Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

Mne sa zatial len raz stalo, ze mi zásielku stopli. Klopklop.
Aj to len preto, ze odosielatel napisal na skatulku presnu cenu, ktora mierne presahovala limit.
Inac vsetko preslo volne. Neviem si predstavit ako by skontrolovali vsetky zasielky.
A ako chcu fungovat po zruseni limitu pre oslobodenie od dph to uz vobec netusim...

Pisem samo o klasickej poste, kurierske spoločnosti ta skasnu vzdy.

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To můj běloruský příběh s hodinkama Luch, kde chyběl jeden index, tak jsem je reklamoval je zatím na bodu mrazu. Respektive od 17.11. ta moje vratka leží na celnici v Bělorusku. Doufám že to tam někde neprodrbali 😟

 

Upraveno uživatelem papun
Oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu ještě poprosit zkušené zahraniční obchodníky, jestli potvrdí mou doměnku, že můj balík odeslány z ČR do Běloruska leží v Bělorusku na celním úřadě. Má angličtina je nulová a překladač je překladač. Děkuji

 

balik.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@papun Člověče nevím, jestli by to nechtělo zapátrat taky z druhé strany. U nás ČP nahlédne a uvidí údaje, co vidíš ty. Nevím, jestli to od nás dokáže prošťouchnout až k adresátovi. Za pokus ale nic nedáš, klidně se u nás přeptej bez dalšího čekání. Ty jsi odesílatel, máš na to právo.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luch by stejně nic nevyřešil, jako adresát, který neplatil poštovné, nemá žádný smluvní vztah s přepravcem/poštou. Ten máš ty a musel bys to řešit přes ČP. Stejně tak by při ztrátě néleželo odškodné tobě.

Je blbá doba, veškerá přeprava trvá o polovinu dýl než normálně, navíc svátky na krku... trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 12. 2020 v 7:19, sodekcz napsal:

kdy se ti to stalo? Nedali vědět předem, že probíhá celní řízení (UPSko)? Nechtěli nějaké doklady o nákupu?

No já se upomínal sám, když to leželo na UPS. Dokonce, když mi to vezl,  tak jsem znal částku celního dluhu a řidiči platbu vnucoval, protože mi deklarant na UPS tvrdil, že to zaplatím řidiči. No řidič tvrdil, že tam nic není, že to je zdarma, ale to byla falešná naděje, za týden přišla faktura na 21 % DPH + poplatek za vyclení. 

 

Takže u mě to bylo fakt trochu jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jede mi balik ze Svicar, prislo od Posty, ze teda je to na celnici Praha 120, chteji mraky papiru pro zastupovani, OK, mam je, moje otazka ale zni:

bude rychlejsi, kdyz si na tu celnici dobehnu sam, prinesu vsechny papiry atd. dostanu tam zasilku po zaplaceni vypalneho hned do ruky?

nikdy jsem toto neabsolvoval, vsechno mi zatim prislo bez/mimo celnici

dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, beeman napsal:

jede mi balik ze Svicar, prislo od Posty, ze teda je to na celnici Praha 120, chteji mraky papiru pro zastupovani, OK, mam je, moje otazka ale zni:

bude rychlejsi, kdyz si na tu celnici dobehnu sam, prinesu vsechny papiry atd. dostanu tam zasilku po zaplaceni vypalneho hned do ruky?

nikdy jsem toto neabsolvoval, vsechno mi zatim prislo bez/mimo celnici

dikes

bude to rychlejsi, hodinky hned dostanes, ja byl hotov do pul hodiny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...