Přejít na obsah

Alpina AlpinerX


Ace84

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 338
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Kdyby měl někdo zájem, tak mi leží už několik měsíců jedny velmi málo nošené (cca měsíc) AlpinerX doma v krabičce... Teď dostaly novou baterku a tlakovku u Jirky Štencka za 1200Kč. Nechám i s jedním novým páskem navíc za 10tis.Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Ahojte, hledal jsem na Alpina webu úplně něco jiného, no pak jsem strávil hodně času u modelu Alpina AlpinerX Alive, který jsem vůbec neevidoval. Teď již nějakou dobu v prodeji, včetně limitovaných sběratelských edicí - titanium.

Detaily k tomuto modelu jsem zde na fóru nenašel, sorry až to tu předci jenom někde je. Objevují se i první recenze, zde jenom ty hlavní vylepšení a změny proti původnímu modelu Alpinerx, odkaz na recenzi co jsem našel, a foto limitky TITANIUM / BLACK & TITANIUM:

Alpina AlpinerX Alive vs starší AlpinerX:

+ OLED dotyková obrazovka

+ vestavěný Monitor srdeční frekvence

+ vestavěnému GPS

+ batérie dobíjecí – výdrž 7 dní

- ztratili ale kompas, výškoměr a barometr

 

link na recenzi:

https://knapsack.news/in-review-alpina-alpinerx-alive/

 

limitka TITANIUM / BLACK & TITANIUM:

 

Front_AL-284LBBW5TAQ1B_Web_400x.png.6bf80f2192eda35bd559a4e1ec013ccb.pngSide_AL-284LBBW5TAQ1B_Web_400x.png.2392ede57e0fccd0bcbf430d10994850.png

Back_AL-284LBBW5TAQ1B_Web_400x.png.fc4e114d5e0c50457dc01a21668677f1.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Alpiny jsem sledoval od začátku představení, bohužel na fotkách vypadají krásně a krásné jsou, ale přidal jsem se do malé skupiny na Facebook a s Alpina jsou velké problémy, špatné měření aktivit, výdrž baterie při zapnuté GPS je pár hodin. Celkově to není úplně doladědné. Neni to jen u jednotlivců, ale skoro u všech dodaných modelů.
S android to nekomunikuje skoro vůbec. Někde Alpina uvedla, že vývoj aplikace na android nemají tolik investic. Na ios to funguje docela dobře. Po několika měsíčním sledování recenzí a zkušenosti vlastníků, jsem se rozhodl, že je bohužel nekoupím. Mrzí mě to, jelikož jsem měl první generaci a nebylo to špatné a na druhou jsem se moc těšil, ale za ty peníze to asi zatím nestojí a problémy jsou vetší než požitek z krásně odvedené práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, MPD napsal:

Ahoj Alpiny jsem sledoval od začátku představení, bohužel na fotkách vypadají krásně a krásné jsou, ale přidal jsem se do malé skupiny na Facebook a s Alpina jsou velké problémy, špatné měření aktivit, výdrž baterie při zapnuté GPS je pár hodin. Celkově to není úplně doladědné. Neni to jen u jednotlivců, ale skoro u všech dodaných modelů.
S android to nekomunikuje skoro vůbec. Někde Alpina uvedla, že vývoj aplikace na android nemají tolik investic. Na ios to funguje docela dobře. Po několika měsíčním sledování recenzí a zkušenosti vlastníků, jsem se rozhodl, že je bohužel nekoupím. Mrzí mě to, jelikož jsem měl první generaci a nebylo to špatné a na druhou jsem se moc těšil, ale za ty peníze to asi zatím nestojí a problémy jsou vetší než požitek z krásně odvedené práce.

Ahoj, tak to dík za cenné info, to by vysvětlovalo proč o nich moc není slyšet. Zároveň se divím proč se Alpina do něčeho takového pouštěla, až neměla kapacity do doladit.  Celkem průšvih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že si s tím víc nepohráli, jelikož by to byla veliká pecka, kdyby to fungovalo. Fakt jsem se těšil. Vypadají skvěle a myšlenka je úžasná, ale provedení těch funkcí je slabota. Divím se, že se to takhle neudělají jiné společnosti, protože myslím, že tohle je to po čem dost lidí touží. No co naděláme, musíme ještě počkat!
Tady je odkaz na skupinu na Facebook.

https://www.facebook.com/groups/3386063031429150/?ref=share

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 30. 3. 2021 v 13:22, MPD napsal:

Tady ještě obsáhlá recenze, která byla furt doplňována o další poznatky a konečný verdikt je od recenzenta: Nedoporučujehttp:// https://www.google.com/amp/s/alternativereviews.blog/2020/10/31/alpina-alpiner-x-alive/amp/

Díky za odkazy, fakt smutnej příběh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 14. 3. 2020 v 21:10, Joe75 napsal:

A podsvícení displeje - nebo spíš jak svítí znaky a číslice je nějak nastavitelné? U někoho mi připadne, že podle fotek,  nemůžou být na sluníčku ani vidět.

Všechno se dá nastavit v aplikaci na telefonu: jas displeje,doba podsvětlení. jaká funkce se má používat přímo na hodinkách. Smysluplně na displeji se dá použít: stopky,odpočet dolu i nahoru , barometr,výškoměr,teploměr,měření intenzity UV záření. Čitelnost displeje je jako u každého inverzního displeje. Na slunci super a v šeru je podsvit dostačující. Výhoda je,že nadm.výška se dá nastavit pomocí GPS telefonu v aplikaci a je potom nezávislá na tlaku vzduchu,přesnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chtěl bych se zeptat současných i minulých majitelů AlpinerX, jakou jste měli vůli u minutové ručičky? Na těch mých (které mi tady nedávno přistály) je to docela výrazné - volně lítá tak v rozsahu půl minuty. Našel jsem, že to tyto strojky dělají, ale zajímalo by mě, jestli je to u všech podobné, nebo je to kus od kusu. Jak na tom jsou/byly ty vaše? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...