Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

Ano, ale vysledne clo a dph se pocita z ceny vcetne dopravy.

Ta doprava by měla být zahrnuta pouze po hranice EU. Ovšem nevím, zda je to v praxi vždy dodržováno a zda dochází k přepočtům v návaznosti na skutečnou vzdálenost "místo odeslání - místo určení". Často se přitom využívá tzv. dodacích podmínek (DDU, DDP, FCA, EXW atd.), ale ty se na faktuře u neobchodního zboží vyskytují málokdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bacha na to, např. švýcarští celníci jsou známí tím, že tě "napráší" do cílové země. Nějaký manažer od Nokie na to kdysi dojel :( - nechal si vrá*** DPH a v cílové zemi hodinky nepřiznal, jenže tam už na něj celníci čekali :(

 

Me taky Svycari napraskali, jak mam Sycarsko rad, tak jsem na ne hodne zanevrel. Clovek tam jde utracet penize za jejich zbozi a oni jsou praskaci. Od te doby dph zpet nepozaduju. Nestoji to za potize a pokutu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ale vysledne clo a dph se pocita z ceny vcetne dopravy.

 

to jo, ale stačí si ohlídat, aby vás to zboží vyšlo do 150 eur a pak už nic víc neplatíte, asi pár lidem jde i o to aby clo neplatili, tak si vydraží jen do ceny 150 eur, pokud ale je smířenej že mu clo napařej, tak je pak jedno "za kolik vydraží"

Upraveno uživatelem Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

nevíte někdo, jestli je z hlediska cla a DPH rozdíl mezi zasláním standardní poštou a kurýrem (DHL, Fedex atd.)? Mám pocit, že před časem, kdy ještě byl limit 22 EUR, se osvobození od cla a DPH vztahovalo pouze na zásilky zasílané standardní poštou, pokud to bylo prostřednictvím kurýra, clo a DPH se vyměrovalo vždy bez ohledu na celní hodnotu (ale jistej si tím nejsem). Ptám se samozřejmě na zboží neobchodní povahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platit clo je legrace... o to bych se vubec nestaral. Mnohem horsi strasak je dph :thumbsdown_anim: Nicmene moje zkusenost je takova, ze kdyz jsem si vydrazil ne uplne levny hodinky z americkyho ebaye, tak sem byl pripravenej, ze dph bude rana, ale pani celnice sama odhadla cenu hodinek na mene nez 10% z toho, co me staly. Z toho jsem samozrejme milerad zaplatil dph a clo nebylo snad ani zadny :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že pod pojmem "vyclít" je platba samotného cla (kolikrát je nulové) a DPH - tedy částek, které vybírá celní správa.

 

clo z hodinek je pakatel, myslím 1%, ale maximálně 0,4 eura na kus hodinek nebo podobná směšná částka. Horší je to dph, ale pořád jsem nezjistil jak je to s dph u balíků třeba za 80 dolarů. Podle logiky by mělo být dph ze všech zásilek, ale ještě se mi to nestalo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

clo z hodinek je pakatel, myslím 1%, ale maximálně 0,4 eura na kus hodinek nebo podobná směšná částka. Horší je to dph, ale pořád jsem nezjistil jak je to s dph u balíků třeba za 80 dolarů. Podle logiky by mělo být dph ze všech zásilek, ale ještě se mi to nestalo....

Pokud je neobchodní zboží osvobozeno od cla kvůli bezcelnímu limitu (částka 150 euro), je zároveň osvobozeno i od DPH.

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli je to práskání, ale třeba jde o povinnost, tuzemský plátce musí taky dávat hlášení (např. dodání zboží bez dph v rámci EU) jinak by byl problém

 

No nevim, nejsem v problematice zbehly, ale 3x je jim to jedno a po 4. to napraskaji... Spis si myslim, ze to delaji jak se jim zrovna hodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Platit clo je legrace... o to bych se vubec nestaral. Mnohem horsi strasak je dph :thumbsdown_anim: Nicmene moje zkusenost je takova, ze kdyz jsem si vydrazil ne uplne levny hodinky z americkyho ebaye, tak sem byl pripravenej, ze dph bude rana, ale pani celnice sama odhadla cenu hodinek na mene nez 10% z toho, co me staly. Z toho jsem samozrejme milerad zaplatil dph a clo nebylo snad ani zadny :thumbsup_anim:

 

Tos měl docela kliku. Já sem si nechával posílat Tissoty jak jinak než ze Singapuru a už když bylo 2 den u sledování zásilky napsáno že je zpožděná kvůli proclení, tak se mi to nezdálo. Nakonec mi fakt z DHL volali a celník chtěl doložit fakturu. Poslal sem mu printscreen z paypalu a DHL zplnomocnění, ale 19 procent už mě nemine. Navíc mi z DHL říkali, že cena je na papírech uvedena 199 Eur. Nevím proč taková divná, když sem za hodinky platil mnohem víc a ještě v dolarech. Neposunuli náhodou tu sazbu zas o 50 Eur navrch? :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tento tyden mi prisli hodinky ze Singapuru a bez cla. Cena byla 295 USD. Jenze na krabicce to bylo tak naskrabany, ze neslo poznat, jestli stoji 295 nebo 29,50. Proto to asi pustili. Jinak tech 150 EUR pro postovni zasilky stale plati. Dival jsem se na stranky celni spravy.

Pro osobni prepravu je limit 300 EUR a pro leteckou nebo namorni 430 EUR. Platne od 1.12.2008.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...