Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

  • Po roku...
  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...
Návštěvník 2233

Zajímavé,předevčírem tam bylo 22EUR dnes....

 

1. Zásilky zboží nepatrné hodnoty

(články 23 - 24 NR 1186/2009) jsou zásilky odesílané přímo z třetí země příjemci, který se nachází ve Společenství a vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR na zásilku. Tyto zásilky jsou osvobozeny od dovozního cla, avšak osvobození se nevztahuje na:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 2233

hm................ Zkazil jsi mi radost, ale máš pravdu. Je potřeba číst i dále. A ne skončit u toho co se mi líbilo. Sorry za spam.

 

 

 

 

Nechces si precist jeste par nasledujicich vet?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

ahoj,nemate nekdo prosim akt. Zkusenost r dosilkou ze 3.zemi?pred upravou,co plati od 1.dubna znamymu:) bezne chodily i zasilky z ebay , kde nebyla faktura a byly i v hodnote pres 1000usd, bez procleni. Prodejce na balik vetsinou napsal hodnotu mnohem nizsi,napr 90 usd,dnes by asi na to chteli dolozit platbu z paypal,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

ahoj,nemate nekdo prosim akt. Zkusenost r dosilkou ze 3.zemi?pred upravou,co plati od 1.dubna znamymu:) bezne chodily i zasilky z ebay , kde nebyla faktura a byly i v hodnote pres 1000usd, bez procleni. Prodejce na balik vetsinou napsal hodnotu mnohem nizsi,napr 90 usd,dnes by asi na to chteli dolozit platbu z paypal,ne?

 

Bohuzel mam zkusenost a pomerne aktualni. Vse jde prez rentgen a vse mne zsatavili a musel jsem proclivat a platit DPH. Jeste v kvetnu vetsina prosla bez problemu. Od pulky cervence u vseho vyzadovali dolozeni ceny hodnoty zbozi a patil jsem DPH.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

přidávám svou akutální zkušenost. Pořídil jsem Seika Monster od prodejce Pokemonyou.

 

Zásilka dorazila včetně proclení do 4 pracovních dnů od odeslání. Fedex si za proclení paušálně naúčtoval 300 Kč a stát si ode mě na dani vzal 514Kč. I tak moc pěkná cena za super hodinky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník jan333

Charlesi, protože jsi asi můj jmenovec, tak to tak nemůžu nechat a jukni prosím sem:

<a href="http://forum.chronomag.cz/index.php?s=&showtopic=24200&view=findpost&p=373696" target="_blank">http://forum.chronomag.cz/index.php?s=&...st&p=373696</a>

tak ti dekuji za asi 15 min procitani vlakna o pravopisu :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Čaute, nebudu zybtečně zakládat nový thread a poprosím o Váš názor a radu zde. Změnily se nějak podmínky u dovozních cel a poplatků za dovoz hodinek? Jedná se mi o to, jak vysoké clo bych musel zaplatit při zakoupení hodinek z této aukce http://www.ebay.com/itm/321313846518. Hledal jsem  o tomto info na netu a poslední zmínky byly stále o tom, že nad 150 ? se platí 20% DPH a plus jsou tam pak procenta za clo. Může to někdo potvrdit nebo přidat nové info? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clo na náramkové hodinky je 4,5% s tým, že najmenej 0,3 ?/ks a najviac 0,8 ?/ks.

 

DPH a clu sa vyhneš len do 22?. Do 150? sa vyhneš len clu, dph už platíš. Nad 150? platíš oboje. V ČR to bude velmi podobné, keďže sme jeden colný priestor.

Upraveno uživatelem tico1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

clo nebude, ale DPH se pocita s celkovy ceny vcetne postovnyho.. a samozrejme si to prepocitej na koruny tim nejhorsim myslitelnym kurzem.

A pak ještě vynásob 1,05 (tvůj odhad kurzu byl optimistický) a přičti dvě až pět stovek za služby spojené s uvolněním do oběhu (pokud si to nechceš udělat sám, ale to musíš mít dost času a ochotu stát ve dvou až třech frontách na poště v Radlicích).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...