Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No jasný, jen se mě jedná o to, jestli to DPH nezaplatim už u celníků nebo mi to DPH vystaví a pak musím žádat o vratku při kontrolním hlášení na finančák, to by byla ta horší varianta.

 

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to s DPH v místě nákupu? Chápu správně, že US stránky asi DPH neuvádí - účtují ho? Pokud ano, dá se někde žádat o vrácení?
 

Nákupy z UK budou probíhat nadále jako nákupy po EU? Tedy pokud věříte na Brexit  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kedze sa bavis o DPH, znamena to, ze nakupujes ako firma - platca DPH.

Pri zahranicnom obchode uvadzas VAT (u nas sa to vola IČ DPH - identifikacne cislo DPH) a dostanes fakturu na svoju firmu so vsetkymi uctovnymi nalezitostami.

Zahranicna firma ti uctuje cenu bez DPH platnej v ich krajine.

Tzn. odo mna ako platcu DPH by si dostal fakturu na produkt bez DPH 20%. Ja to nasledne uvadzam v kontrolnom vykaze. 

 

Kupeny produkt predas dalej a uctujes si nan DPH platnu v tvojej krajine. 

Ak produkt dalej nepredas, pretoze si si kupil hodinky, moznosti je viacero. Ako tovar obchodnej povahy by mali ist na sklad a cakat na predaj. Alebo ich das "do majetku". V takom pripade ich odpises jednorazovo (u nas predmet v cene do 1800 bez dph, ak sa nemylim), alebo pri vyssej cene odpisujes podla platnej odpisovej triedy, atd.

 

Ak si to obhajis pri danovej kontrole, preco potrebujes do majetku a napr. na prezentaciu hodinky v sume tisicov eur, o ktore si si znizil danov zaklad...je uz tvoja historka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že dávat hodinky +40k jako daňově uznatelny náklad do majetku těžce obhajitelne. Osobně je mi to navíc vyloženě proti srsti.

Nemluvím o tom, dávat hodinky do základu daně, ale o DPH. Hodinky budu mít nějakou dobu a pak je prodám.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemluvím o tom, dávat hodinky do základu daně, ale o DPH. Hodinky budu mít nějakou dobu a pak je prodám.

 

Pokud ty hodinky kupuješ pro sebe a hodláš je jen nějaký čas ponosit a pak zase prodat, tak se na nákup na firmu vykašli a kup je jako fyzická osoba. To DPH sice teď při nákupu zaplatíš, ale při prodeji ho zase dostaneš zpátky v ceně hodinek. Kdybys to kupoval jako firma a nárokoval si vratku DPH, tak bys následně při prodeji to samé DPH zase musel státu odvést - když je v režimu DPH koupíš, musíš je v režimu DPH i prodat. Takže bys nic nezískal, jen hromadu papírování a "špek" v účetnictví pro případnou kontrolu.

 

Smysl by ta šaráda měla jen v případě, že by sis chtěl hodinky nechat "na furt" a dokázal si to obhájit při případné kontrole FÚ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ty hodinky kupuješ pro sebe a hodláš je jen nějaký čas ponosit a pak zase prodat, tak se na nákup na firmu vykašli a kup je jako fyzická osoba. To DPH sice teď při nákupu zaplatíš, ale při prodeji ho zase dostaneš zpátky v ceně hodinek. Kdybys to kupoval jako firma a nárokoval si vratku DPH, tak bys následně při prodeji to samé DPH zase musel státu odvést - když je v režimu DPH koupíš, musíš je v režimu DPH i prodat. Takže bys nic nezískal, jen hromadu papírování a "špek" v účetnictví pro případnou kontrolu.

 

Smysl by ta šaráda měla jen v případě, že by sis chtěl hodinky nechat "na furt" a dokázal si to obhájit při případné kontrole FÚ.

Ano, je to tak, přesně jak píšeš.

Ale už jsem si mezitím koupil tady mé vysněné hodinky.

Ale i tak si myslím že finančák nemohl nic udělat, pokud bys ty hodinky měl fyzicky u sebe v majetku. Spíš průser by hrozil, kdybych ty hodinky prodal bez DPH a neodvedl ho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Ale i tak si myslím že finančák nemohl nic udělat, pokud bys ty hodinky měl fyzicky u sebe v majetku. Spíš průser by hrozil, kdybych ty hodinky prodal bez DPH a neodvedl ho...

 

Albert Einstein by ti na to řekl, že jen dvě instituce se nedají ukecat, finančák a smrt. A dodal by, že tou druhou si není úplně jistý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Kluci, prosim vas, resim tady s jednim moc hodnym a ochotnym clenem vraceni hodinek v ramci reklamace do USA.

Byly koupeny novy na Ebay, s prodejcem jsme se domluvili na vraceni. Co krome samotnyho postovnyho mam resit ja? Nejaky clo a dph si poresi az prijemce? Potrebuju od nej nejakej papir/prohlaseni, ze jde o reklamaci, aby se mu pripadne tyhle poplatky vyhnuly? Nema tady s tim nekdo zkusenost, prosim? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, mám záludnou otázku. Jde mi objednávka z Ashford (USA), doručuje to UPS (zatím, snad to dodají celé). Kdo bude dělat celní deklaraci? Udělá to UPS a přijede s nataženou dlaní a doplatek bude dobírkou při převzetí, nebo to zkejsne na celní poště a budu to dořešovat s Českou poštou? 

Předpokládám, že z Ashford objednává spousta lidí, takže se to už ví...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, paya01 napsal:

 

Ahoj, řešil jsem nedávno také z Ashfordu s UPS. Balíček dorazil za 3 dny z USA do celního skladu. UPS mi poslalo na e-mail avizo k vyplnění a deklaraci celkové ceny včetně shipping. Udělal jsem tak do 24h. Další 3 týdny to leželo u celníků a pak mi to UPS dovezlo. Celkový celní výměr jsem platil kartou řidiči. V dokumentu k vyplnění od UPS jim můžeš dat plnou moc k zastoupení v celnim řízení a nemusíš tak nic řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Micey napsal:

Napíšou ti z DHL ať pošleš fakturu, ty jim jí přepošleš, dáš nějakej souhlas jakožeto udělaj za tebe a doplatíš pak kurýrovi. DPH se platí z komplet ceny s dopravou, už si nepamatuju, jestli má creationwatches shipping free, nebo jak.. 

Díky za info....Ano mají shipping free

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...