Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, Gustaf napsal:

Tak dnes přišla žádost od DHL na vyměření cla a DPH. Koukám do faktury a nikde není napsáno,že je pošta free nebo to tam aspoň nevidím. Znamená to, že mě přičtou i nějakého vymyšlené poštovné?

Pokud není uvedeno že cena je včetně poštovného, pak ano. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Gustaf napsal:

To jsou hovada... proč to tam nenapisou do faktury? Jak já to mám doložit? Kolik to děla u DHL?

Musel by si tam mít, že je to včetně poštovného, to že by poštovné bylo např. "free" by Ti nepomohlo. Kolik to je u DHL, nevim, berou jakousi průměrnou částku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, shaggy napsal:

Free shipping je spoplatneny.
Musi tam byt Shipping included.
Pocul som niekde, ze sa to tam da dopisat v nejakom mne neznamom sw... ale fakt o tom nic viac neviem...

Sent via IPoAC
 

Tak me prave na shipping included zastupce v celnim rizeni upozornoval, ze tohle nejde. Musi byt uvedeno shipping 0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do základu pro vyměření cla, tzn. do celní hodnoty zboží  se od 1. 5. 2016 zahrnuje poštovné a to v souvislosti s nabytím účinnosti PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2015/2447 ze dne 24. listopadu 2015. Dle stanoviska GŘC (https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/483930/stanovisko-celni-spravy.docx/), musí být poštovné přičteno i v případě, kdy je poštovné zdarma (free shipping, free postage) a pokud není uvedena jeho výše, vypočítají se podle přepravních služeb používaných pro stejný druh přepravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do základu pro vyměření cla, tzn. do celní hodnoty zboží  se od 1. 5. 2016 zahrnuje poštovné a to v souvislosti s nabytím účinnosti PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2015/2447 ze dne 24. listopadu 2015. Dle stanoviska GŘC (https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/483930/stanovisko-celni-spravy.docx/), musí být poštovné přičteno i v případě, kdy je poštovné zdarma (free shipping, free postage) a pokud není uvedena jeho výše, vypočítají se podle přepravních služeb používaných pro stejný druh přepravy.
Takze je to ako som vravel, len colnik bol zase papezskejsi ako papez. Proste shipping included by nemal byt problem.

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Prochy68 napsal:

Tak me prave na shipping included zastupce v celnim rizeni upozornoval, ze tohle nejde. Musi byt uvedeno shipping 0.

To je nějak v rozporu s podmínkami např. pošty jako celního deklaranta: ... V případě, že je z průvodních dokladů k zásilce patrno, že poštovné je součástí ceny skutečně placené (např. výraz „postage included“ .... viz bod. 11. Už jsem dlouho nic neobjednával, ale dříve s "included" neměli vůbec žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, shaggy napsal:

Ja som z cw bral len obyc. postou vzdy a nikdy sa to nikde nezaseklo. A na stitku bolo tusim nieco ako watch parts za par dolcov.

Sent via IPoAC
 

Tak já bych to vzal normálním airmailem,ale v dnešní době nevím, kdy by to dorazilo....tak si zaplatím něčí navíc...no...co se dá dělat...ono nějakých 150kc navíc za DPH za poštu už tak nebude hrát roli. Takže to vidím na 550 DHLku za vyřízení a nějakých 800 za DPH. Clo něco málo k tomu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...