Přejít na obsah

Orlík 95 a 105


Doporučené příspěvky

Zdravím ve spolek!

Jelikož jsem "kaštan", ale pomalu směřuji k tomu, že si nové Orlíky D38 koupím (ještě nevím zda 95 nebo 105) jakožto vrchol toho co v hodinařině chci (a bez ohledu na diskuze zda má PRIM takovou cenu nebo ne, protože v případě zahraničních hodinek stejně většina v této cenové relaci má stejně běžnou ETU a tak asi z patriotizmu a po zhlednutí jejích výroby jsme se ještě v tomto ujistil) chci se blíže zeptat co se myslí výše uvedenými slovy: každej novej remake orlíků naprosto , ale naprosto strčí do kapsy všechny předchozí ?

Co konkrétně, proč a jak atd. :-) Díky předem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Byl jsem se podívat v Brně do hodinářství Pohanka na Šilingrově náměstí. Mají tam ještě ty starší verze. Překvapilo mě, že i na mém 18 cm zápěstí jsou v 38 mm nositelné. Dělají to ty delší nožky. Tuším, že prodejce říkal, že nové 95 a 105 přijdou za měsíc, měsíc a půl. Ale nechci kecat. Konkávní sklo hezký. Viděl jsem Orlíky poprvé na živo. Nelíbilo se mi málo výrazné značení minut na otočném kroužku. Pod různým úhlem jsou minutové číslice špatně vidět, ale v nových verzích 95 a 105 bude kroužek vyroben technologií high ceram, takže už podle prvních fotek bude tento "můj" problém vyřešen.

Co mi obecně vadí na Orlících 38 mm je podle mého subjektivního pocitu - zbytečně velká korunka vůči tělu. K 42-44 mm pouzdru bude pasovat OK, ale k 38 už ne.

 

95 - cifr, který jsem si zkoušel viz foto u starší verze mi přijde vyváženější, na 95 je nad šestkou prázdné místo. Nemyslím si, že by tam mělo být popsanýho textu obsahem na půl bible jako na Subech, ale nějaký text mi tam chybí.

 

105 - jak už to bylo zmíněno, ten subciferník na šesté hodině je moc nízko. Kdyby byl o tři milimetry výš, tak to bude působit mnohem lépe.

Osobně bych šel do těch 105tek, ale až zvednou ten subcif :-)

 

A cena...., ano,  je to diskutabilní, ale podle mne to zpracování není špatný. Já bych za ty 105 i šede dal, ale až opraví ten subciferník.

:-D

post-2732-0-64804600-1532095431_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

palko423: ....se myslí výše uvedenými slovy: každej novej remake orlíků naprosto , ale naprosto strčí do kapsy všechny předchozí ? to, že tento aktuální remake orlíků je asi patnáctý v řadě ( přesněji se to dovíš ve specializovaném vlákně  na foru) od roku 1995 a je (model 105) podle mého DOSUD jasně nejlepší - důvody nepíšu, protože to je na dlouho a jedná se fakt o jemňoučké detaily. 

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

palko423: ....se myslí výše uvedenými slovy: každej novej remake orlíků naprosto , ale naprosto strčí do kapsy všechny předchozí ? to, že tento aktuální remake orlíků je asi patnáctý v řadě ( přesněji se to dovíš ve specializovaném vlákně  na foru) od roku 1995 a je (model 105) podle mého DOSUD jasně nejlepší - důvody nepíšu, protože to je na dlouho a jedná se fakt o jemňoučké detaily. 

Souhlas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak se podělím s dnešní zastávkou v prodejně Prim. Nejdřív jsem šel do Pánské pasáže, kde už prodejna Prim není. Schodou okolností jsem šel kolem Kotvy, kde teď sídlí ve 4. p. Musím říct, že v tom 4. p je to poměrně hodně schované.

 

Pan prodavač se mi věnoval ukázal mi Orlíky cal. 105, srovnával jsem je s modelem II-C. Musím říct, že verze hodinek 38 mmm se mi zdály hodně malé ikdyž nemám velké zápěstí. Nosím 40 mm Spartaky. Trochu mě to zklamalo, jelkož u mých vysněných hodinek se bohužel nedostavil ten wow efekt (něco v tom smyslu přišli Ti bonusy, tak si koupím vysněné hodinky). 

 

Nově prodávají Orlík limitka pro rok 2018, stojí myslím 75.000,- nějaký dramatický rozdíl jsem neviděl, jen na ciferníku byl nějaký drobný obrázek, ale nedokážu identifikovat co to bylo. Tož tak. Na obrázku vypadají lépe :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...