Přejít na obsah

Seiko 6139-6030 Speed Timer 5


quint

Doporučené příspěvky

Myslím A, píšu B, díky za upozornění, právě to mi přišlo zajímavé, že resisty jsou o měsíc starší dle výrobního čísla jako Proof.

 

Imho koncová čísla v případě Pogue nejsou jen cílové trhy, protože například 6000 jsou JDM i non-JDM modely, stejně tak 6001 se objevují jen s určením voděodolnosti na cifru (proof i resist) na různých trzích.

 

Pravidla co je barevné jsem zatím nějak přesně nezkoumal - nevím jestli tam neexistuje nějaké pravidlo s verzí ciferníku, A vs B, ... ale je to rozhodně zajímavý postřeh

 

Díky za upozornění. Kdybys vypátral, jak je to s tou barvou strojku, budu vděčen. Nedá mi to spát :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jsou perfektní, ta oranžová na cifru jim dodává štávu :-)

Teprve když jsem začal nosit Pogue, tak jsem si uvědomil jak je to jejich pouzdro nádherný a nadčasový.

To pouzdro je nádherný. Zpracování, detaily. Krása.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zajímavé rozuzlení. To červené zvýraznění nápisů jsem řešil s jedním sběratelem v USA a říkal, že se to dělalo pro JDM jen v prvních letech, takže můj model by to měl mít, nebo to mohlo být později měněno při opravě.

 

Rozhodl jsem se nevěřit fotkám prodejce a dnes jsem hodinky otevřel. Pánové, dámy, čekalo tam na mě tohle překvapení. Není to krása? 

post-15856-0-39161100-1521824036_thumb.jpg

post-15856-0-60155600-1521824057_thumb.jpg

post-15856-0-66057700-1521824071_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný kousek a zajímavé počtení. Zároveň je to také důvod, proč vintage Seika víceméně vynechávám ze svého zorného (a tím i sběratelského) pole. Nemám prostě čas studovat to tak důkladně, abych si byl jistý, že nekoupím nějakou filipínskou skládačku s hromadou aftermarket dílů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný kousek a zajímavé počtení. Zároveň je to také důvod, proč vintage Seika víceméně vynechávám ze svého zorného (a tím i sběratelského) pole. Nemám prostě čas studovat to tak důkladně, abych si byl jistý, že nekoupím nějakou filipínskou skládačku s hromadou aftermarket dílů.

Tak ono se to netýká jenom Seika, ale je pravda, že vzhledem k rozšíření po světě je to v případě Pogue modelu 6139-600x o ústa. Je to škoda, protože ty chrona jsou nádherný.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně blbej dotaz, pomůže si člověk (sníží riziko) je vzít z Japonska či USA ? Nebo je těmi filipínskými verzemi zasažena celá zeměplocha ... ?

USA a Japonsko jsou nejbezpečnější. Chce to ale také ostražitost. Hlavně ne UK na Ebay! Vypadá to, že filutové v UK jen přeprodávají filipínské hrůzy. Itálie, Španělsko apod. také nic moc. :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mooooc pekne JDMky, po tomhle modelu hrozne slintam, aby meli oranzady svyho ryze japonskyho kolegu do skrine :)

Chvalim pripravu, to je pri dnesnim stavu trhu dost klicove.

Já zase chci ty oranžády v JDM ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mate niekto tip, kde kupit original tah ... ?

 

7e1f6b5535ec01694ad184e2f195780f.jpg

 

 

Také ho sháním. Bohužel, tenhle JDM tah je fakt málo vidět. Než se mi ho podaří sehnat, tak jsem objednal poctivou repliku od Uncle Seiko: https://www.uncleseiko.com/store/c2/6139_Chronograph_Accessories_.html

 

Jakmile dojde, dám sem nějaké fotky a hodnocení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuju čekat a číhat na ebay. Já včera po pár letech konečně sehnal tah na pandy. Sice je to stelux, takže ne 100% originál seiko, ale je to dobový příslušenství a u některých modelů jsem nic jinýho jak stelux stejně nepotkal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bacha na kvalitu, koupil jsem na pogue ten "proužkovanej" a stojí dost za prd, bral jsem ale odněkud z Thaiska tah na Kakume a to je trochu jiná liga s ohledem na zpracování. Ty z uncle seiko vypadají celkem dobře podle fotek.

 

Cca rok zpět měl borec z UK celkem dost origo tahů na pogue, někdo je tam odsud bral, já to prodrbal a do dnes se za to tluču do hlavy :(

 

A kdyby někdo sháněl tah na JDM bullheady, tak zrovna je jeden v itálii. Je to za šílenost, ale ty tahy prostě nejsou no :(

https://www.ebay.com/itm/183162054205?ul_noapp=true

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...