Přejít na obsah

Shewczovy nesmělé fotopokusy


shewcza

Doporučené příspěvky

Super fotky jako vždy :)

Walkery jsem nezkoušel. Vlastně nic jsem nezkoušel, jen jsem to tak omrknul. Ale tenhle styl hodinek se mi líbí a to i přes to, že preferuju hodinky s divers lunetou. Za mne parádní. Mám ale někde v koutku duše Maurice Lacroix Aikon (teď nevím jak se to přesně píše ;) )v chrono provedení. U takových značek se dnes již nečeká kopírování (to je silné slovo, tak inspirování) u jiných slovutnějších značek. Zvláště u ML to překvapí, když se člověk podívá na jejich top produkci. Nicméně, mně to nevadí, na Audemary mít nikdy nebudu a ten styl žeru.

Ještě k mému vyjádření k Orisu. Tu značku mám rád, líbí se mi její prezentace i reklamní prostředí ambasadorů. A Aquis je pro mne ikonická řada. Jen už nedokážu zvládnout ty ceny. Ale jde to. Ukázkou je treba outlet aréna, kde jsem dnes držel v ruce Aquisy na gumě za cenu cca 28.000,- V tom případě jsme na tahu za nějakých 32.000,- a tak bych to viděl jako normální příjemnou cenu. Otočím list. Měli tam i Frogmany za cca 17.000 a normálně jdou za cca 27, 28.000,- Ty hodinky jako milovník potápek žeru, jenže top Frogmany nedokáží nahradit top Rangemany. Ty jsou pro běžného uživateele suchozemce daleko využitelnější. Takže co s tím. Kdybych prděl prachy, válej se mi jen tak pro potěchu v šuplíku, protože Rangemany mi chybí každou vteřinu co je nemám na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak když už mě Shewcza ve svém foto-vlákně zmínil, tak mu ho trošku "zaneřádím" svými fotkami nevalné úrovně, za což se mu velmi omlouvám a zároveň mu velmi chvílím ty GS (jsou úžasné) a samozřejmě jeho fotografie, protože to je zážitek.

A teď ke krátkému porovnání Oris Aquis Date 43,5 mm a Omega PO 43,5 mm.

Mám zápěstí 19 cm,:

Oris - cca 175 gramů, výška pouzdra 13,5 mm, tah v nejširším místě u nožiček 24 mm a u spony 18 mm - skvělý, pohodlný, absolutně poddajný a výborně zpracovaný

Omega cca 215 gramů, výška pouzdra 16,2 mm, thk v nejširším místě u nožiček 20 mm a u spony 18 mm - taktéž skvělý, robustná s menšími vůlemi, než Oris - ale to na ruce nevadí.

 

Oboje jsou na nošení pohodlné -  lug to lug mají oboje hodinky podobný díky krátkým nožičkám, které směřují k zápěstí (jakoby jej obepínaly) - cca 50 mm. Oris mám jako každodenní hodinky a Omegy jako sváteční. Orisu nemám absolutně co vytknout - naživo vypadají o mnoho lépe, než na fotkách - to je pravda.

Strojky nehodnotím - každé jsou úplně z jiné cenové kategorie. Ale 46k Kč retail si dle mě Oris v klidu obhájí.

 

IMG_20200727_094836.jpg

IMG_20200727_094930.jpg

IMG_20200727_093806.jpg

IMG_20200727_094242.jpg

IMG_20200727_094331.jpg

IMG_20200727_094657.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radik Neztrácíš. Černý GS mám dlouho, Orisky chvilku, bílé GS o trošku větší chvilku a LHC jsem jen zkoušel na prodejně:-)

 

@Radek Cigi Radku děkuji za milá slova a za Tvoje shrnutí. Je jasné, že srovnání jako celku Oris neustojí. Šlo mi spíš o tu nositelnost (pohodlnost). Co se ti nosí pohodlněji? Zkus se odprostit od utracených peněz nebo nějaké náklonnosti.

 

Dokonalý určitě nejsou, ale takový ani neznám. Jako tool watch super! Já jsem na ty náramky, takže nemožnost výměny mě netrápí. Navíc když tento náramek je vážně skvělý. Jestli brebentim cypoviny, tak sorry, přišel jsem právě z piva a stačí mi málo 😄

 

Tady něco z dneška:

 

20200727_134216-01_copy_3024x2075.jpeg

20200727_133021-01_copy_3024x2268.jpeg

20200727_135045-01_copy_2268x3024.jpeg

20200727_190641-01_copy_2268x3024.jpeg

20200727_184016-01_copy_3024x2268.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, bob.zizka napsal:

 

 

před 22 minutami, shewcza napsal:

Shewczo, dobře,

beru čistě pohodlnost - já jsem z těch Orisů nadšený! Asi před 3 roky jsem začal pokukovat po diverskách. V tu dobu jsem měl želvy PADI na seznámení se s automaty - jsou super, mám je pořád a nic na tom nechci měnit. Takže následoval chrono posun - chtěl jsem svoje první "swiss made", WR 300m, keramickou lunetu a cenu do cca 50k Kč. Tenkrát jsem přemýšlel ještě o alternativě k Aquisům 43,5mm nad TH Aquaracer 300m 43mm. Když jsem si je byl v roce 2017 omrknout v Koscomu a uviděl naživo, to co jsem měl "v merku", tak mi na první pohled učarovaly Aquisy s černým cifrem a oranžovými indexy (model 2017+, jiný tvar rafiček a o něco subtilnější tah, Sellita), tak bylo jasno - budou to ORISy! Koupil jsem je nakonec s laskavou pomocí zdejšího člena Sphinxxe (Davida) až začátkem roku 2019 a jsem z nich nadšený doteď. Kdyby to nebyla tato barevná varianta, šel bych tenkrát 100% do LE Clipperton, protože ta jejich modrá byla naživo dokonalá, opravdu! Já osobně nemám se Sellitou a její rezervou 38h problém (max. jsem naměřil asi 42h). Přesnost strojku vidím cca na +7/24h. To zúžení tahu u spony na 18 mm, stejně tak i krátké nožičky zahnuté k zápěstí, jsou maximálně pohodlné. Jejich hmotnost na moje 19 cm zápěstí - 175 gramů, je taky fajn, ideální přehlednost i čitelnost za každých podmínek (lumi by mohlo být o chlup lepší - tady hraje prim Seiko). Na ruce je skoro necítím a výška 13,5 mm mě nijak neomezuje, takže pokud jde o pohodlí, můžu říct, že v tomto směru u mě Aquis Planet Oceany poráží... Ale , jak si psal, hodnotím jen pocit na ruce. Jsem v tomto směru poměrně šťastný jedinec - želvy PADI, Aquisy i PO jsou moje srdcovky a mám to štěstí, že je všechny mám, všechny mi dělají radost, pokud nebudu MUSET, nechci ani jedny prodat, ani vyměnit.

Tak asi tak

 

před 22 minutami, shewcza napsal:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...