Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Zdravím zkušenější členy fóra. Zajímalo by mne, zda někdo z vás má zkušenost s nákupem hodinek Tisell na http://www.tisellkr.com/ respektive na http://shop2.tisellkr.cafe24.com/  Mimo jiné, jakým způsobem je na zásilce deklarována cena, označeno poštovné a tak... pochopitelně mi jde o to, abych uhradil veškeré poplatky včetně cla a DPH :-)  Předem děkuji za jakoukoliv zkušenost nebo doporučení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro info, velmi pomalu se blizi podstatna zmena v osvobozeni od DPH u malych zasilek...

https://www.kurzy.cz/zpravy/452388-od-roku-od-roku-2021-bude-zruseno-stavajici-osvobozeni-od-dph-pri-dovozu-malych-zasilek/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem asi nebude dph a clo, ale poplatek poste za zprostredkovani platby. Takze nevim jak to bude reseno u polozky za 2 dolary. U vetsiny zasilek mam poznamku darek, to se asi z toho celnaci opupinkujou az budou muset psat papiry s vyzvou k zaplaceni u vseho i za dolar a budou chtit deklarovat ze v obalce je zbozi atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam, ze poplatek "zustane stejny", zkratka ze proces jaky je ted u zbozi nad 22 euro bude obecne u veskereho zbozi mimo EU. Takze podle toho jestli to pujde postou, DHL, nebo co ja vim, zaplatis 200-500 korun navic za zprostredkovani sluzby, plus 10 korun DPH (humorny priklad). Navic se mnou posta komunikuje elektronicky a jde to dost svizne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

ahoj,

strucne - koupil jsem hodinky jen tak proste pres net, zadny eshop, pres instagram, tzn. nemam fakturu, jen paypal resp. bankovni transakci. nejsem v celnim rizeni poprve, tak jsem to nejak neresil, ale tedka me automat ceske posty zaskocil, protoze trva na tom, ze mam dolozit:

? Doklad o druhu a ceně zboží -faktura s rozpisem zboží, ceny, dopravy (poštovné) a uvedeným prodejcem a kupujícím.

 

ja jsem si myslel, ze kdyz jim odkliknu prohlaseni a prilozim vypis transakce, ze jim to bude stacit. co jim mam dat misto faktury, screenshot? je to doklad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja im (colnica slovenskej posty) posielam screenshot z paypalu aj vypis transakcie z banky.

Z poslednych asi 4 nakupov mam fakturu len v jedinom pripade. Doteraz sa nikdy nestazovali a nebol ziadny problem.

Dokonca na zaciatku pozadovali moju objednavku s rozpisom tovarov a poctom kusov, ale to som im nedorucil hadam nikdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc

v prvnim kole jsem poslal jen vypis bankovni transakce a screenshot z komunikace, ve ktere se bavime o vysi postovneho a to jim bylo malo.

 

tak jsem jim pridal jeste ten paypal a do poznamky jsem radeji jeste jednou napsal, kolik staly hodinky a kolik bylo postovne. uz mi psali, ze hodinky odbavili  -takze paypal na ne zabral

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to postovne by som ich zbytocne neupozornoval. Dorataju ti dph aj z toho.

Pokial teda mas postovne ako samostatnu polozku v jednom vypise, to uz nic nevymyslis.

Postovne je zvycajne par drobnych, ale ak importujes drahsie hodinky, ktore isli z opacnej strany zemegule a este boli poistene, zbytocne to navysuje finalnu cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj jsem tu novy a chtel bych poprosit o radu ohledne nakupu hodinek na Jomashop.com vybral jsem si tam  panske hodinky v hodnote 349 eur od Ferragamo, jde mi o kolik se navysi cena hodinek za poslani do Ceske Republiky? Jomashop uvadi cenu dopravy lodi 35 USD, jsem ochotny zaplatit za hodinky i postovnym clem a dph  max 500 USD, dekuji za pripadne info a omlouvam se pokud pisu do spatne kolonky. Zdenek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...