Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Registered Airmail jsem u CW zatím nezkoušel, ale příště určitě zkusím :)

Skúsil som pred dvoma týždnami, hodinky prišli za 15 pracovných dní, rovno domov, bez cla ( ale je to podla mňa náhoda, neznamená to, že to prejde stále). Hodinky, ktoré som objednával sú Seiko SKX009 170e z Creationwatches. Výhoda je, pri tomto spôsobe, že ak to neprejde ( aspom na SK to tak teraz funguje a zachití to colnica), že musíš zaplatiť colné konanie, to je pri DHL 24eur, pri pošte ( tá lacnejšia varianta a zdĺhavejšia pošta teda ako píšeš registered airmail) 4,5 eur, neviem ako je to u vás v Čechách. Dá sa to colné konanie riešiť aj po vlastnej osi ale je to totálna haluz, komplikované a zdĺhavé ( aspom taká bola moja skúsenosť s pokusom o preclenie online)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se to u toho CW pokusím shrnout:

  • Zaslání přes DHL: kratší doba dodání + téměř jistota, že jdou hodinky přes celnici + větší výpalné pro DHL (ve srovnání s Českou poštou). Hodinky jsou primárně zaslány s boxem.
  • Zaslání jako Registered Airmail: delší doba dodání + šance 50/50, že hodinky půjdou přes celnici + menší výpalné pro Českou poštu (ve srovnání s DHL). Hodinky jsou primárně zaslány bez boxu.   

Celní deklaraci si sice každý může zajistit sám, ale je to opruz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den prajem,  

 

vyhliadol som si hodinky na chrono24.com, predavajuci je vsak z US Virgin Islands. 

 

Chcel by som sa informovat o najvhodnesej strategii ako sa vyhnut platbe DPH (kludne aj cez PM).

 

Zatial som uvazoval, ze by som navrhol sellerovi, aby mi to poslal hodinky ako gift (used mechanical watch for spare parts) v cene 20 USD a v dalsiej zasielke poslal krabicu s prislusenstvom. Platbu by som vykonal z cudzieho uctu. 

 

Ak pisem prilis otvorene, tak sa ospravedlnujem a kontaktujte ma prosim cez PM. 

 

Neviem, ci je to relevantna informacia, ale cena hodiniek je cca 600e a seller ma uvedene na chrono24 free shipping to Slovakia. 

 

Dakujem za akekolvek rady a tipy :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Add free shipping- včera výstup na celnici - dovoz bot z Izraele, cena 45 $, na faktuře, objednávce, balíku, všude "free shipping" - celník podle tabulek doměřuje DPH a dopravu-na můj dotaz, jak mám platit DPH virtuální ceny, se ohrazuje, že je tady vysvětlení z jejich GŘ a tam to je tak napsáno (je tam uvedeno spousta věcí, ale poslední je věta "pokud doloží hodnovernym způsobem (jakým neuvedeno)" DPH se neplatí. Debata jak s Tatary (přidali se všichni), zaplaceno, na místě podáno odvolání (parádně psané rukou). Čekám na výsledek. Jsem schopen pochopit výběr DPH, ale platit z nezaplacene částky...

 

Zaplacená částka doložena jak PayPal, tak výpisem potom z karty.

Upraveno uživatelem vaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neplatit clo a DPH při dovozu je blbé a řekl bych, že hledat cestu jak s tím "vyběhnout" sem ani nepatří. Ale jde to i jinak. Před pár dny jsem udělal nákup na www.lightinthebox.com ... nějaký velký čínský shop s elektronikou, fotopříslušenstvím atd. Synátor chtěl nějaký stabilzační doplňky k focení a ty co měli v tomto shopu mají nejlepší hodnocení. Nákup byl za cca 5000,-, platba PayPal, doprava DHL Express, dodání do 4 dnů. Při nákupu jsem zaškrtl za cca 300,- volbu "vrátit případné celní a další poplatky" s tím, že uvidím co se stane. Samozřejmě mi na DHL vyměřili clo a DPH plus výměrné na něco přes 2000,-. Včera jsem poslal do číny emailem potvrzení o zaplacení ... a dnes mi na PayPal účet přišel refund v plné výši ... docela jsem hleděl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Add free shipping- včera výstup na celnici - dovoz bot z Izraele, cena 45 $, na faktuře, objednávce, balíku, všude "free shipping" - celník podle tabulek doměřuje DPH a dopravu-na můj dotaz, jak mám platit DPH virtuální ceny, se ohrazuje, že je tady vysvětlení z jejich GŘ a tam to je tak napsáno (je tam uvedeno spousta věcí, ale poslední je věta "pokud doloží hodnovernym způsobem (jakým neuvedeno)" DPH se neplatí. Debata jak s Tatary (přidali se všichni), zaplaceno, na místě podáno odvolání (parádně psané rukou). Čekám na výsledek. Jsem schopen pochopit výběr DPH, ale platit z nezaplacene částky...

 

Zaplacená částka doložena jak PayPal, tak výpisem potom z karty.

Moje zkusenost - free shipping je problem, shipping included prochazi bez poplatku. Jsem celkem zvedavej jak dopadnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Add free shipping- včera výstup na celnici - dovoz bot z Izraele, cena 45 $, na faktuře, objednávce, balíku, všude "free shipping" - celník podle tabulek doměřuje DPH a dopravu-na můj dotaz, jak mám platit DPH virtuální ceny, se ohrazuje, že je tady vysvětlení z jejich GŘ a tam to je tak napsáno (je tam uvedeno spousta věcí, ale poslední je věta "pokud doloží hodnovernym způsobem (jakým neuvedeno)" DPH se neplatí. Debata jak s Tatary (přidali se všichni), zaplaceno, na místě podáno odvolání (parádně psané rukou). Čekám na výsledek. Jsem schopen pochopit výběr DPH, ale platit z nezaplacene částky...

 

Zaplacená částka doložena jak PayPal, tak výpisem potom z karty.

Nezlob se ale Tatar si sám, kdyby sis to tady prostudoval, např. příspěvek zde o dvě stránky zpátky (a opakované příspěvky v minulosti), mohl sis podobnou litanii ušetřit. Jak píše Prochy68: free shipping ne, shipping included ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harwey,

nuze daj detaily o sumach prosim. Zdanili ti aj to "virtualne" postovne?

Ja som objednaval 17.12. cez SingPost. Napisali mi, ze "You should receive your item in roughly 3 to 4 weeks."

To sa mi zda trooosku prehnane. Doteraz mi ale ani len tracking nmbr nefunguje...

Myslim, ze pres postu je to normalni +- termin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harwey,

nuze daj detaily o sumach prosim. Zdanili ti aj to "virtualne" postovne?

Ja som objednaval 17.12. cez SingPost. Napisali mi, ze "You should receive your item in roughly 3 to 4 weeks."

To sa mi zda trooosku prehnane. Doteraz mi ale ani len tracking nmbr nefunguje...

Seiko - 127 EUR

clo + poplatok pre DPH (24 EUR) - 59.36 EUR

citacia z majlu:

"Po zaslaní potrebných dokladov bude zásielka podaná na colné prejednananie. Colný úrad po vykonaní colnej kontroly vypočíta výšku colného dlhu.

Za použitie globálnej colnej zábezpeky DHL pri colnom prerokovaní zásielky si účtujeme poplatok vo výške 2% z hodnoty colného dlhu, min. však 24 vrátane DPH."

 

Dal som si:

Shipping method: DHL Express Priority Shipping with Insurance (2-4 days worldwide)

Shipping Cost: EUR

Doma pozriem ako to je rozpisane na papieri od DHL

nemam tam ani free shipping, ani virtual shipping

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko - 127 EUR

clo + poplatok pre DPH (24 EUR) - 59.36 EUR

citacia z majlu:

"Po zaslaní potrebných dokladov bude zásielka podaná na colné prejednananie. Colný úrad po vykonaní colnej kontroly vypočíta výšku colného dlhu.

Za použitie globálnej colnej zábezpeky DHL pri colnom prerokovaní zásielky si účtujeme poplatok vo výške 2% z hodnoty colného dlhu, min. však 24 vrátane DPH."

 

Dal som si:

Shipping method: DHL Express Priority Shipping with Insurance (2-4 days worldwide)

Shipping Cost: EUR

Doma pozriem ako to je rozpisane na papieri od DHL

nemam tam ani free shipping, ani virtual shipping

Hm, krasna zlodejina... Len nechapem ako na tu sumu prisli. Clo sa plati az od 150 eur, takze ostava DPH 20% co je cca 25 eur a 24 eur pre DHL. Kde sa vzalo dalsich 10 eur?

Musel si daco dokladovat? Daval si im faktúru, vypis z uctu atd?

Vdaka.

 

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba si zvolit ten airmail, nie express postu, teraz som odtial bral Seiko SKX, trvalo to 15dní, doručila pošta, poštovné 0 euro, clo 0 euro, daň 0 euro a pošte 0euro, zlavový kupón na 10 percent, takže SKX009 ma vyšlo 152eur na ťahu. Hawk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...