Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Micey napsal:

Tyjo tak to je nehezký vyústění, snad se to brzo vyřeší. Jaký jsi vzal?

Naštěstí jsem je nezamýšlel pod stromek, takže neřeším, kdy dorazí, ale sejří mě, že už týden jsou v ČR a pořád ještě ne u mě :D pokud vše dobře dopadne, tak se pochlubím do nějakého příslušného vlákna, ale zatím nechci předbíhat ;)

 

před 1 hodinou, shaggy napsal:

To je chyba bud u Ballu ze to nezadali dobre alebo DPD je neschopne. Napr. DHL z UKI od Wardov vozi vsetko bez problemov.

Vzhledem k tomu, že mám v mailu od Ballu i TNT doklady k přepravě, kde je vždy tučně DDP INCLUDING VAT, tak fakt netuším, co je blbě... pokud by to v Ballu podali jinak, tak to nebude na dokladech (i od TNT)... a tím pádem nechápu, jak to mohl někdo z TNT přehlédnout a hodinky prohnat klasicky celním řízením a chtít to naúčtovat mně...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky bych zkusil zatlačit znovu na TNT ať pořádně čtou. Teď mám čerstvou zkušenost s DHLkem. Přišel mi balík, připojený nákladový list měl uvedeno DTP (Duties Tax Paid) a DHLko to plně respektovalo. Dovozní formulář na jejich webu jsem vypsat musel ale  = nic navíc mě to nestálo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz zatím řeším jen s Ballem, emailem jsem byl ujištěn, že nic platit nemám, že odesílali tak, abych já nic nedoplácel a že zjistí přes svůj kontakt v TNT, co tady na české pobočce vymýšlejí a co a proč po mně vlastně chtějí zaplatit, tak uvidíme, jak a kdy tohle dopadne :D

@(Miloš) VAT je DPH... díky, to vím taky ;)

tobě připadá přes 13k za CLO jako drobný? :D

a hlavně - znovu opakuju, že balík má být v režimu DDP = Delivered Duty Paid, což znamená, že náklady na CLO mají jít za odesílatelem a to mi v Ballu i potvrdili a je to i na všech dokladech, tak fakt nevím, jestli to jako TNT zkouší nebo o co jde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz DPH by mělo být taky už předem zaplaceno ;) už v košíku na e-shopu psali cenu včetně VAT 21%, což je naše české DPH, Švýcaři mají nějakých 7-8%

A pokud je CLO na hodinky 3-4%, tak fakt nevim, kde si vycucali přes 13k :D snad už se to příští týden nějak dořeší...

@(Miloš) v poho ;) asi mi něco uniká... ale píšu tam, že zásilka je DDP INCLUDING VAT - tzn. předem zaplaceno CLO VČETNĚ DPH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Aktuální info, jak mi v prosinci šel balíček pod 150 EUR z Ruska do ČR.
2. 12. odesláno
9. 12. Balíček opustil Rusko
10. 12. Registrováno Českou poštou
13. 12. Aniž by došlo k nějakému kontaktu ze strany pošty, přes celní aplikaci ECEP (https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/ecep) jsem si sám dle ruského trackingu podal celní prohlášení dle údajů ve faktuře.
15. 12. Email od celní správy s pokyny pro platbu DPH. Clo se do 150 EUR neplatí.
16. 12. Potvrzení o zaplacení a uvolnění k doručení
22. 12. Pošta převzala k doručení
23. 12. Doručeno
 

Kdo z vás disponuje datovou schránkou, eObčankou nebo bankovní identitou, tomu doporučuji clení svépomocí přes ECEP, není to složité. Ušetří se poplatky za celní zastupování a hlavně čas, kdy balíček leží „na celnici“ než pošta předá údaje.
Ovšem pokud se jedná o zásilku o vyšší hodnotě, může se vyplatit počkat na oficiální údaje od pošty, nebo vyzvědět od prodejce, co napsal do průvodních dokumentů. Někteří prodejci mohou na zásilku napsat jiný popis a hodnotu zboží, abychom my ušetřili při clení.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,
nenašel jsem tady jednoznačnou informaci, jak to je při dovozu starších hodinek ze zemí mimo EU. Je také nutné odvádět DPH a clo z “jetých” hodinek?
Pokud jo, jak se určuje základ pro DPH?

Předem díky místním znalcům


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Rohlik napsal:

Ahoj všem,
nenašel jsem tady jednoznačnou informaci, jak to je při dovozu starších hodinek ze zemí mimo EU. Je také nutné odvádět DPH a clo z “jetých” hodinek?
Pokud jo, jak se určuje základ pro DPH?

Předem díky místním znalcům emoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samozřejmě, clo je ale nula nula nic. DPH se určuje z nákupní ceny, pokud ji nejsi schopen doložit, pak Ti tu cenu mohou určit sami na základě ceny odhadní, která může být násobně vyšší než je ta, za kterou si hodinky pořídil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
V 10. 1. 2022 v 22:18, Rohlik napsal:

takže když kaufnu hodinky z Japonska za 100k, mám si připočíst 20% a drobné na clo a poplatky - jo?

Nehrozí, že by mi to napálili třeba z ceny nových cca 200k?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

K ceně hodinek je třeba připočítat cenu dopravy. Ze součtu částek pak jde 21% DPH, plus clo a celní zastoupení dopravci. Někteří prodejci ale nabízejí i variantu, že poplatky DPH i clo zaplatí za tebe...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně nedovážet přes Českou poštu, tedy vybrat DHL nebo UPS. Pošta má na skladě ještě prosincové zásilky a už se ani nesnaží je doručovat. Já tam byl letos už 2x pro zásilky na celní poště, neskutečný bordel, nikdo nic neví, pošta nebere telefony, neodpovídá na emaily. No a jako chuťovku mají, že fyzická osoba, narozdíl od právnické, si nemůže zásilku na poště odbavit a musí čekat a čekat a čekat.... Naštěstí jsem to měl na firmu. Denně se tam rozčiluje 100 lidí a všichni řeší stejný problém.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Josef01 napsal:

Hlavně nedovážet přes Českou poštu, tedy vybrat DHL nebo UPS. Pošta má na skladě ještě prosincové zásilky a už se ani nesnaží je doručovat. Já tam byl letos už 2x pro zásilky na celní poště, neskutečný bordel, nikdo nic neví, pošta nebere telefony, neodpovídá na emaily. No a jako chuťovku mají, že fyzická osoba, narozdíl od právnické, si nemůže zásilku na poště odbavit a musí čekat a čekat a čekat.... Naštěstí jsem to měl na firmu. Denně se tam rozčiluje 100 lidí a všichni řeší stejný problém.

Jo tak tohle mohu z vlastní zkušenosti potvrdit. Balík mi ležel na vyměňovací poště ve Štěrboholech čtyřicet dní, než ho uvolnili dále do přepravy. Třikrát si vyžádali doklady o zaplacené ceně, třikrát jsem to poslal. Na maily nereagují, zásilka pomocí jejich stránek reklamovat nejde, telefon tě vždy po osmnácti minutách komunikace s automatem vykopne. Prostě už jsem přestal doufat.

Jo, jinak jsou to už čtyři dny od uvolnění do přepravy a stále to není doručeno. A to je to v rámci stejného města...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimo jiné celní deklarant mi říkal, že částečně za to mohou Vánoce, pak covid a nakonec proclívání nesmyslů za pár USD. Prý připravují novelu a vrátí levné zásilky do oběhu bez cla a DPH. Stejně vědí, že se cena zásilky dá očůrat dvěma rozděleným platbami za zboží a nejsou schopni to uhlídat. Dva balíčky jsem vyzvedával z celní pošty minulý týden a z proclením jsem tam strávil skoro dvě hodiny. Celkem do toho byly zapojeni 4 zaměstnanci pošty a vybrali celkem 700 Kč za deklaraci, clo a DPH (plátce), proboha to se přece nemůže ani zaplatit.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teraz nieco od nas, z dalekeho vychodu:

22.1. zasielka prijata do prepravy v UK (bezna zasielka Royal post). Hodnota zasielky 0 (slovom nula), postovne hradene odosielatelom.

26.1. zasielka prijata na colnu postu.

2.1. oznamenie o ulozeny zasielky, v ten isty den odoslane doklady. Riesene v zastupeni SK postou.

7.2. dokumenty skompletovane, zasielka uvolnena na colne konanie. Musel som dodat x tlaciv, cestne vyhlasenia, fotky s cenou podobneho produktu od UK predajcu, nakolko tovar z mojej zasielky nie je v beznom predaji.

11.2. oznam o dorucovani a vymerani poplatkov. JCD 2€, clo 1.2€.

??.2 dorucenie

Stalo im to za to? 2 ecka dostane posta a 1.2 stat...

Ide o koncovky tahu od Chr. Ward.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...