ty druhe, nejsem znalec a nevim jaky je rozdil mezi safirovym sklem? A s  mineralnim, asi bude  mineralni mene pruhledne, ale pevnosti by melo byt podobne? Dekuji za pripadne info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 To huz46212  jeste jednou jsem si prohlizel hodinky Ferragamo na  ruznych webech a podle obrazku je jasne videt  napis na zadnim vicku hodinek Sapphire Crystal, tak by meli mit sklo safirove a ne mineralni, dival jsem se i na model Idilio, Amazon uvadi tedy nespravne mineralni sklo, coz mne prekvapilo, kdyz je uvedeno na hodinkach swis made,  tak patrne bude ve vsech hodinkach  Ferragamo safirove . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Clo je vždy odlišné od dané nomenklatury či chcete li druhů zboží. Není vždy stejné a mnohdy je i od celníků špatně zařazené . (vlastní zkušenost) Co se týče hodinek, je to skutečně bez cla, jelikož nějakých necelých 1 eur na kus, nikdo nevybírá . Počítejte jen 21% dph pakliže nemáte číslo EORI jež je mezinárodní jakési DPH a jestli si to dáte  do účetnictví např. jako zboží na sklad apod. je na vás nebo na vaší účetní.  Pak vám ani dph nemohou naúčtovat. Mám osobní zkušenosti a to jak přímo že Švýcarska, tak i z USA. Máte li dotaz, klidně pište do schránky. 

Upraveno uživatelem Jony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clo je vždy odlišné od dané nomeklatury či chcete li druhů zboží. Není vždy stejné a mnohdy je i od celníků špatně zařazené . ( vlastní zkušenost) Co se týče hodinek, je to skutečně bez cla, jelikož nějakých necelých 1 eur na kus, nikdo nevybírá. 

Ale vybírá, pokaždé to na platebním výměru bylo a musel jsem ho zaplatit (i když bylo např. 21 Kč).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi mě je to celkem jedno, já zde napsal svůj názor a přiložil právní předpisy ohledně cla. Dával jsem to sem spíše proto, aby v tom byl jiz pořádek a konec debat o tom, kolik se platí při dovozu hodinek mimo EU.

Tak pro perfekcionisty ještě jednou na příkladu hodinek 1000 EUR

1000 EUR + 21 % DPH + 0.8 EUR = 1210,8 EUR.

Tak snad již tuto dlouholetou debatu můžeme uzavřít:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...