Přejít na obsah

Rolex vs Grand Seiko


mAra_

Doporučené příspěvky

Maro todle se ti vážně povedlo a to bez ohledu na porovnání, každé mají prostě něco navíc, i když třeba v mých očích jsou na tom celkové možná lépe GS, ale to není důležíté. Jak jsi sám řekl, okem to stejně nikdo nevidí, takže ani nemá smysl to nějak hrotit. Každopádně je super, že jsi nám dal možnost nahlédnout na ty hodinky až takle detailně a bylo by fajn, kdybys takto dokázal nafotit i další hodinky. Díky ti za skvělou práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé srovnání GS a RLX. Pamatuji si na přednášku ve fotoklubu nějakého inženýra, který tvrdil, že dílenská přesnost výroby součástek západních fotoaparátů  ( Rollei, Leica, Canon, Olympus atd. ) je lepší než ve tehdejších švýcarských hodinkách. Bylo to cca před 35 lety. Týkalo se to tedy vintage modelů. Dílenské tolerance jsou fyzicky 

měřitelné. Výroba čipú je již takřka na atomární urovni....Ale stejně zůstanu u těch RLX. Výběr značky je přece o pocitech..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda, ze to nejsou oba modely s lunetou a tahem. Tak je rozdil R vs GS videt nejvic - ve prospech R.

Měl jsem oboje (mám). Podstatné je, TO, co hodnotím držet v ruce ;)

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než to tu sklouzne do bez-argumentové rvačky fan-clubů, přihodím pro inspiraci pár cvakanců nových SBGA211, s trošku jiným ciferníkem a ručkama, zadní průhled si nechám na příště...

 

Levitující GS a plastické nápisy:

post-18308-0-67157800-1522717236_thumb.jpg

 

Rovné zakončení hodinové ručky:

post-18308-0-78997200-1522718342_thumb.jpg

 

Detail rezervy chodu a krytky(!) modřené vteřinovky:

post-18308-0-34893400-1522717704_thumb.jpg

 

PS: Je to jen z ruky pod halogenkou, mobilem s nasazeným Olloclipem = prosím nekamenovat za mizernou hloubku ostrosti, jsem rád že pod tím úhlem vyšlo aspoň něco. Díky Seiku za lehce vypouklý safír s antireflexem a pořádnou datumovkou, na které nemusí strašit kyklop!

post-18308-0-81511600-1468515087_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci víkend jsem tu nebyl, tak jsem nereagoval.

Každopádně, zkusím odpovědět na pár dotazů, co tu vzešly...

R fotit strojek nebudu - neumím je otevřít, i kdybych uměl, je tam druhé dýnko z měkkého kovu. A rozhodně bych to zpět neslozil :-)

Už se mi line v hlavě podobné porovnání Nových ecozill a limitkovych zelených monster - oboje hodinky za cca 15k, tedy stejný cenový level, hlavě oboje mám :-)

 

Problém je to, že samozřejmě měřící laboratoř ve fabrice nečeká až já budu mít volno a chuť něco fotit :-) A ještě x2 - k tomu musím ukecat i pracovníka laborky, aby tam šel ve svém volnu / svátku ... No nápadů mám víc než možností. Slibuju, že budu pokračovat, jen nemůžu slíbit kdy.

 

A díky všem za pochvaly , opravdu to potěší. A taky jsem rád, že se tu pěkně rozjela diskuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na toto vlákno som "natrafil" až dnes a fotky som si prezrel už niekoľko krát, proste paráda :clap: myslím, že nie veľa z nás má možnosť vidieť takéto detaily na hodinkách a zato Ti ešte raz ďakujem  :notworthy:

mAra_ dík za Tvoj čas, trpezlivosť aj nápad a ešte raz klobúk dole...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...