Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak chválím ČP poštu, že reaguje opravdu rychle. Dnes cca 8:00 odeslány podklady. V 9 hodin odpověď, že potřebují ještě něco doplnit. Ono to tam bylo, ale asi jim nejde čtení v azbuce, tak jsem jim to politicky osvětlil a ve 13 hodin napsali, že děkují a udělají prohlášení. Tak uvidíme jak bude trvat tato část

 

Na to že je před vánocema, covid, tak fakt rychlost. A celkově to byla rychlost ta doprava z Běloruska viz níže.

sledovani.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, poprosim o info, mam na ashfordu vybrane dvoje glyciny, celkove kolem $600 vcetne posty. Pokud dobre pocitam, tak dph je $126 a clo cca $2 za oboje, jeste neco pripocitat-celni deklarace prepravce, plna moc, atd, nebo za cca $730 mam komplet sluzbu az do domu? Diky moc za info

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

¨Poslední zkušenost s ČP. Poplatek za zasoupení v celním řízení 200,-. A jestli máš dopravu zdarma, tak ti udělají kalukaci podle tabulek a z toho zaplatíš DPH. Jestli jsem to dobře pochopil, kdyby ti prodejce dal dopravu za 1,- Kč, tak ti napočítaj daň z té koruny, ale když je to gratis, tak máš plnou palbu. Ale tou poštou si nejsem jistý na 100%. Každopádně mě poštu gratis takto napočítalil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam tam cca $29 za dopravu, hodinky 630, 10% sleva, takze ta pokryje shipping. Takze 350+dph za procleni ups a melo by to byt vse. Moc dekuji za info. Jeste jsem tu videl, ze v posledni dobe byly nejake casove prodlevy na celnici, je nejaka moznost, jak to popohnat, kdyz treba uvidim na trackingu, ze to tam ceka, nebo to nema smysl a skoci na to az se jim bude chtit?

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady taky psal o SKX007J1. Nechci dělat promo, ale jsou aktuálně k dostání na CreationWatches s black friday promo kódem (BFSALE) za nějakých 291€ (7600 Kč) vč. dopravy a cla, což není zlé. Sám jsem je měl odsud před pár měsíci cca o 550 Kč dráž... Tak kdyby se někomu hodilo.

CW.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolil bych si přidat vlastní čerstvou zkušenost s nákupem z USA - Jomashop. Hodinky objednány 5.11., odeslány 6.11. Cena dopravy $35, sleva $10. Dopravce DHL eComerce, který v DE předal zásilku k doručení České poště.

Doprava trvala se všemi procedurami prozatím takřka měsíc, ale hodinky jsou proclené a na cestě na mou adresu. Clo bylo vyměřeno ve výši 21,- Kč a DPH 21% z celkově uhrazené částky eshopu (hodinky + doprava). Poplatek ČP za celní služby 200,-. Vyměřený doplatek se hradí při převzetí zásilky doručovateli nebo na poště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se taky podělit a zároveň zeptat..

Před pár dny mi hodinky z USA přišly do Prahy na centralu..hurá. Říkám si ,teď budu čekat na nějaký info, že je to na celním úřadě a budu posílat dokumenty...

Dnes mrknu na update a tam info, že hodinky jsou předány k doručení viz obrázek. Na DHL je trackovací číslo pro lokální trackování,který jsem tedy zadal na portálu české pošty a tam skutečně uvádí, že už to čeká na doručení 🤭

Už mám tedy vyhráno a vyhl jsem se celnici a nebo to tam ještě nějak předají?

Díky.

 

Screenshot_20201202-193840_Samsung Internet.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si právě taky myslím že jsem byl jeden z mála co měl štěstí...navíc i můj první nákup ze států :)

Buď teď neví kam dřív ohledně Vánoc..nebo Covid..nebo váha balíčku nevypovídala o něčem "drahém" přecijen dámský quartzky na pryži asi fakt nic neváží. Nebo prostě jen štěstí.

Uvidím, třeba se to ještě nějak změní...ale snad ne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Spongebob napsal:

Ja si právě taky myslím že jsem byl jeden z mála co měl štěstí...navíc i můj první nákup ze států :)

Buď teď neví kam dřív ohledně Vánoc..nebo Covid..nebo váha balíčku nevypovídala o něčem "drahém" přecijen dámský quartzky na pryži asi fakt nic neváží. Nebo prostě jen štěstí.

Uvidím, třeba se to ještě nějak změní...ale snad ne :D

To bude možná ono, každopádně gratuluju, to je jako vyhrát ve sportce. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, sodekcz napsal:

Nemá se co měnit. Když už je máš doma, žádné další řízení nebude.

Tak s tím bych byl opatrný. Tohle jsem si myslel taky, když se kurýr UPS platbě vehementně bránil, řka, že je to bez doplatku. Nakonec za 10 dní přišla faktura...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paya01 kdy se ti to stalo? Nedali vědět předem, že probíhá celní řízení (UPSko)? Nechtěli nějaké doklady o nákupu?

Jinak u Pošty bych řekl, že platí, co jsem napsal. Ta to bez celního řízení věc nepustí dál, pokud chtějí peníze, komunikují s tebou a víš o tom předem. O dodatečném doclení jsem ještě neslyšel. Věřím, že Spongebob může být v klidu.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No stalo se mi to teď ve středu tuším..prostě v den vložení minulého komentu..bylo to aktuální.

Nikdo mi nedal vědět..jen jsem si sledoval status na trackování...dlouho jsem čekal než to z NJ změnilo status na PRG...pak jsem čekal že se ozvou,celnice atd..nic. Pak už jen opět změna statusu že to frčí na poštovní depo v Brně...pak příprava doručování...a doručování :) podle mě toho mají na posrání a není čas toho tolik kontrolovat. Nebo ta malá váha no. Těžko říct, ale úspora super :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...