Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

Já se teď u České pošty, snažil vyplnit prohlášení, a nejde mi tam vložit ani PDF faktura, ani *.jpg screen objednávky 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Večer mi přišel e-mail s vyměřovací pošty, že to pustily a poslali platební výměr, který uhradím doručovatelce. Takže už je vše jasné. Šlo to celkem rychle a mám radost, že dokumentace proščla na první dobrou. Nicméně po minulém clení jsem byl vyškolený a připravený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vase problemy bych chtel mit, me uz tyden visi na letisti zasilka ke ktere dopravce ztratil dva papiry.

Celnici berou jen originaly, takze nove dokumenty se musi vystavit v Nikaragui, samozrejme to tam funguje jak to funguje, takze to trva 2-3 tydny.

Letecka spolecnost Copa nereaguje na reklamace, kdyby napsali papir ze potvrzuji ztratu dokumentu tak by se to proclilo i na kopie.

Denne nabiha za ulozeni na letisti zhruba 1000. Jo a ta zasilka byla odeslana 6. Zari

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je celkem noční můra co píše @Bob, přeji ať to rychle vyřeší, a pevné nervy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už to potkalo i mne. Zakoupen řemínek aligátor vyrobený na zakázku ve Vietnamu. Cena 50 dolarů, při platbě na mne vyskočilo (platba paypal) že v důsledků poplatku bude cena 59 dolarů. Když jsem kupoval na jaře první řemínek, nic jsem neplatil, obchodník vystavil aukci a já zaplatil a deklarovaná cena asi 7 dolarů. 

Nyní mi přišlo oznámení o celním řízení, prý mám doložit kolik jsem zaplatil. Pošta Royal Mail. Napsal jsem obchodníkovi jestli může poslat fakturu, ale oni budou chtít potvrzení o převodu ne? Takže se asi platbě nakonec stejně nevyhnu? Docela to nasere, ale holt příště už raději jenom z Evropy.

Upraveno uživatelem Pege1012
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni chtějí fakturu nebo nějak doložit kolik po tobě obchodník chtěl a taky potvrzení o platbě. Jo a ještě bych si dal bacha na toho krokodýla, protože obchod s některým zbožím není možný - ochrana zvířat a tak nějak. Ale netvrdím, že do toho spadá i pásek s krokodýla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, papun napsal:

Oni chtějí fakturu nebo nějak doložit kolik po tobě obchodník chtěl a taky potvrzení o platbě. Jo a ještě bych si dal bacha na toho krokodýla, protože obchod s některým zbožím není možný - ochrana zvířat a tak nějak. Ale netvrdím, že do toho spadá i pásek s krokodýla.

No jo na ebay když transakci zobrazím je tam cena položky 49 dolarů, poštovné 0 a clo 10 dolarů. Paypal samozřejmně pouze lonečnou cenu, tedy 59 dolarů. A to vůbec netuším co napsal obchodník na balíček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte, jak je možné, že hmotnost balíku, před vstupem do EU, byla vyšší, než po vstupu na celnici v ČR? 0,522kg při odeslání, oproti 0.395kg při vstupu k celníkům. Skoro to vypadá, že tam někdo vytáhl hodinky, a zalepil balík zpět🤔...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očekávám v pátek od DHL balík ze Singapuru, zatím vše šlo hladce, dokumenty k proclení jsem nahrál hned při výzvě po odeslání zásilky, co mě ale překvapilo, dnes mi přišel výměr DPH s poplatky a výzva k zaplacení online. Nějak se mi nechce to hradit předem, když ani nevím, jestli mezitím balík neztratí/nezničí/neukradnou, navíc balík nešel přesměrovat na jinou DHL pobočku než depo, které mám přes celé město, právě kvůli poplatkům a najednou se to jako zaplatí online a cajk? Je tohle nějaký nový covid nesmysl nebo je to standard? Vždycky jsem platil až při převzetí, stane se něco když jim to neuhradím online?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně teď přišel balík z VB. Od podání odesílatelem po příchod na sklad Praha - 4 dny. Od příchodu na sklad k výzvě k doložení faktury a dokladu o transakci 9 dní (proclením jsem pak pověřil Českou poštu)! Po odeslání dokumentů hned druhý den hlášeno, že předávají do přepravy. Druhý den balík s doplatkem doma. Negativa: převod měn přes PayPal za velmi nevýhodný kurz, dlouhá čekačka na proclení na celním skladu, Pošta se ani neobtěžovala informovat, kdy balík bude doručovat a najednou stojí dopoledne chlapík u dveří. Pozitiva: došlo neporušené, rychlé vyřízení proclení Č. poštou a dle mého sympatická cena za proclení 200,- Kč u ČP.

Vcelku tedy spokojenost. Nic, co by tu nebylo už probíráno. Holt každá sranda něco stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zahraniční nákupy doporučuji revolut. Nejlepší kurz a je to dobíjecí karta, takže si tam nahrajes peníze které potřebuješ, tím pádem i kdyby kartu někde zneužil, tak nemá moc co sebrat. 

Nevýhody, je to myslím britská společnost a podpora pouze v angličtině. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, o podobných službách jsem už slyšel a určitě bych to řešil dělat víc podobných nakupů. Jsem ale dost nedůvěřivý vůči jakékoliv nové registraci kdekoliv, takže s mojí frekvencí zahraničních nakupů jsem to vyhodnotil tak, že ten přeplatek raději zaplatím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, E36 napsal:

U PayPalu stačí dát "Zaplatit v původní měně" a tím pádem použít kurz banky, vyjde to většinou mnohem výhodněji (pokud se jedná o "normální" banku s rozumným kurzovním lístkem).

Aha, tak tohle je zajímavá informace, tohle mi uniklo. Děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, E36 napsal:

Očekávám v pátek od DHL balík ze Singapuru, zatím vše šlo hladce, dokumenty k proclení jsem nahrál hned při výzvě po odeslání zásilky, co mě ale překvapilo, dnes mi přišel výměr DPH s poplatky a výzva k zaplacení online. Nějak se mi nechce to hradit předem, když ani nevím, jestli mezitím balík neztratí/nezničí/neukradnou, navíc balík nešel přesměrovat na jinou DHL pobočku než depo, které mám přes celé město, právě kvůli poplatkům a najednou se to jako zaplatí online a cajk? Je tohle nějaký nový covid nesmysl nebo je to standard? Vždycky jsem platil až při převzetí, stane se něco když jim to neuhradím online?

 

Tak už se to vyřešilo samo. Pro případ, že by to někoho v budoucnu zajímalo, balík mi přišel dneska o dva dny dřív, normálně jsem zaplatil na místě při převzetí, takže platba online je evidentně jen jedna z možností, do které se snaží natlačit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očekávám balíček od Fedexu, zatím jeho cesta vypadá takto:

New York - New Jersey - Francie - Německo - zpátky ve Francii - znovu Německo - Česko (úspěšně procleno včera dopoledne) - včera večer znovu ve Francii. 😂

S takovouhle ho dostanu pod stromeček. Docela se děsím jakou fakturu mi ti umělci vystaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...