Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

mám podrobné informace k proclívání zboží na Praze 120, ale nebudu konkrétnější. Ale odpovím na poslední dotaz, tato klasika nefunguje, respektive funguje jen pokud odesílatel balíčku má schodné příjmení s adresovaným, pak se předpokládá určitý příbuzenský vztah ale i tak je zásilka otevřena a je prohlídnuta a zhodnoceno jestli cena "dárku" uvedená na zásilce je reálná. A pokud se určí, že ne tak je zásilka zadržena a jde do skladu, a kontaktuje se adresát. Ale i to se samozřejmě mění, pokud je např. v balíčku oblečení apod.

 

Ano všeobecně, ano celníci se dívají na internet, a kontrolují ceny a třeba se i podívají přímo na eshop, kde bylo zboží kupováno. Ano, všechny zásilky projdou rentgenem, celníci už znají eshopy co posílají a hlavně jaké mají triky s cenami na zásilkách apod. 

 

Pokud se někdy stane, že vám přijdou např. 3 zásilky z jednoho eshopu a je proclena jen jedna, tak je to spíš štěstí a je to dáno obrovským množstvím zásilek ke kontrole a většinou lidská chyba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Caute,chcel by som sa opytat,chcel by som sa opytat na skusenosti nakupu z dutyfreeshop a pod azijske shopy ,ale do UK.mam zaujem o Orienty,ale viem,ze roky dozadu,ked mi niekto posielal do UK cigarety,stale ich vymakli.nerad by som to riskol a prisiel o prachy.bud sa to da poslat v krabicke,alebo pouch-i.ak sa niekto najde,privitam radu.

vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,chcel by som sa opytat,chcel by som sa opytat na skusenosti nakupu z dutyfreeshop a pod azijske shopy ,ale do UK.mam zaujem o Orienty,ale viem,ze roky dozadu,ked mi niekto posielal do UK cigarety,stale ich vymakli.nerad by som to riskol a prisiel o prachy.bud sa to da poslat v krabicke,alebo pouch-i.ak sa niekto najde,privitam radu.

vdaka

Mám obavu, že tady se dozvíš primárně zkušenosti s vyclívací poštou Praha 120. Na to jak to chodí v Anglii se budeš muset zřejmě doptat někde jinde.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Caute,chcel by som sa opytat,chcel by som sa opytat na skusenosti nakupu z dutyfreeshop a pod azijske shopy ,ale do UK.mam zaujem o Orienty,ale viem,ze roky dozadu,ked mi niekto posielal do UK cigarety,stale ich vymakli.nerad by som to riskol a prisiel o prachy.bud sa to da poslat v krabicke,alebo pouch-i.ak sa niekto najde,privitam radu.

vdaka

 

vsak kup si z Nemecka a mas po probleme

 

http://www.orientuhren.de/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keby som som to tam kupil,tak ma to vyjde mozno o 100,- menej za predpokladu,ze nezpatim duty.a aj keby ma capli,tak je to stale o dobrych 70,-eur.prave preto by mohlo byt lepsie kupit na creation..a podobnych eshopoch..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý den,

 

prosím o radu. Přes Chrono24 jsem si objednal hodinky z Rumunska. S majitelem jsem se domluvil, že využiji službu DHL. Chce, aby si u něj kurýr hodinky vyzvednul a dopravil je sem. Cena poštovného nepřekročí 50 EUR. Problém je v tom, že jsem fyzická osoba a služeb DHL bych využil poprvé. Když jsem jim napsal, odpověděli, že doprava by byla v řádech tisíců. Možná jsem to špatně pochopil, ale není PPL registrováno právě pod firmou DHL. Nemám se tedy obrátit na PPL? Případně, pomocí jaké služby si necháváte u DHL posílat hodinky Vy? (když jste fyzické osoby). Děkuji za rady.

 

Standa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred par dnami som volal na colny urad v ZA, aby som si overil ako to cele vlastne funguje. Uviedol som moju situaciu-sukromny predajca, mechanicke hodinky bez drahych kovov, cena 325 USD aj s postovnym. Bolo mi povedane, ze clo by som platit nemal, lebo nejakych 0,8 Eur za kus a ze platit budem len dph a nejaky spravny poplatok poste 3,50 EUR, ale ze to mi na sto 100% nepovie kolko to presne je. Urobil colnik niekde chybu? Oklamal ma? Alebo ma pravdu? Ako teda? Vdaka za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad dárek. Poslal jsem z USA kamarádce kabelku asi za 300 dolaru, přede silám, ze to byl skutečný dárek a klasika, celníci po ni chtěli nějaké vyjádření od odesílatele a doložení ceny zboží. Tak jsem jim napsal, ze je to dárek a blbec i tu cenu uvedl a oni s klidem nauctovali DPH, jinak, ze to nevydají. Tohle mi přijde jako maximální sprostota, když někdo platí DPH za něco, co ma jinak zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mátě někdo zkušenosti s "free TAX shipping" na  dutyfreeislandshop.com? Vím, že je tu tenhle obchod doporučován, ale tohle jsem tu nikde nenašel. Píšou tam, že to funguje i pro ČR. Za 24 USD rychlejší dodání s garancí neplacení daně. Chápu to správně, že bych neplatil DPH? Jak to funguje? díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad dárek. Poslal jsem z USA kamarádce kabelku asi za 300 dolaru, přede silám, ze to byl skutečný dárek a klasika, celníci po ni chtěli nějaké vyjádření od odesílatele a doložení ceny zboží. Tak jsem jim napsal, ze je to dárek a blbec i tu cenu uvedl a oni s klidem nauctovali DPH, jinak, ze to nevydají. Tohle mi přijde jako maximální sprostota, když někdo platí DPH za něco, co ma jinak zadarmo.

Dárek snad jen do 45 eček:-[

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Takze proste normalni ojebavka s udanou nizsi hodnotou pro celniky:

"While marking the value as $35 normally results in Tax-Free Shipment, buyers are ultimately responsible if taxes are charged."

Akorat vsechny kuryrni sluzby chtej dolozit zaplacenou cenu predem a celnici samotni se tim taky oblbnout nedaj. Teda, nejaka jednoprocentni sance tam je vzdycky. Ale ta "garance" je usmevna.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...