Přejít na obsah

Seiko scuba divers 7002


Doporučené příspěvky

Zdravím,

jedny moje Seiko s cal.7002 vydávaly škrkatvý zvuk a měly uvolněný rotor.Dotáhl jsem středové uložení a bylo to vpořádku. :thumbsup_anim:

Potom to začaly dělat jedny Seiko5 s cal 7009 a tam bylo dotažení vpořádku a jdou pořád dobře (jenom ten zvuk zůstal) :thumbsdown_anim:

Takže bych doporučil - otevřít a skontrolovat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo,rotor je trochu volný,po sundání víčka jsem to posléze zjistil.Pokud to jde jednoduše dotáhnout tak je to super,už mě chytala mora,že je budu muset lifrovat do japonska na opravu :crying_anim02: .

 

No nevím, že by to bylo volné a stačilo dotáhnout s tím jsem se zatím nesetkal, ale je to možný. Pravděpodobnejší je, že ložisko rotoru už není to co bývalo. Tím pádem je rotor volný a v některých polohách dře buď o strojek nebo dýnko. Kolik let mají "najeto"?

 

... mimochodem tyhle hodinky ti opraví bezproblémů i v ČR...

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už mají třikrát přetočený tachometr-6/91 :D ,rotor dře o strojek,ale ne nějak moc,nevíš kde by je mohli poléčit na ostravsku?Já znám akorát z těch lepších akorát Deal,ale tam Seika nevedou a ten zbytek to jsou akorát měniči baterek :angry: .

Upraveno uživatelem MiroUhr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už mají třikrát přetočený tachometr-6/91 :D ,rotor dře o strojek,ale ne nějak moc,nevíš kde by je mohli poléčit na ostravsku?Já znám akorát z těch lepších akorát Deal,ale tam Seika nevedou a ten zbytek to jsou akorát měniči baterek :angry: .

 

Nevím moc to neřeším raději seženu jiný strojek, nedávno jsem tenhle kalibr koupil nbez poštovného za 130,- ( tedy komplet hodinky + tah ... ) ale jistě to můžeš poslat třeba sem http://taktik.wz.cz/servis.htm nebo http://www.altro.cz/altro/servis_strediska.html ... cena nebude vysoká. Ale jistě se ti ozve někdo v okolí kdo poradí hodináře, který má možnost objednat ND na Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rady,jednoho hodináře znám,ale ten "umí ty staré a starší" a to móc dobře,ale na japonce asi nebude mít ND,zeptám se a uvidím. Jo a kde si sehnal za tak lacno ten náhradní stroj ?

Upraveno uživatelem MiroUhr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rady,jednoho hodináře znám,ale ten "umí ty staré a starší" a to móc dobře,ale na japonce asi nebude mít ND,zeptám se a uvidím. Jo a kde si sehnal za tak lacno ten náhradní stroj ?

 

Tady :D http://www.aukro.cz/item325050216_325050216.html sklíčko a ciferník na vyhození, ale pouzdro, tah a hlavně strojek ve slušném stavu - funkční s rotorem bez vůle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už mají třikrát přetočený tachometr-6/91 :D ,rotor dře o strojek,ale ne nějak moc,nevíš kde by je mohli poléčit na ostravsku?Já znám akorát z těch lepších akorát Deal,ale tam Seika nevedou a ten zbytek to jsou akorát měniči baterek :angry: .

ahoj, pokud nenarazíš na servis, pokusím se ti pomoct :), jezdím i do Ova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...