Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

Jojo, ty celní poplatky u takto nízkých částek jsou úplně nesmyslný. A copak jsi bral za Vanguarda? 

Mě přijde nejvíc absurdní ta výše poplatku za proclení pro DHL. Možná se pletu, ale mám pocit, že před pár lety posílali před UPS a to nebyl takový brutal.
Každopádně je to asi jedno, protože když chceš Vanguard, nemáš jinou možnost a já bych si po zkušenostech jiný kaučuk nekoupil. Je pravda, že jsem měl jen Rubber B a když je srovnám, Vanguard je pro mou ruku lepší a neni to o ceně. To je ale na debatu do jiného vlákna ;-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Peknyty poplatky sly ted hrozne nahoru, ale je pravda, ze loni v zari jsem resil balicek z Hong Kongu pres FedEx a tam byl poplatek tusim 350,-, takze to bude spolecnost od spllecnosti. Chapu, ze s tim maj nejaky starosti, ale tohle je uplne mimo. Kazdopadne s gumou naprosto souhlasim- neni to o cene, ale o pohodli a ac je RubberB spicka co se tyce zpracovani a koneckoncu je to takovej prukopnik v segmentu “luxusnich” gum, tak je proste tuhej. Ja mel Vanguard ve finale, ale nakonec tesne zvitezil Zealande, ale treba si casem taky jednoho poridim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

od 1.7. dovoz z mimo EU

https://zive.aktuality.sk/clanok/kgvdyhw/tovar-z-ciny-za-par-eur-aj-tak-budete-potrebovat-e-obciansky-a-podrobne-nakup-opisat/?_ga=2.41480864.307199733.1621851076-685646847.1566895975

Hodnota tovaru colné vyhlásenie DPH clo Formát colného vyhlásenia
do 22 eur nie => áno nie => áno nie => nie skrátený
22 až 150 eur áno => áno áno => áno nie => nie skrátený
nad 150 eur bez zmeny bez zmeny bez zmeny rozšírený
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

@sodekcz Dnes jsem nad tím váhal u UPS, ale v rámci zachování zdravého rozumu a nervů, jsem se rozhodl pro drážší, ale méně trnitou cestu čelního zastoupení...

Nicméně pokud si dobře vzpomínám, při nákupu z Chrono24 od soukromého prodejce, k tomu došlo, a při komunikaci e-mailem, to šlo vcelku hladce, i když to bylo na několikadenní anabázi, ale dopadlo to dle představ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Prosím o radu. Řeším celni řízení. Zastupovat mě bude pošta a z minula mám dohodu o elektronické komunikaci. Došel mi mail, který mě přesměroval na elektronický formulář, kde se doplní nějaké věci, můžu tam nahrát dokumenty, ale na konci tam je kolonka podpis, bez kterého to není uznatelné. A já nevím co s tím. Žádný certifikát ani elektronický podpis nemám. To stačí jako třeba na mobilu na dotykaci podepsat?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to tam naposledy myslím, nasmolil jen na touchpadu, a šlo to také. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No napsal jsem ještě dotaz k nim a oni napsali ať prostě jen napíšu jméno a příjmení - mormálně jako na klávesnici a to stačí. Udělal jsem to a došel mi mail, že to předali na deklaraci a že když bude něco chybět, tak se ozvou. Tak je to na dobré cestě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...