Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 24 minutami, papun napsal:

Já třeba u těch Luch hodinek jsem fakturu elektronicky nedostal. byla jen a pouze v papírové formě v balíku. Toto jsme taky oznámil celníku a dál to neřešili. Nevím jestli to můžou rozbalit a zkontrolovat.

Ano, můžou i rozbalit a zkontrolovat, pokud mají pochybnosti o skutečné ceně zboží nebo o zboží jako takovém - zboží vyloučené z dovozu nebo pouze s licencí, léky a chemikálie apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojištěné budou samozřejmě na běžnou cenu hodinek. Clít a platit daň bych předpokládal z ceny opravy a ne z ceny pojištění. 
To bych si ověřil. Zboží pojišťuje dopravce a chce doložit hodnotu zboží. U carga většinou fakturou. Tudíž odesílatel tu hodnotu bude muset nějak doložit a pokud dá dopravci fakturu za 300, tak bych tipoval, že to pojistí na 300.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, můžou i rozbalit a zkontrolovat, pokud mají pochybnosti o skutečné ceně zboží nebo o zboží jako takovém - zboží vyloučené z dovozu nebo pouze s licencí, léky a chemikálie apod.
Pokud celníci lezou do balíku, tak je pak přelepený celní páskou. Ale faktura je většinou v takové té průhledné kapse na balíku.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Vanilla napsal:

Ahoj,

jdu si pro radu. Mám vyhlídnuté hodinky mimo EU,  prodejce navrhuje, že pošle krabici s doklady zvlášť a zvlášť následně hodinky. A píše, že vystaví fakturu na cenu “za servis” hodinek cca 300 usd.......

Pokud budeš s prodejcem tvrdit, že je to částka za servis, pak lze předpokládat, že jsi majitel, který hodinky na servis posílal, a proto by si měl mít potvrzení od celního deklaranta, že je jako vlastník odesíláš na opravu, a to proto, aby si při návratu právě nemusel platit celkovou hodnotu hodinek, ale pouze částku za servis. Zejména pokud bude servis za 300 dolarů, pak se dá předpokládat, že se nejedná o nějaké mrdky a že samozřejmě máš nejen toto potvrzení, ale i potvrzení o jejich zaslaní. Argumentace, že jsi to nevěděl, tě neomlouvá či tvrzením, že si vše čirou náhodou ztratil si moc nepomůžeš. V případě pochybností samozřejmě mohou zásilku otevřít. Když se Ti chce riskovat…. Nicméně ta částka je poměrně vysoká a ber to tak, že toto je celní přestupek, který není až tak velký problém odhalit. A sankce mohou být hodně nepříjemné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že sankce mohou být nepříjemné chápu, doposud nemám s celním řízením žádné zkušenosti, proto se raději ptám.

O tom, že bych měl mít celní potvrzení od celního deklaranta o odeslání jsem vůbec neměl tušení, díky za to.

Tvrzení, že jsem hodinky na servise nechal osobně, chtěl si je po opravě osobně vyzvednout, ale z důvodu covid restrikcí to není možné by mi nepomohlo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 5. 2009 v 17:22, deerfield napsal:

podařilo se někomu během posledního roku projít s hodinkami zaslanými poštou bez placení dph a cla použitím triku "gift s cenou do 100 USD" nebo je tato naděje již mizivá, zásilka US Postal Service International Express mail

 

 

Já z USA hodinky za 250$ 30$ pošta.

Přišly mi až domů a dál jsem neřešil nic :) už jsem to tu psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Vanilla napsal:

Že sankce mohou být nepříjemné chápu, doposud nemám s celním řízením žádné zkušenosti, proto se raději ptám.

O tom, že bych měl mít celní potvrzení od celního deklaranta o odeslání jsem vůbec neměl tušení, díky za to.

Tvrzení, že jsem hodinky na servise nechal osobně, chtěl si je po opravě osobně vyzvednout, ale z důvodu covid restrikcí to není možné by mi nepomohlo? 

Nejde ani tak o to co tvrdíš, ale spíše jak hodnověrně to jsi schopný prokázat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Lucid v obou příspěvcích. 

Opatrnost je na místě. Osobně bych se o takovýto podvod nepokoušel, ale je to věc každého dzentlmena zde. 

Víc k tomu raději psát nebudu, ať zde není nějaký povánoční flame. 

Přeji ať ti hodinky dorazí v pořádku a dělají radost 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je ještě nezaplatil. Jen zvažuji možnosti. Samozřejmě se chci vyhnout možným problémům nicméně pokud by byla rozumná cesta jak snížit výpalné, tak to uvítám.

Prodejce ještě navrhuje vystavení faktury na 1/2 ceny a pak projít standardně celním řízením. S tímto zkušenost někdo nemáte?

Pokud by byl svět normální, tak bych si pro ně zaletěl a je po problémech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, clo není zásadní problém ale daň už ano. V mém případě je to poplatek cca 25k. A ano, při dovozu bych je měl možná proclít, ale neudělal bych to. Koupil jsem si je na výletě a čau 🙂

Nebo si Ondro zdanil vždycky vše co jsi z USA dovezl? 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, clo není zásadní problém ale daň už ano. V mém případě je to poplatek cca 25k. A ano, při dovozu bych je měl možná proclít, ale neudělal bych to. Koupil jsem si je na výletě a čau 🙂

Nebo si Ondro zdanil vždycky vše co jsi z USA dovezl? 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, výlet přece znamená osvobození od DPH, divím se, že to Monika B. nevěděla a kolegové tady se zjevně taky nevyznají.

S akcí lžiservis fakt opatrně. Jednou jsem se na postup nějaké dobré vyžrané celní duše na stodvacítce ptal, Pokud si člověk nechá každičký papír, hodinky či cokoli při zaslání jednoznačně identifikuje a příslušné papíry při vyzvednutí taky donese, prý by to pustili.

Jak se postupuje v momentu, kdy to vyclívá DHL apod. netuším - jestli by k tomu vydali nějaké potvrzení či co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa jediná možnosť ako si znížiť výpalné je rozdelením sumy. Problém však je s poistením. Osobne sa mi zatiaľ nič nestratilo ani nepoškodilo, ale stať sa môže všeličo. Ak posielam balík ja, tak ho zabalím tak, aby ho poškodil len keď po ňom prejde autom, ale už sa mi stalo, že prišli hodinky len v krabici bez výplne našťastie nepoškodené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, clo není zásadní problém ale daň už ano. V mém případě je to poplatek cca 25k. A ano, při dovozu bych je měl možná proclít, ale neudělal bych to. Koupil jsem si je na výletě a čau
Nebo si Ondro zdanil vždycky vše co jsi z USA dovezl?

Od te doby, co me vychytali a ztravil jsem na celnici asi hodinku casu tak jo :) a nebo jsem to po nekom poslal :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, clo není zásadní problém ale daň už ano. V mém případě je to poplatek cca 25k. A ano, při dovozu bych je měl možná proclít, ale neudělal bych to. Koupil jsem si je na výletě a čau
Nebo si Ondro zdanil vždycky vše co jsi z USA dovezl?

Od te doby, co me vychytali a ztravil jsem na celnici asi hodinku casu tak jo :) a nebo jsem to po nekom poslal :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...