Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?

 

Při dovozu ze členských států Evropské unie se DPH ani clo nevyměřuje.

 

Při dovozu ze zemí mimo EU se vyměřuje 19% DPH z deklarované ceny, clo je 4,5% avšak maximálně 0,8 ? za kus a v praxi se často ani nevybírá.

 

Kurýrní služby jako Fedex/UPS proclí vaši zásilku vždy a zaplatíte poplatek cca 400,- za vystavení JSD a projednání na celnici. Pokud vaše zásilka jde některou ze služeb "normální" pošty, existuje určitá pravděpodobnost, že proclena nebude (zásilky do cca 50USD se neproclívají některé zásilky i při vyšší deklarované hodnotě projdou bez povšimnutí). Pokud bude zásilka vyčleněna k proclení, pošta vás vyzve k doložení celní hodnoty, stačí poslat prohlášení mailem - pokud bude přiložena faktura, k proclení může dojít bez výzvy k doložení celní hodnoty. Poplatek za proclení pošta nevybírá. Výše uvedené se týká pouze dovozu neobchodního zboží pro soukromou osobu.

 

Důležitý odkaz: celní sazebník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?

 

Při dovozu ze členských států Evropské unie se DPH ani clo nevyměřuje.

 

Při dovozu ze zemí mimo EU se vyměřuje 19% DPH z deklarované ceny, clo je 4,5% avšak maximálně 0,8 ? za kus a v praxi se často ani nevybírá.

 

Kurýrní služby jako Fedex/UPS proclí vaši zásilku vždy a zaplatíte poplatek cca 400,- za vystavení JSD a projednání na celnici. Pokud vaše zásilka jde některou ze služeb "normální" pošty, existuje určitá pravděpodobnost, že proclena nebude (zásilky do cca 50USD se neproclívají některé zásilky i při vyšší deklarované hodnotě projdou bez povšimnutí). Pokud bude zásilka vyčleněna k proclení, pošta vás vyzve k doložení celní hodnoty, stačí poslat prohlášení mailem - pokud bude přiložena faktura, k proclení může dojít bez výzvy k doložení celní hodnoty. Poplatek za proclení pošta nevybírá. Výše uvedené se týká pouze dovozu neobchodního zboží pro soukromou osobu.

 

Důležitý odkaz: celní sazebník

 

 

Když si je dovezeš sám na ruce tak není co platit.....dph Ti vrátí na hranicích země z které to vezeš a u nás si ničeho nevšimnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si je dovezeš sám na ruce tak není co platit.....dph Ti vrátí na hranicích země z které to vezeš a u nás si ničeho nevšimnou.

Bacha na to, např. švýcarští celníci jsou známí tím, že tě "napráší" do cílové země. Nějaký manažer od Nokie na to kdysi dojel :( - nechal si vrátit DPH a v cílové zemi hodinky nepřiznal, jenže tam už na něj celníci čekali :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

nechce mi sa zakladat novu temu tak to napisem sem. Objednal som si seika zo singapuru a dnes rano mi prisiel mail

 

Pisem Vam ohladom zasielky zo Sngapuru, v ktorej su hodinky. Zasielka je za nizku hodnotu, cize ju oslobodime od poprostkov. Potrebujem len od Vas vediet, ake su to hodinky a z coho maju remienok, ak je kozeny, tak z akej koze.

 

 

od xyz xyzova

Clearance Broker Associated

 

Federal Express Czech s.r.o.

 

Naco im je to vediet? Co im odpisat na to, ze ake su to hodinky?

btw remeniok je ocelovy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, z jaké kůže je řemínek, můžou chtít vědět snad jen kvůli CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin), tj. jestli není z nějakého chráněného zvířete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

to je pravda bezcelní limit je 150 EUR, ale mám na mysli záměrně podhodnocenou deklaraci hodnoty zboží s hodnotou nad limit, nikoho k tomu nenavádím, jenom se ptám na zkušenost z poslední doby, neboť mám pocit, že se dělo a děje, ale stále méně úspěšně, také mi stačí informace typu kamarádovi to prošlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

OMYL! Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR! to znamená cena samotného zboží, dnes jsem volal i na celní úřad a potvrdili mi, že cena za poštovné případně pojištění se do toho nepočítá, takže když zboží po přepočtu na eura vás vyjde do 150 eur a dalších cca 30 eur vás stojí poštovné s pojištěním, tak byste clo platit neměli, protože těch 30 euro se do toho nepočítá. má někdo jiný informace???? mě to tedy sdělili přímo z celního úřadu,tak nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OMYL! Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR! to znamená cena samotného zboží, dnes jsem volal i na celní úřad a potvrdili mi, že cena za poštovné případně pojištění se do toho nepočítá, takže když zboží po přepočtu na eura vás vyjde do 150 eur a dalších cca 30 eur vás stojí poštovné s pojištěním, tak byste clo platit neměli, protože těch 30 euro se do toho nepočítá. má někdo jiný informace???? mě to tedy sdělili přímo z celního úřadu,tak nevim

 

Ano, ale vysledne clo a dph se pocita z ceny vcetne dopravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...